VIDEO: Pie bāra Iļģuciemā nosit puisi; vainīgais gadiem netiek apcietināts

tautaruna.lv 29.sep 2019
 
F64
Milzu pārdzīvojumi pēc dēla zaudējuma vardarbīgā sadursmē kādai ģimenei Rīgā Pārdaugavā pāris gadu laikā nav ļāvuši atgūties un ik dienas par nelaimi jādomā tikai tāpēc, ka noziedznieki vēl ir uz brīvām kājām. Desmit sasauktās tiesas sēdes nav novedušas pie reāla rezultāta, vēstīja raidījums "Degpunktā".

No skandalozi slavenā nakts bāra ar zīmīgo nosaukumu ”Clubnika”, kas atradies Grīvas ielā, Iļģuciemā, tagad pāri palicis tikai izkārtnes stiprinājums, jo pirms nepilniem diviem gadiem iestāde slēgta. Biznesa apturēšanas iemesls nav zināms, taču laikā, kad iedzertuve darbojusies pilnā sparā, šeit regulāri notikuši kautiņi un nereti dūru vicināšana alkohola reibumā novedusi tik tālu, ka uz Grīvas ielu bija jāsauc policistus, apsargus un neatliekamas medicīnas palīdzības dienestu.

Viens no asiņainajiem konfliktiem jaunu vīriešu starpā, kas iesācies bāra telpās, taču beidzies uz ielas, noticis 2017. gada 18. maijā. Šis notikums radikāli un neatgriezeniski mainījis vismaz četru cilvēku likteņus.

Par konfliktu vietējā barā toreiz smagi piekautā jaunā vīrieša tēvs Genādijs uzzinājis, kad naktī saņēmis telefona zvanu no slimnīcas un no ārstiem sapratis, ka viņa atvase ir kritiska stāvoklī. Mediķi jaunieti vārdā Ilja bija ievietojuši reanimācijas nodaļā. Genādijs nekavējoties atsteidzies uz stacionāru un uzzinājis šausminošas ziņas. Dēlam strīda laikā iesists pa galvu, pēc sitiena Iļja nokritis uz asfalta un neveiksmīgi atsities pret trotuāra apmali, zaudējot samaņu un gūstot smagus ievainojumus.

Nedēļu puiša tuvinieki pa slimnīcu vien dzīvojuši cerībā, ka Iļja izdzīvos, taču diemžēl piepildījies visļaunākais scenārijs. 25. maijā no gūtajām traumām, to skaitā galvaskausa lūzumiem un smadzeņu bojājumiem, jauns vīrietis miris slimnīcas gultā. Policisti ierosinājuši krimināllietu, noskaidrojuši konfliktā iesaistītas personas un iespējamo pāridarītāju. Četru mēnešu laikā likumsargi pabeiguši izmeklēšanu un nodevuši lietas materiālus prokuratūrai. Aizdomās turamajam puisim tiesa piemērojusi drošības līdzekli, kas ir saistīts ar brīvības atņemšanu, un viņš nokļuvis aiz restēm, taču ne uz ilgu laiku, līdz 2018. gada skumām.

Diemžēl tiesas process ir krietni ievilcies. No 2018. gada sākuma līdz pat šā gada septembra beigām bojāgājuša puiša ģimene piedzīvojusi teju desmit sēdes, bet aizdomās turamā vaina joprojām nav pierādīta, nav arī sprieduma, kas viņu attaisnotu. Kārtējā sēde notika trešdien, zālē bija ieradusies cietušā ģimene un apsūdzētais. Apsūdzētā aizstāvis kārtējo reizi lūdzis tiesu uzaicināt vēl kādu liecinieku, taču tiesnese šo lūgumu noraidījusi.

Arī trešdien tiesa netika ne tuvu lietas novešanai līdz loģiskam rezultātam, jo gan prokurors, gan aizdomās turētā aizstāvis pieprasījuši tiesai papildu laiku, lai sagatavoties debatēm.

“Divus ar pusi gadus velkas šī lieta. Bija uzaicināts ļoti liels skaits liecinieku, kas sniedza visādas viltus liecības nekā nebaidoties. Sākumā viņi sniedza liecības policijā, bet pēc tam tiesas sēdē viņi no sniegtajām liecībām atteicās un sniedza pavisam citas, viltus liecības,” stāsta bojāgājušā puiša tuvinieki.

Nākamā sēde notiks 11. oktobrī, un ģimene cer, ka tā būs pēdējā un pēc debatēm sekos tik ilgi gaidītais spriedums. Mēs turpināsim sekot līdzi šīs lietas virzībai.

Avots

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:11

Jaunākās diskusijas