Lietuvā kādā mājā atrod pamestu zīdaiņa līķi

tautaruna.lv 10.dec 2019
 
Ekrānuzņēmums no Facebook/Lietuvos policija
Nedēļas nogalē kādā mājā radinieki, kuri ieradušies apciemot ģimeni, atraduši pamestu zīdaiņa līķi, vēsta portāls Delfi.lt.

Meitenītes mirstīgās atliekas jau sadalīšanās stadijā 8. decembrī uzgājuši vecāku radinieki, kuri sazinājušies ar policiju. 2,5 mēnešus vecā mazuļa vecāki neesot atrodami.

Mazuļa līķis atrasts dzīvoklī Minijos ielā, Klaipēdā. Pieejamā informācija liecina, ka bērns, visticamāk, jau nedzīvs, tika uz nedēļu atstāts mājā aiz slēgtām durvīm, kamēr tā vecāki devušies darba meklējumos uz citu rajonu, par ko policiju informējušie vietējie iedzīvotāji.

Policija apgalvo, ka uz mirušā bērna ķermeņa neesot konstatētas vardarbības pēdas.

Lietuvas policija savā Facebook kontā informē, ka tajā pašā dienā, ap pulksten 23.00 policijai izdevies aizturēt pāri - 1989. gadā dzimušo māti Alīnu Sriebaliūti un viņas 1987. gadā dzimušo dzīvesbiedru Mikolu Ruiki. Vecāki aizturēti Ķelmē un šobrīd atrodas apcietinājumā.

Kā ziņo Delfi.lt, pēcāk kļuvis arī zināms, ka Alīna ir māte vēl trīs bērniem, kurus pati neaudzina - 2010., 2012., un 2016. gadā dzimušiem. Kaimiņvalsts mediji ziņo, ka netālu dzīvojošie ļaudis neko labu par bērnu māti pateikt nespēj. Esot vairākkārt manīts, ka pie viņas mājās ciemojas daudzi vīrieši, pat vairāki reizē. Par Alīnu kaimiņvalsts medijiem izteikušies arī bērnu tiesību aizstāvji, kuriem mātes vārds esot labi zināms. Viņa bieži lietojusi alkoholu un bērnu tiesību sargu redzeslokā nonākusi, jo konstatēts, ka viņai neesot sociālo iemaņu, kuras būtu nepieciešamas, lai audzinātu bērnus, Delfi.lt pauda Valsts bērnu tiesību aizsardzības un adopcijas dienesta Klaipēdas reģiona pārstāve Greta Bliutaite.

Zināms, ka pāris regulāri mainījis dzīvesvietas un kādu brīdi dzīvojis Lielbritānijā. Klaipēdā ģimene esot dzīvojusi pāris gadu, miteklis ir īrēts. Policijai pagaidām nav izdevies sazināties ar mājas īpašniekiem, Delfi.lt apgalvoja Klaipēdas reģiona policijas priekšnieks Alfons Motuza. Ģimeni ik pa laikam uzraudzījuši speciālisti, kuri gan konkrētajās epizodēs bērnu tiesību pārkāpumus neesot fiksējuši.

Saistībā ar mirušā zīdainīša nāves iemesliem šobrīd tiek veikta ekspertīze, taču tuvākajā apkārtnē klīst runas, ka ģimene mazuli namā atstājusi jau mirušu un durvis aizslēgtas, lai mēģinātu slēpt notikušo.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:29

Jaunākās diskusijas