Ozolniekos vīrietis veikalā nogrūž sirmgalvi, jo viņa neesot ievērojusi 2 metru distanci

tautaruna.lv 3.apr
 
Attēlam ilustratīva nozīme / F64 Photo Agency
Šodien kāds pagaidām neatpazīts vīrietis veikalā Ozolniekos nogrūda zemē klienti, kas neievēroja 2 metru distanci un pietuvojās pārāk tuvu minētajai personai. ELVI par šo gadījumu vērsīsies Valsts policijai, lai likumsargi izvērtē vīrieša rīcību.

SIA ELVI Latvija komercdirektore Laila Vārtukapteine stāsta: “ELVI veikalā Ozolniekos notikušais incidents ir ļoti nepatīkams starpgadījums, un, lai arī mēs kā uzņēmums nevaram nest atbildību par klientu rīcību, mūsu pienākums ir aicināt policiju izvērtēt notikušo

Lai arī video ir redzams, ka kundze pārkāpj 2 metru distanci, nekādi distancēšanās ierobežojumi nav atcēluši pašus galvenos cilvēcības principus - cieņu pret vecāka gada gājuma cilvēkiem, iejūtību, līdzcietību.

Distancēšanās ierobežojumi neļauj pielietot spēka paņēmienus pret līdzcilvēkiem! ELVI ir sazinājušies ar cietušās sirmgalves pārstāvjiem, kundzei nebija nepieciešama medicīniskā palīdzība un pēc mūsu rīcībā esošās informācijas arī patlaban viņa jūtas labi, tomēr uzskatām, ka gadījums ir pietiekoši nopietns, lai uz to vērstu likumsargu uzmanību. Tāpat kā atvainošanos par veikalā notikušo esam sagatavojuši sirmgalvei dāvanu karti, ko kundze varēs izmantot nākamajās iepirkšanās reizēs.”

Piektdien, 3. martā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa likumsargi saņēma informāciju un arī video ierakstu, kas ir izplatīts sociālajās vietnēs, par pagaidām nenoskaidrota vīrieša rīcību šī gada 2. martā kādā veikalā Ozolniekos, kur viņš pie norēķinu kases nogrūda zemē cienījama vecuma sievieti.

Likumsargi ir noskaidrojoši sievietes personību, un šobrīd tiek skaidroti visi notikušā apstākļi, kā arī ir ierosināta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167. panta par sīko huligānismu, par ko ir paredzēts naudas sods no 70 līdz 500 eiro, kā arī pēc 167 2. panta par maznozīmīga miesas bojājuma tīšu nodarīšanu, par ko ir paredzēts naudas sods no 200 līdz 430 eiro.

Valsts policija nosoda šādu rīcību un aicina cilvēkus būt iecietīgiem un izturēties citam pret citu ar cieņu.

Komentē 25

 
Anonīms
 

Apzinīga, likumpaklausīga Latvijas pilsoņa dabiska reakcija

3.aprīlis Atbildēt

Jāsoda tad būtu abas puses - vienu par huligānismu, otru par ārkārtas situācijas pārkāpšanu, jo ne jau bez brīdinājuma grūda...

3.aprīlis Atbildēt

Tikai pideri grūž sirmgalves dēļ stulbiem ierobežojmiem.

3.aprīlis Atbildēt

Protams arī omīte ir vainīga, bet vai tiešām tam tēviņam mēle bija nokaltusi? Varēja aizrādīt,kāpēc uzreiz grūst. Veciem cilvēkiem tādi kritieni var bēdīgi beigties

4.aprīlis Atbildēt
Elīna Zemīte > ilona.ravina

Viedi, cilvēcīgi vārdi, ar to ir jāsāk mūsu sabiedrībā dzīvot nevis ar brutālu fizisku attieksmi.

7.aprīlis Atbildēt
Elīna Zemīte > oskars.dombrava

Paldies, par labiem vārdiem, tikai vai tie pidari izlasīs, ko īsts vīrietis saka

7.aprīlis Atbildēt

Bez, bez brīdinājuma grūda un ja arī brīdināja, tad tādā veidā izturēties pret jebkuru cilvēku nav pieņemami, tā tikai rīkojas, mežoņi

7.aprīlis Atbildēt

Tam kroplim rokas izlauzt un aiz restēm ielikt, lai padomā par to, kāds mēsls viņš ir. Es tās kasieres vietā, to sūdagabalu nemaz neapkalpotu.

3.aprīlis Atbildēt

Ja Jums ir stiprs fiziski spēcīgs dēls, tad tas ir Kaspars Ozols dzīvo Jelgavā

7.aprīlis Atbildēt

Pilnigi iespejams -ka sieviete nnezināja

3.aprīlis Atbildēt

Pilnigi iespejams ka sieviete pat nezinaja par tādiem noteikumiem

3.aprīlis Atbildēt

Likumu nezināšana gan nekad nav atbrīvojusi no atbildības par to neievērošanu...

