Pēc traģiskās kvadraciklista nāves Madonas pusē brīdina par bīstamību arī citos mežos

Viktorija Gabrjuna 7.jan
 
Kaspars Krafts/F64
Nesen kļuva zināms, ka, Madonas novadā, iebraucot pār ceļu pārvilktā trosē, miris kvadricikla vadītājs. Sākotnējā informācija liecina, ka vīrietis, vadot kvadriciklu, iebrauca pār ceļu novilktā trosē. Kāds sociālā tīkla Facebook lietotājs apkopojis informāciju, parādot, ka mēģinājumu sakpropļot vai nogalināt moto un velo braucējus Latvijas mežos, nostiepjot trosi pāri ceļam nemaz nav retums.

"Neatbalstu braukšanu tur, kur to nedrīkst un neatbalstu šādas metodes braukšanas ierobežošanai.

Meža likumā teikts, ka fiziskām personām ir tiesības brīvi uzturēties un pārvietoties valsts un pašvaldības mežā, bet privātajos mežos to var ierobežot un šādā gadījumā meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pienākums ir norobežot attiecīgo teritoriju ar pārskatāmiem brīdinājuma uzrakstiem.

Tas pats likums arī nosaka, ka transportlīdzekļus atļauts lietot, tikai pārvietojoties pa ceļiem un dabiskām brauktuvēm (ne vairāk kā četrus metrus plata neizbūvēta brauktuve meža apsaimniekošanas un aizsardzības vajadzībām). Ja braucēji apdraud kāda mieru, klusumu vai pārliecību, tad "ierobežotāji" - veselību un dzīvību.. vienam nepatīk, ka viņam pārāk tuvu braukā, viņš nostiepj pāri nepamanāmu trosi/stiepli, lai kāds nositās vai traumējas, otrs paņem bisi un šauj virsū.. nav tā kā par traku!?

Ja tas ir privātīpašums, lai uzliek vārtus, vai barjeru un atbilstošas ceļa zīmes / informāciju. Un vēl - ja braucēji eventuāli var tikt saukti pie atbildības pēc Administratīvās atbildības likuma, tad "ierobežotāji", kad kāds ies bojā vai gūs miesas bojājumus uz viņa troses - pēc Krimināllikuma. Cilvēki, attopieties!" raksta Facebook lietotājs.

Viņa apkopotajās fotogrāfijās redzams, ka arī citviet Latvijas mežos velo un moto braucējiem tiek radīti dažādi šķēršļi, gan nostiepjot stieples, gan uz ceļa saliekot zarus.

Kā vakar kļuva zināms, Madonas novadā, iebraucot pār ceļu pārvilktā trosē, miris kvadricikla vadītājs.

Negadījums notika svētdien ap plkst.14.20 Aronas pagastā.

Cietušais no gūtajām traumām mira.

Policija sākusi kriminālprocesu un skaidro negadījuma apstākļus.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Mērsraga pusē tādi paši idiņi ir un bija sīkais 13 gadīgs ar riteni braukājas gar kāpam bija tur līkumots celiņš un kakla augstuma starp kokiem nostiepta tērauda stieple. Nu rezultāts 10-15 centimetru rēta uz kakla.

7.janvāris Atbildēt

Nav ko braukst pa kapam

8.janvāris Atbildēt

Kas vainas zariem??

8.janvāris Atbildēt

Ko var atkal muldēt. Neviens nekad neietu apkarot velobraucējus. Visus tos zarus izmētā un stieples liek pret motociklistiem un kvadraciklistiem kas bojā mežu. Un no tā cieš velobraucēji.

9.janvāris Atbildēt

Neatbalstu troses, tomēr pakomentesu brīvo pārvietošanos, mans privātīpašums tiek piemeslots no sēņotājiem, mašīnu tirītajiem, utt. Zīmes mēģināju uzlikt vairākas reizes- viņas pazūd!!! Uzskatu ka šodienas informācijas vidē tiešām cilvēciņi var noskaidrot vai viņi atrodas valsts, vai kāda īpašuma... Ir karjeri, un daudzi īpašnieki pat izveidos drošas trases ja būs pieprasījums.... Nevajag iebraukt kautkur un saārdīt koplietošanas ceļus, krustojumus- pēctam cilvēkiem kas tur ikdienā dzīvo jālauž tehnika ikdienā lai nokļūtu kur... Un tas viena dažu stundu izpriecu dēļ!!!

10.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:41

Jaunākās diskusijas