VIDEO: Siguldā policists vizinās ar auto bez tehniskās apskates

tautaruna.lv 23.mar
 
Ekrānšāviņš no video
Siguldas novada pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks pārvietojas ar privāto automobili, kam tehniskās apskates termiņš beidzies jau šā gada 28. janvārī, ziņo iedzīvotājs. Raidījums “Bez Tabu” amatpersonu pieķer pārvietojamies ar satiksmei nederīgo spēkratu, turklāt iemūžinot viņu ar telefonu pie auss, braucot pie stūres.

Par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate, uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 55 līdz 120 eiro.

Siguldas novada pašvaldības policijas priekšnieks Māris Riekstiņš neesot zinājis par padotā negodprātību.

Taujāts, vai, ja uzzinātu, ka darbinieks personīgajam auto nav izgājis tehnisko apskati, aizrādītu, Riekstiņš atbild: “Viennozīmīgi. Katram iedzīvotājam, vēl jo vairāk policistam, vienalga, vai valsts vai pašvaldības, jārāda priekšzīme. Ja ir informācija, diemžēl šajā gadījumā caur medijiem, šādi gadījumi jāakcentē. Noteikti arī turpmāk pievērsīšu lielāku uzmanību darbiniekiem, kuri ierodas ar privāto transportu.”

Arī Siguldas novada pašvaldības izpilddirektore Jeļena Zarandija uzskata, ka šāda rīcība ir nosodāma, tomēr darba devējs - pašvaldība - nevarot disciplināri sodīt policistu.

"Pašvaldībai nav tiesību iejaukties kāda cilvēka privātajā dzīvē. Jā, amatpersonas statuss. Darba devējs var izteikt ētisku ieteikumu, ka šādi rīkoties nav ieteicami, esot amatpersonai. Tomēr mēs, pašvaldība, nevaram nekādi ietekmēt, tikai savstarpējās sarunās varam to minēt," pauž Zarandija.

Avots

Komentē 5

 
Anonīms
 

TV un Radio reklāmās - ziņojiet policijai , neesiet vienaldzīgi ! Nu neesmu vienaldzīga , piezvanīju par jau nedēļu "'iespējams'' pamestu auto. Mani ''policijas '' ''dispičere '' tā pasūtīja .... tā pasūtīja... Laikam pieslēgšos vienaldzīgo pulkam . Negribas rupjības klausīties.

23.marts Atbildēt

Saruna tiek ierakstīta. Ja to dzēš policijā, Jums pašai zvans reģistrēts savā telefonā. Bez kavēšanās-par notikušo iesniegumu elektroniski-bet trepīti augstāk.

24.marts Atbildēt

debilie -- vadītāja atbildība ir ikreizi izbraucot pārbaudīt tehnisko stāvokli un uz ceļa zināt kādā tehniskā stāvoklī auto un kādā stāvoklī paša veselība ...

AUTO ABSOPLŪTI DERĪGS SATIKSMEI - tehnisko apsklati vadītāji izdara dienišķi -runa jai ir tikai par to ka ''birokratam nav gods parādīts un liekēžiem naudiņa atmesta ''

žurnaļugu linčot !! un likutkur kautkāda figņa sarakstīta ?? Tas ka ''rakstīts "" nemaina neko --- raqkstu tautām muslimi bngalvas griež nost -- neko citu ar bezdievīgiem fanātiķiem nevar darīt ..

Raklsti par Dievu un nDzīvi un vienu gļukaiono sarakstīti priekšraksti citiem stulbajiem nav nekas vairāk kā makulkatūra --- tie nav ne Dzīvaios Dievs--ne ĪSTĀ DZĪVE ...

23.marts Atbildēt

Un pie reizes, ar smaidu pat, nepildīt savu pienākumu-izsaukt ceļu policiju, ziņot tai, vispār, nelikties ne zinis un murgot par paraugu-- mums pārējiem????

24.marts Atbildēt

Izsaukt ceļu policiju? Nereti tā noslogota ar radu apmeklējumiem vairāku stundu garumā. Veros pa logu, redzu kaimiņienei dēls atbraucis ar policijas mašīnu, pēc stundas tā vēl stāv pagalmā, tātad neieskrēja pēc pases vai mātei zāles ievest garāmbraucot, bet vienkārši ciemojas ar brāļiem! Pēc divām stundām aizbrauc, laikam uz darbu novietot mašīnu policijas stāvvietā vai nodot nākamai maiņai radu apmeklējumiem! Tā lūk tas notiek vairākas reizes mēnesī un nevienam priekšniekam tas nerūp, jo tie dara tāpat. Uz izsaukumiem nevar braukt, neesot degviela, neesot darbinieki, visi aizņemti darbā! Ziņot Limbažu policijai ir automātiski nokļūt noziedznieka statusā! Vainīgs būsi Tu un neviens cits, ko līdi citu darīšanās!

27.marts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:15

Jaunākās diskusijas