Zaglis, kurš ieradies sniegt paskaidrojumus lietā, "iekrīt" cita nozieguma dēļ

tautaruna.lv 29.jūnijs 2020, 19:30
 
Valsts policija
26. jūnijā kādas automašīnas īpašniece novietoja savu transportlīdzekli Rīgā, Matīsa ielā, tajā atstājot somu ar medikamentiem, bērnu higiēnas precēm un rotaļlietām. Kamēr viņa bija prom, kāds vīrietis automašīnai izsita loga stiklu un no salona nozaga somu. Atgriezusies pie automašīnas un konstatējusi notikušo, cietusī piezvanīja Valsts policijas Rīgas Centra iecirknim, visu izstāstīja un aprakstīja, kā izskatās nozagtā soma.

Tajā pašā dienā Rīgas Centra iecirknī ieradās iepriekš policijas redzeslokā nonācis vīrietis, lai sniegtu paskaidrojumu saistībā ar citu notikumu kā pārbaudāmā persona. Policisti pamanīja, ka vīrietim līdzi ir tāda pati soma, kā iepriekš policistiem aprakstīja cietusī sieviete, tāpēc likumsargiem radās aizdomas par zādzību. Jāpiemin, ka tobrīd somas īpašniece jau rakstīja iesniegumu par noziegumu Rīgas Latgales iecirknī. Aizdomās par somas zādzību Rīgas Centra iecirkņa policisti iespējamo likumpārkāpēju turpat iecirknī aizturēja.

Aizturētais ir dzimis 1983. gadā un jau agrāk vairākas reizes sodīts par zādzībām no automašīnām un narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Viņš atzinis savu vainu noziegumā, taču esot cerējis, ka somā atradīsies vērtīgas mantas. Ņemot vērā, ka tur nebija lietas, kas viņu interesē, viņš somas saturu izmetis.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas - par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija aicina iedzīvotājus neglabāt automašīnu salonos somas, iepirkumu maisiņus vai citas preces. Pat iepirkumu maisiņš, kurā iekšā nav nekā ļoti vērtīga, var radīt interesi zaglim!

Komentē 1

 
Anonīms
 

Puisis uzrāvās uz spaidu darbiem.

30.jūnijs 2020, 10:11 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:10

Jaunākās diskusijas