VIDEO: autovadītājs ceļā uz Jūrmalu iemūžina šausmīgu skatu

tautaruna.lv 1.marts, 13:09
 
Kaspars Krafts/F64
Jelgavas novadā uz autoceļa vienuviet gulst četru kaķu mirstīgās atliekas. Šoferis, kurš iemūžināja šo skatu, pārliecināts, ka vairāku dzīvnieku līķu atrašanās vienuviet liecina par miršanu vardarbīgā nāvē, nevis sabraukšanu, vēsta raidījums ""Bez Tabu".
Ilgvars ceļā no Jelgavas uz Jūrmalu uz autoceļa P101 Kalnciems-Kūdra iemūžinājis šaušalīgu skatu: četru kaķu mirstīgās atliekas ceļa vidū.

"Braucu uz darbu. Sākumā domāju, ka [uz ceļa] kaut kādi meža susuri vai kas tie tādi. Pabraucu garām, skatos, ka kaķi. Apgriezos. Skatos, ka tas ir meža vidū, mājas neredzēju. Nelikās, ka parasti kaķi vai kaut kādi ”ģikarji” (klaiņojošie). Nebija parasti kaut kādi. Tādi smuki kaķi. Nu labi, ja būtu viens, varbūt arī varētu domāt, ka nobraukts, bet nelikās, ka sabraukti, ja četri. Izskatījās, ka tur nomesti, bija visi vienā rindā, ceļa vidū. Kāds nolicis uz ceļa, lai izskatītos, ka sabraukti. Tādā veidā atbrīvojušies no dzīvniekiem," pauž Ilgvars.

Valsts policijas darbinieki, ierodoties norādītajā vietā, arī pieļāva, ka kaķi, ņemot vērā mirstīgo atlieku skaitu vienuviet un traumas, varētu būt miruši vardarbīgā nāvē.

Pēc žurnālista iesnieguma uzreiz tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 230. panta “Cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem”, kas paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, ja cietsirdības rezultātā dzīvnieks gājis bojā vai sakropļots. Savukārt, ja cietsirdība izdarīta publiskā vietā vai nepilngadīgā klātbūtnē vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja ar to radīts būtisks kaitējums, —soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Avots

Komentē 2

 
Anonīms
 

Tas jau vienreiz bija. Nu nedrīkst tā ar dzīvnieciņiem rīkoties, tās arī ir Dieva laistas radībiņas.

1.marts, 17:15 Atbildēt

Kaut kas traks...

2.marts, 15:48 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:17

Jaunākās diskusijas