Atklājas jaunas detaļas par vīrieša aizdegšanos Tukumā

tautaruna.lv 18.maijs, 8:44
 
pexels.com
23. aprīlī Tukumā smagi apdega jauns vīrietis, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķis Normunds Kindzulis, kurš vēlāk slimnīcā mira. LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" nācis klajā ar jaunu informāciju par traģisko notikumu.

Latvijas Televīzijas raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” rīcībā esoša informācija liecina, ka izmeklēšana šobrīd ir guvusi apstiprinājumu, ka naktī neilgi pirms traģēdijas Kindzulis pats iegādājies degšķidrumu vietējā diennakts veikalā “Mego”. Vēl pirms tam viņš bija bijis degvielas uzpildes stacijā “Circle K”, kurā viņam degšķidrumu nepārdeva, norādīja raidījumā.

Zināms arī, ka tobrīd Kindzulis bija lietojis alkoholu. Draudzene, ar ko Kindzulis tikās tajā naktī, apstiprinājusi, ka viņi dzēruši sidru, bet vēlāk veiktajās ekspertīzēs slimnīcā fiksētais alkohola daudzums asinīs tomēr bijis tuvu 2 promilēm.

Benzīntanks, degšķidrums, alkohols - šāda kombinācija fiksēta arī minētājā tiesvedības lietā un epizodēs Ķengaragā, kurās dažās ir dedzinātas dzīvokļa durvis, norāda raidījums.

Par motīvu ziņu nav. Vīrieša draugs apgalvojis, ka viņu starpā nav bijis konflikta, pašnāvības versiju draugi un paziņas nolieguši, bet nevar tikt arī izslēgta nejaušība un neuzmanīga apiešanās ar degšķidrumu.

Tiesu eksperts ugunsdrošības jautājumos Valentīns Buiķis raidījumam skaidroja, ka degšķidrumu nevajag uzliet daudz, lai tas degot pārņemtu visu ķermeni.

Speciālists skaidroja: “Viņš rada tādu kā dakts efektu. Ja uzlej cilvēkam virsū degšķidrumu, tad tas iesūcas audumā iekšā un pa tiem auduma dzīpariņiem, pa tiem diegiem aiziet tālāk. Un no katra dzīpariņa iztvaiko degviela. (..) Degšana notiek tikai gāzveida stadijā. Un, diemžēl, ja šis degšķidrums ir gaistošs, tad šī koncentrācija veidojas. Un iznāk tā, ka ap cilvēku deg šis audums, kurā ir daudz to diedziņu. Tātad mums ir daudz daktis, kas mums rada šo te šķidruma iztvaikošanu. (..) Un, ja cilvēku nenodzēš, tad šim te procesam turpinoties, cilvēkam sadeg āda un cilvēkā ir tauki iekšā, un šie tauki tiek uzsūkti pa audumu. Un tad cilvēks pats sāk nodrošināt šo te dakts efektu. (..) Nav tā, ja man ir virsū žakete, tad tikai žakete degs, tā nebūs. Degs visi tie auduma slāņi, kas ir arī zem žaketes.”

Jau vēstīts, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) naktī uz 23.aprīli saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku daudzdzīvokļu ēkā Tukumā. Ugunsdzēsēji konstatēja divus cietušus cilvēkus, kuri bija apdeguši.

Vīrietis tika apliets ar degšķidrumu un aizdedzināts, stāstījis cietušais, kurš pats savukārt guvis apdegumus, cenšoties apdzēst draugu. Smagāk cietušais vīrietis ticis nogādāts Apdegumu centrā Rīgā, kur viņš ar 85% ķermeņa apdegumiem ievietots reanimācijā.

Vēlāk par vīrieša nāvi sociālajā medijā Facebook paziņoja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāžu atbalsta centra „Krasts” vadītājs Rafaels Ciekurs.

Komentē 10

 
Anonīms
 

Slims viscaur slims cilvēks bijis…..,labu jau ,ka citi necieta viņa izdarību dēļ.

18.maijs, 13:15 Atbildēt

cietā gan, tikai laikam ne tu ne fiziski ne garīgi, jo esi apaļš nulle!

18.maijs, 22:15 Atbildēt

Bezmiegs un depresija noved iedomu sliktā pasaulē , normāli ap četriem nāk miegs būtu dzēris miega zāles ,

18.maijs, 13:56 Atbildēt

Kāds ir pārbaudījis vai viņš smēķēja un vai viņam bija sērkociņi vai šķiltavas?

18.maijs, 14:59 Atbildēt

Bija taču rakstīts,ka viņš nesmēķēja un šķiltavu nebija,bet sērkociņi,ja bija,tad skaidrs,ka sadega.

21.maijs, 11:56 Atbildēt

Tad jau paši pūta, paši dega.

18.maijs, 16:35 Atbildēt

Visdrīzāk, tā jau ir. Pediņu greizsirdība ir neprognozējama.

18.maijs, 16:47 Atbildēt

Ja pierēķina negadījumam alkohola promiles, tas varēja būt pat parasts strīds, kas izraisīja nelaimi. Visticamāk, puisis vienkārši mēģināja norādīt uz savām ciešanām, likt kādam saprast, ka viņam sirsniņa sāp... Tā nebija pašnāvība kā tāda, tas bija lūgums sadzirdēt, manuprāt... Diemžēl, degšķidrums utt., Izraisīja neatgriezeniskas sekas. Manuprāt, tā noteikti nebija pašnāvība, drīzāk lūgums pēc palīdzības un atbalsta, centieni likt sevi sadzirdēt...

19.maijs, 1:23 Atbildēt

Varbūt, Tev tiešām ir taisnība. Šoreiz pilnīgi piekrītu.

20.maijs, 14:08 Atbildēt

Cerams, ka "lūgumi pēc palīdzības" drīz neizpaudīsies kā Romas nodedzināšana Nerona laikā!

21.maijs, 18:22 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:28

Jaunākās diskusijas