VIDEO: Publiskots video no Krievijas profesora, kurš nogalināja savu studenti, dzīvokļa

Baiba Puriņa 13.nov 2019
 
Reuters / Scanpix /LETA
Izmeklētāji publicējuši video, kurā redzams, kā izskatījies bēdīgi slavenā krievu profesora Oļega Sokolova dzīvoklis.

Kā redzams publiskotajos kadros, dzīvoklī bijušas daudzas vēsturiskas liecības. Tāpat atklātībā nonācis video materiāls, kurā redzams, kā profesors vietējā veikalā pircis līmlentu.

Jau vēstīts, ka policija Sokolova dzīvoklī atrada 24 gadus vecās Anastasijas Ješčenko līķa fragmentus un asiņainu zāģi. Sokolovs kopā ar savu bijušo studenti ir sarakstījis vairākus darbus.

Vēstures pasniedzējs un Napoleona eksperts Sokolovs sestdien tika izvilkts no ledainās Moikas upes. Viņu no ūdens izcēluši glābēji, bet, kad atvēruši viņa mugursomu, atraduši tur cilvēka rokas.

Izmeklētājiem Sokolovs teicis, ka nošāva savu mīļāko strīda laikā, tad nozāģēja viņai galvu, rokas un kājas, vēstīja vietējie mediji.

Tiek pieļauts, ka Sokolovs nejauši iegāzies Moikā, kad dzērumā mēģinājis atbrīvoties no nogrieztajām rokām.

Tiek ziņots, ka pēc atbrīvošanās no līķa Sokolovs plānojis uzvilkt Napoleona tērpu un izdarīt pašnāvību Petropavlovskas cietoksnī.

Sokolovs pasniedza Sanktpēterburgas Valsts universitātē, kuru savulaik beidzis arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, un bijis pietuvināts Krievijas varas eliti.

Viņš bijis pasniedzējs arī Parīzes Sorbonnas Universitātē, kā arī sarakstījis vairākas grāmatas par franču imperatoru Napoleonu Bonapartu, bijis vēstures konsultants vairākām filmām un piedalījies vēsturiskos Napoleona laika karu inscenējumos.

Gan Sokolovs, gan Ješčenko studēja Francijas vēsturi, un viņiem patika vēsturiski kostīmi, Sokolovam parasti tērpjoties kā Napoleonam.

Ješčenko pārcēlusies uz Sanktpēterburgu no Krasnodarskas reģiona, lai studētu. Avots atklāj, ka viņa bijusi klusa, jauka un vienmēr kārtīga studente un absolūti visi zinājuši par viņas attiecībām ar Sokolovu.

Krievu mediji vēsta, ka studentes māte ir policijas leitnante, bet tēvs ir pasniedzējs.

63 gadus vecais Oļegs Sokolovs ir vēsturnieks, kuru īpaši interesēja Napoleona gaitas. Sokolovs respektēts, kā franču militārās vēstures eksperts un viesojies arī Sorbonnas universitātē. Viņš kā eksperts arī piedalījies daudzu vēsturisku kara ainu rekonstrukcijās.
Studentes un precētā profesora trīs gadus ilgā afēra bijusi zināma un abus saistījusi interese par Napoleonu. Kāds avots aprakstījis profesoru kā "ekscentrisku, bet ne agresīvu", bet citi norādījuši, ka Sokolovs sevi uzskatījis par Napoleona reinkarnāciju.

Kāds Sokolova kolēģis viņu raksturoja kā aizrautīgu sava darba entuziastu, bet vienlaikus emocionāli nestabilu personu, kurš pārāk daudz lietojis alkoholu.

Arī studenti viņu raksturojuši kā talantīgu pasniedzēju, kurš varēja attēlot franču imperatoru un viņa ģenerāļus, bet vienlaikus arī "dīvaini'', kurš savu mīļāko saucis par Žozefīni, bet citiem sevi licis uzrunāt par majestāti.

Studentes brālis atklājis, ka Anastasija viņam piektdienas rītā zvanījusi un raudot stāstījusi, ka sastrīdējusies ar Sokolovu viņa greizsirdības dēļ. Viņa plānojusi pavadīt nakti studentu hostelī.

Universitātes paziņojumā norāda, ka nespēj noticēt, ka profesors biis spējīgs uz tik zvērīgu rīcību.

Daudzi tagad pauž neapmierinātību, ka amatpersonas, jo īpaši universitātes vadība, nav reaģējuši uz Sokolova nereti agresīvo rīcību.

Medijos izskanējis, ka 2008.gadā Sokolovs piekāvis un draudējis nogalināt citu sievieti, bet nekad par to nav bijis oficiāli apsūdzēts.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 8:51

Jaunākās diskusijas