Atklātas detaļas par Krievijas studenti un profesoru, kuru sakars beidzās ar slepkavību

tautaruna.lv 12.nov 2019
 
Sputnik / Scanpix/LETA
Nedēļas nogalē medijus satricināja ziņa no Krievijas, kur pofesors atzina savu vainu studentes slepkavībā. Raidorganizācija BBC atklāj sīkākas detaļas par studenti un profesoru, kurus saistījušas arī intīmas attiecības.

Ješčenko pārcēlusies uz Sanktpēterburgu no Krasnodarskas reģiona, lai studētu. Avots atklāj, ka viņa bijusi klusa, jauka un vienmēr kārtīga studente un absolūti visi zinājuši par viņas attiecībām ar Sokolovu.

Krievu mediji vēsta, ka studentes māte ir policijas leitnante, bet tēvs ir pasniedzējs.

63 gadus vecais Oļegs Sokolovs ir vēsturnieks, kuru īpaši interesēja Napoleona gaitas. Sokolovs respektēts, kā franču militārās vēstures eksperts un viesojies arī Sorbonnas universitātē. Viņš kā eksperts arī piedalījies daudzu vēsturisku kara ainu rekonstrukcijās.

Studentes un precētā profesora trīs gadus ilgā afēra bijusi zināma un abus saistījusi interese par Napoleonu. Kāds avots aprakstījis profesoru kā "ekscentrisku, bet ne agresīvu", bet citi norādījuši, ka Sokolovs sevi uzskatījis par Napoleona reinkarnāciju.

Studentes brālis atklājis, ka Anastasija viņam piektdienas rītā zvanījusi un raudot stāstījusi, ka sastrīdējusies ar Sokolovu viņa greizsirdības dēļ. Viņa plānojusi pavadīt nakti studentu hostelī.

Universitātes paziņojumā norāda, ka nespēj noticēt, ka profesors biis spējīgs uz tik zvērīgu rīcību.

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka 63 gadus vecais vēstures pasniedzējs un Napoleona eksperts, kurš 2003.gadā saņēmis Francijas Goda Leģiona ordeni, sestdien tika izvilkts no ledainās Moikas upes. Viņu no ūdens izcēluši glābēji, bet, kad atvēruši viņa mugursomu, atraduši tur cilvēka rokas.

"Viņš ir atzinis savu vainu," paziņoja Sokolova advokāts Aleksandrs Počujevs. Pasniedzējs nožēlojot izdarīto un sadarbojoties ar izmeklētājiem.
Izmeklētājiem Sokolovs teicis, ka nošāva savu mīļāko strīda laikā, tad nozāģēja viņai galvu, rokas un kājas, vēstīja vietējie mediji.

Policija Sokolova dzīvoklī atrada 24 gadus vecās Anastasijas Ješčenko līķa fragmentus un asiņainu zāģi. Sokolovs kopā ar savu bijušo studenti ir sarakstījis vairākus darbus.

Advokāts pieļāva, ka Sokolovs, kurš slimnīcā ārstē ķermeņa atdzišanu, nozieguma brīdī bijis stresa vai emocionālas nestabilitātes stāvoklī. "Viņš tomēr ir gados vecāks cilvēks," teica Počujevs.

Tiek pieļauts, ka Sokolovs nejauši iegāzies Moikā, kad dzērumā mēģinājis atbrīvoties no nogrieztajām rokām.

Tiek ziņots, ka pēc atbrīvošanās no līķa Sokolovs plānojis uzvilkt Napoleona tērpu un izdarīt pašnāvību Petropavlovskas cietoksnī.

Sokolovs pasniedza Sanktpēterburgas Valsts universitātē, kuru savulaik beidzis arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, un bijis pietuvināts Krievijas varas eliti.

Viņš bijis pasniedzējs arī Parīzes Sorbonnas Universitātē, kā arī sarakstījis vairākas grāmatas par franču imperatoru Napoleonu Bonapartu, bijis vēstures konsultants vairākām filmām un piedalījies vēsturiskos Napoleona laika karu inscenējumos.

Gan Sokolovs, gan Ješčenko studēja Francijas vēsturi, un viņiem patika vēsturiski kostīmi, Sokolovam parasti tērpjoties kā Napoleonam.

Kāds Sokolova kolēģis viņu raksturoja kā aizrautīgu sava darba entuziastu, bet vienlaikus emocionāli nestabilu personu, kurš pārāk daudz lietojis alkoholu.

Arī studenti viņu raksturojuši kā talantīgu pasniedzēju, kurš varēja attēlot franču imperatoru un viņa ģenerāļus, bet vienlaikus arī "dīvaini'', kurš savu mīļāko saucis par Žozefīni, bet citiem sevi licis uzrunāt par majestāti.

Universitātē pasniedzēja attiecības ar studenti bijušas "visiem zināms noslēpums".

Daudzi tagad pauž neapmierinātību, ka amatpersonas, jo īpaši universitātes vadība, nav reaģējusi uz Sokolova nereti agresīvo rīcību.

Medijos izskanējis, ka 2008.gadā Sokolovs piekāvis un draudējis nogalināt citu sievieti, bet nekad par to nav bijis oficiāli apsūdzēts.

Komentē 1

 
Anonīms
 

Njā, trūkst vārdu... cilvēkam arīm redzama psihiska diagnoze, pat klasika - Napoleons! Bet nevienam tas viss nelikās dīvaini?

12.novembris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:31

Jaunākās diskusijas