Atklāta jauna informācija par kvadraciklista nāvi Madonas pusē

Viktorija Gabrjuna 7.jan
 
Ekrānšāviņš no video
Kāds ceļu satiksmes negadījums raisījis plašas diskusijas sociālajos tīklos, interneta portālos un daudzu motobraucēju starpā – Madonas pusē, iebraucot pāri ceļam pārvilktā trosē, bojā gājis kāds vīrietis, vēstīja raidījums "Degpunktā".

Lai gan nelaime notikusi svētdien, tikai pirmdienas rītā līdz vietējo ausīm esot nonākusi ziņa par notikušo.

Kā izrādās, labu gabaliņu tālāk uz kāda neliela sānceļa smagu avāriju pieredzējis kāds 45 gadus vecs kvadraciklists un viņa līdzbraucēja.

Brīdī, kad vietējais iedzīvotājs Vasīlijs ar dēlu piefiksējis operatīvo transportu, ārsti, visticamāk, jau ceļā uz slimnīcu piestājuši un cīnījušies par smagi ievainotā vīrieša dzīvību. Diemžēl to nav izdevies glābt.

“Es nevaru pat iedomāties, ka kāds šeit uz mūsu ceļa varētu ko tādu izdarīt. Nē…” pārsteigumu pauž vietējais iedzīvotājs.

Kā atklāj likumsargi, kuriem nu uzticēta izmeklēšana, vīrietis avarējis, uzbraucot pāri ceļam pārvilktai trosei.

Arī “Degpunktā” izdodas atrast vietu, kur negaidīti aprāvies kvadraciklista un viņa pasažieres brauciens. Tas ir kāds neliels celiņš, kas ved uz divām mājām. Tā galā ir ezers. Viena no saimniecībām izskatās pamesta, savukārt pie otras, krietni vien sakoptākas, redzams vien uzraksts, ka to novēro. Šķiet, trose pāri ceļam pārvilkta, lai atturētu nelūgtus ciemiņus no iegriešanās šajā nostūrī. Šādas aizdomas apstiprina arī vienīgā, tuvumā mītošā kaimiņiene.

Avots

Komentē 20

 
Anonīms
 

Izsaku līdzjutību bojāgājušā ģimenei. Tas paņēmiens pret braucējiem, iespējams, noskatīts no filmas "Midsommeras slepkavības", kur redzamas līdzīgas situācijas.

7.janvāris Atbildēt

Nu nebija tur lamatu. Trose bija, bet redzama, braucot ar prātu, turklāt izlikta ar mērķi informēt par braucamā ceļa nepieejamību, nevis kādu nogalināt. Tāpēc šoreiz no līdzjūtības norobežojos.

13.janvāris Atbildēt

2012.gada rudenī zīmēju tajā vietā karti, trose bija jau tad. Ceļš gan neizskatījās pēc pašvaldbas ceļa - kura pašvaldība ierīko ceļu uz privātmāju?

7.janvāris Atbildēt

Šodien precizēju - manis redzētā trose tolaik bija pie Avošiņa - otrā pusē Gaiziņam...

7.janvāris Atbildēt

Vai viņš vispār drīkstēja ar kvadru nēsāties pa koplietošanas ceļiem? Varbūt viņš savā visatļautībā gribēja to trosi pārraut....

7.janvāris Atbildēt

Ja Tu pārkāp kādus noteikumus ,Tevi nogalina ? Cilvēciņ ! pirms kaut ko raksti ,lūdzu padomā !

7.janvāris Atbildēt

Ja Tu pārkāp kādus noteikumus ,Tevi nogalina ? Cilvēciņ ! Pirms kaut ko raksti , padomā !

7.janvāris Atbildēt

Ar kvadraciklu drīkst atrasties uz koplietošanas ceļiem

7.janvāris Atbildēt
Žanis Embambelis > rihards.sunteiks

Tu novilki stiepli? Es Tevi vasarā kailu pie koka piesietu un ar medu aplietu.

7.janvāris Atbildēt
Edmunds Kance > juris.vilnitis

Viņš pats sevi nogalināja ar savu neuzmanību un pārgalvību! Tā nebija nekāda "aklā" aukla, bet resna trose (virve) - likta ar mērķi pievērst uzmanību par īpašuma robežu, bija labi saskatāma, pārvietojoties ar situācijai samērīgu ātrumu.

Kvadri reizēm tā skrien, ka mājas pagalma akai virsū uzbrauks, vai žoga vārtos iebrauks - tad arī varbūt īpašnieku vainos, ka atstarotāji nav bijuši un apgaismojums nebija ierīkots?

8.janvāris Atbildēt

Kāpēc kvudraceklists gribēja ielauzties privātīpašumā ?

7.janvāris Atbildēt

Ezers nau privātīpašums

7.janvāris Atbildēt

*nav

7.janvāris Atbildēt
Alberts Brokāns > rihards.sunteiks

nav

7.janvāris Atbildēt

Pie upēm, ezeriem piekļūt neiespējami. Drīz jau raks vilku bedres ar asiem iesmiem. Tas ezers vai upe nemaz nav privātīpašumā. Aizbildinās ar piedraņķētu apkārtni. Nu noliec kādu trauciņu samaksai par apkārtnes uzkopšanu, vai par privātās teritorijas izmantošanu. Ideja nav mana. Vienu šāda veida trauciņu redzēju. Neskaitīju, bet no skata tur bija kādi piecdesmit eiriķi. Mēs četri tur bijām, katrs atstāju pa eiriķim. Visi apmierināti, zāle nopļauta, konteineris laikus izvests un nevienam ar trosi rīkle arī nav jāpārgriež.