6.aprīlis Atbildēt
Elīna Zemīte > pujene.s.rt

Pujene a,Tu zini, ka sirmgalvji tādus internetu nezina, kur to zināšanu apgūt un Tu nezini arī to, ka ne visiem vecīšiem ir tā naudiņa, lai pasūtītu avīzes, kā ir ar Taviem vecākiem?

7.aprīlis Atbildēt

Arī ārstu tāds nelietis grūdīs!? Nē, kad vajadzētu skabargu no pēcpuses izraut, nelietim ieslēgsies cita filosofija.

4.aprīlis Atbildēt

Viñi visi ljoti labi visu zin,vecie cilvēki ir tie,kas visvairāk ignorē drošības noteikumus,neskatoties uz to,ka ir riska grupā.Un,ja viñiem aizrāda,tad diezgan agresīvi paliek.Grūst gan nevajadzēja,bet naudas sods noderētu,varbūt tad beidzot saprast kaut ko

4.aprīlis Atbildēt

Taisnība - es pats redzēju, kā kāda vecūksne ar saviem pirkumiem iespraucās godīgi 2m. attālu stāvošu cilvēku rindā. Nelīdzēja ne kasieres, ne apsarga, ne pārējo pircēju iebildumi - viss bija kā zirņi pret sienu - bez reakcijas!:)

4.aprīlis Atbildēt
Elīna Zemīte > arv.ds.grosbergs

Es tevi tur neredzēju, lai tu varētu tagad tā dirst, lai tev arī vecumdienās tāda laime tiek un vēl nezini ,kur vecumā līdīsi

7.aprīlis Atbildēt

Drīzāk viegli pastūma, bet večiņa zaudēja līdzsvaru un pakrita, no malas tas varētu izskatīties kā grūdiens. Neticu, ka pielietoja pārmērīgu spēku.

4.aprīlis Atbildēt

Lai tevi vecumdienās kāds tā ,,viegli" pagrūstu, tad zināsi, kāda sajūta ir un iespējamās sekas veselībai.

7.aprīlis Atbildēt

Distancēšanās joslas pie kasēm nav uzlīmētas pareizi! Nākamais cilvēks aiz tā, kurš norēķinās un stāv pretī kasierei, ir daudz tuvāk par 2m, kaut stāv aiz savas joslas. Joslai jābūt tieši pie norēķinu vietas.

4.aprīlis Atbildēt

Bet kasierei ir priekšā caurspīdīga aizsargsiena...., ko teiksi?

7.aprīlis Atbildēt

man ari tajā 2m spraugā ielīda priekša pensionejies krievu pāris,atmetu ar roku ,ko vairs muti dzesēt

4.aprīlis Atbildēt

Eva, kā lai saka ne visi ir inficējušies, man aiz sienas atbrauca jauns vīrietis, kaimiņš no ārzemēm, pašā ,,karstākajā" brīdī un kā redzu, neievēro pašizolāciju, iet visur, kur patīk, sākumā bija ļoti nepatīkami, ar savu sajūtu padalījos ar tuvākajiem un viņi mani atrunāja no tālākās rīcības ar vārdiem ,,ne visi ir inficējušies, labāk nekašķēties", nu tā pēdējā frāze par kašķēšanos man iedūra gan, ne jau kašķēšanās dēļ būtu informējusi attiecīgo dienestu, bet savas un kāpņu kaimiņu drošības dēļ tā būtu rīkojusies, tagad dzīvoju tālāk, BET stingri dezinficēju visu ko vien varu, varbūt, ka viņu vajadzētu tāpat pārmācīt kā sirmgalvi Ozolniekos?!

7.aprīlis Atbildēt

Tas vīrietis, kurš grūda sirmgalvi ir sen zināms, bet nav saprotams, kāpēc tagad viņu grib piesegt ar vārdiem ,,neatpazīts" vīrietis, kurā sabiedrības ,,plauktā", viņš atrodas?, to arī liecina viņa pārliecinoši vienaldzīgā izturēšanās, kad sirmgalve gulēja uz grīdas, ka šis vīrietis, iespējams Ozoniekos ir ,,pazīstams" apliecina arī tas, ka pret visu vienaldzīgi izturējās apsargs, kas piecēla sirmgalvi un aizgāja nost no notikušā un arī kasieres vīrieti laipnā apkalpošana. Ar šo gribu atgādināt, ka nebrīnieties par cilvēku cietsirdību pret vājākajiem, jo redziet un saprotiet kā tas tiek kultivēts!

7.aprīlis Atbildēt

Es arī grūžu visus prom, kas lien tuvāk par 2m. Pēc tam dezinficēju rokas.

7.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:08

Jaunākās diskusijas