VIDEO: Zināma jauna informācija par traģisko bērna nāvi Iecavā

Viktorija Gabrjuna 25.feb
 
Ekrānšāviņš no video
Nedēļas nogalē traģisks satiksmes negadījums noticis Iecavā, kur zem autobusa riteņiem gāja bojā pamatskolas audzēknis, vēstīja raidījums "Degpunktā".

Pa gājēju pārēju, kas atrodas Edvarta Virzas ielā, pašā Iecavas centrā, katru dienu ceļu mēro daudzi pilsētā dzīvojošie, - no rīta pārsvarā jaunieši, kas dodas uz skolu, pa dienu pensionāri un pieaugušie, jo blakus ir autoosta.

Diemžēl brīvdienās šajā vietā piedzīvota traģēdija, un šodien ceļmalā noliktas sēru sveces un ziedi. Sestdienas pievakarē uzņēmuma ”Nordeka” starppilsētu autobuss vēl līdz galam nenoskaidrotos apstākļos notriecis bērnu - pamatskolas skolnieku.

Spriežot pēc aculiecinieku teiktā, autobusa šoferis nebija pamanījis pa ielu skrienošo zēnu un ar priekšējo kreiso riteni burtiski pārbraucis viņam pāri. Tikai tad lielgabarīta transporta šoferis atskārtis, ka noticis kaut kas nelāgs un spiedis pa bremzēm. Pēc dažām minūtēm notikuma vietā ieradušies mediķi, valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta vīri, policisti un uzņēmuma ”Nordeka” pārstāvji. Diemžēl liktenis bija nežēlīgs un ārsti bezspēcīgi - no gūtajām traumām bērns mira.

Iedzīvotāji ziņo, kā liktenīgajā brīdī zēns šķērsojis gājēju pārēju kopā ar savu draugu, taču vienaudzis, ieraugot tuvojošos autobusu, paspējis pamukt malā. Kādēļ tikai viens no puikām pieņēmis pareizu lēmumu - šobrīd nav zināms.

Policisti kategoriski atsakās sniegt jebkādus komentārus par notikušo, pamatojoties uz kriminālprocesa ietvaros uzsākto izmeklēšanu, taču informāciju neliedz uzņēmuma ”Nordeka” pārstāvji: “Brauca no Rīgas uz Bausku un vajadzēja iebraukt Iecavas autoostā, apmainīties pasažieriem un turpināt reisu. Veicot manevru, šoferis neredzēja tos divus zēnus, un, kā liecina aculiecinieki, zēni gribēja pārskriet pāri pārējai. Viens apstājās, otrs nepaspēja apstāties un noslīdēja zem riteņiem. Ātruma tur nekāda nebija, protams. Tā kā autobuss ir liels, gabarīti lieli, acīmredzot šoferis vienkārši nepamanīja, neredzēja, tur tāda aklā zona parasti, ir īpaši labajā pusē. Tiešām ir grūti kaut ko pamanīt. Tiešām traģisks negadījums noticis, mūsu kolektīvs, visi pārdzīvojam šo gadījumu. Izsakām dziļu līdzjūtību vecākiem, tuviniekiem.”

34 gadus vecais šoferis uzņēmumā ”Nodreka” strādā no 2016. gada, darbu līdz šim pildījis kārtīgi, ceļu satiksmes noteikumus nebija pārkāpis. Šobrīd vadītājs, lai atgūtos no šoka, ir paņēmis slimības lapu. Valsts policijas izmeklētājiem tagad priekšā apjomīgs darbs, lai noskaidrotu traģēdijas cēloņus un, iespējams, iesaistīto vaina būs abpusēja, bet diemžēl nelabojama.

Avots

Komentē 4

 
Anonīms
 

Es uzskatu ,ka vajag sodīt gājēju pārejas ierīkotājus , jo skaidrs ir viens :gājēju pāreja ierīkota auto vadītājiem nepārredzamā vietā un skolā nemāca bērniem drošus Ceļu Satiksmes Noteikumus .

26.februāris Atbildēt

Domāju, ka tas ir tikai loģiski ka arī tāds ir iznākums,lai nemaz nebūtu jāmeklē Vainīgais. Visiem jau sen vajadzētu būt skaidri zināmam. Vainīgs vienmēr būs šoferis.Viņš pēc sliktākā scenārija nesīs savu nastu........kāda tā to lems tiesa Taču BĒRNA VAIRS NAV Jo to nepaglāba gājēju pāreja, jo uz tās NAV jājūtas kā pļavas vidū,tai nav bruņas kā tankam Bet ir visas iespējas pašam sevi sargāt. Tādas iepējas bija......ir visiem kas muld par likumiem. Un nevienam nebūtu jāraud, ja vien Gājēji zinātu kur atrodas. Skumji........det lielai daļai deguns debesīs un pat galvu pagriezt pirmo reiz pa KREISI,tad pa LABI.

2.marts Atbildēt

Jurka tev ir zināma taisnība,pats arī vienmēr vairākkārt pārliecinos un samazinu ātrumu pirms gājēju pārejām,jo bieži tās ir starp kokiem,tumsā nav virs tām laternu.Projektētājiem vajadzētu atņemt licenzes,kuri to atbalsta.Otrkārt skolās jāpievērš vislielākā uzmanība,lai tiktu mācīti satiksmes ceļu noteikumi,ne tikai burts burtā,bet praktiski un ar piemēriem no dzīves.Daudzreiz gadās kad braucu un domāju,ka te vajag šo to labot un izmainīt,kas reizēm prasa visminimālākos līdzekļus.

7.marts Atbildēt

Tiešām žēl, šoferi šajos reisos visi ir jauki un apzinīgi.Skolotāji skolās no rīta līdz vakaram var runāt par drošību. Skolēni bieži speciāli vēl pārkāpj noteikumus. Bieži viņiem vispār ir vienalga par sabiedrības viedokli. Mūsdienu neaizskaramās personības. Skumji, ka rezultāts ir šāds.

26.februāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:50

Jaunākās diskusijas