7.janvāris Atbildēt

Visus vienā maisā mest nedrīkst, bet ar motorizēto spēkratu skaita un labklājības pieaugumu, piemēram pierīgas meži un kāpas izskatās pēc sūdubedres. Pats vienu svētdienu novēroju kā pār manu pļavu šķērsām krustu, kā pa lielceļu pārbrauca man nezināms motokrosists. Lieki piebilst ka no manis svētības vietā viņš sajēma lāstus.

Šādi ar tērauda drāti arī bija dzirdēts uz Bolderājas kāpas...pret postītājiem...

7.janvāris Atbildēt

Trose ,ta trose ! Vispār jau skolā māca ,....ja uz teātra skatuves ir plinte redzama ,

tad tai kādreiz ir arī jāšauj .Tas pats ar trosi ! Laukos ir ne mazums tāāādas nostieptas troses ,gan uc takām un taciņām ,gan mazāk svarīgiem ceļiem uz privāt

īpašumiem .Droši vien ,arī šī nav vakar nostiepta ,bet stāv gadu gadiem ! Ir tikai

viens ,,BET '' Toreiz stiepjot to trosi neviens neaizdomājās ka kādreiz pa šo ceļu

var kāds arī braukt . Trose bija domāta gājējiem ,ar nodomu norādīt ,.PRIVĀTĪPAŠUMS '' Nestaigāt . Vajadzības gadījumā -izlīst pa apakšu cauri ,vai pārkāpt pāri . Nebija arī ar likumu norādīts (ar sarkanām vai spilgti zaļām lentēm

nostiprinātām uz troses ,kas braucējiem norādītu uz esošo

Pirms gadiem 30 , bija negadījums . Nesaukšu nevienu vārdā ! Braucams ceļš

Aleja ar augošiem lieliem kokiem abās ceļa pusēs . Mašīna nobraukusi no ceļa

vienā pusē . Lai to dabūtu atpakaļ uz ceļa ,ceļam pāri nostiepta tiek trose un

pats vilcējs pretējā pusē . Blakus trosei uz ceļa tiek nolikts cilvēks ,kurš apturētu

transportu uz ceļa kad tiks uzsākti vilkšanas darbi . Velkot trose nostiepjās kādu

nepilnu metru virs braucamās daļas un tieši šinī brīdī , pa ceļu , samērā lielā ātrumā trosei tuvojas braucējs motociklists ( Kā vēlāk izrādījās ,,bez tiesībām '') Signalizētājs viņam signalizē ,ka jāapstājās ,bet izbīlī ka tiks noķērts ka brauc bez

tiesībām , viņš palielina mocim ātrumu (nepamanot priekšā nostiepušos trosi )

Iznākums ? Protams letāls , un vilcēja šoferim uz mūžu zaudētas tiesības !

7.janvāris Atbildēt

o pat te cenzura? koments pazūd kā nebijis:) šis sižets ir klasisks žurnalistikas ētikas pārkāpums kad žurnaļugas pat pirms izmeklešanas kur nu vēl tiesas publikai jau pasludina vainigo. uz kā pamata? viena tante teica. tante ko klāt stāveja kad trosi vilka? redzeja kas vilka? nē viņa tā domā un degpunktā to izsludina kā patiesibu pēdejā instancē. saimnieki pateiks ka neko nezin sen nav bijuši, tikpat labi apsardzes firma vareja uzlikt jo apnicis braukt uz izsaukumiem kad signalizācija nostrādā, vai viekārši puišeļi izklaidejas. jautajums vai viš driksteja braukt ar tokvadru (tiesibas reģistracija, apskate) vispār neapskatā, kas bija meklejams tanī vietā, ar ne, galvenais ka vainigie jau zināmi sensācijas vārdā

7.janvāris Atbildēt

Piekrītu viedoklim!

8.janvāris Atbildēt

Nu vispār jau konkrētajā gadījumā tā nebija nekāda stieple, bet resna un labi redzama virve, kura tur jau gadiem bijusi un visiem bijusi labi redzama. Konkrētajā gadījumā - bija jābrauc lēnāk, tad viss būtu pamanāms. Sodāma tiešām būtu praktiski nesaskatāmu stiepļu vilkšana pāri esošiem ceļiem bez brīdinošiem apzīmējumiem.

Kas attiecas uz zaru likšanu uz meža stigām - atkal jau viss ir skaidri redzams, normālam braucējam zari dzīvību neapdraud, turklāt meža īpašnieks drīkst uz stigas (piemēram, uz pievešanas ceļa pēc kopšanas cirtes, bet ne uz oficiāla braucamā ceļa) novietot ciršanas atliekas.

Par apzināti liktām lamatām var runāt, ja uz ceļa vai meža ceļa bez brīdinājuma izvietots neredzams šķērslis, piemēram, aukla, ar zariem apsegta izrakta bedre u.tml., ko nevar pamanīt, ejot vai braucot ar situācijai samērīgu ātrumu.

Jāņem vērā, ka mežs nav mototrase, mežā var vējā lūzt zari, īpašnieks var vākt malku, uz takas atstājot kādu atlieku, zvērs var parakt alu - tāpēc mežā vienmēr jābrauc lēni un uzmanīgi, tā vismaz man mācīja instruktors, kad tiesības liku. Ja šo ievēros motociklisti un kvadriciklisti - būs mazāk gan konfliktu, gan bezjēdzīgu upuru.

8.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:01

Jaunākās diskusijas