Rīdziniece brīdina: Nekrietneļi uzdarbojas ne pa jokam!

tautaruna.lv 18.mar
 
Mārtiņš Zilgalvis/F64 Photo Agency
Aizvien vairāk sociālajos tīklos var lasīt iedzīvotāju brīdinošos ierakstus par nekrietniem cilvēkiem, kuri uzdarbojas Rīgas centrā. Viņu darbības ir teju nepamanāmas!

"Tā jau laikam notiek katru dienu, Rīgas centrs pilns ar zagļiem, taču šodien [17. martā] skāra arī mūs. Pie 13. janvāra ielas tuneļa no somas tika izvilkts maks, diemžēl, attapāmies, kad jau čigāna naģeļi bija nost. Reizēm lieko tie laikam nomet zemē, ja nu kāds pamana gaiši zilu maku, lūdzu dodiet ziņu, lai atgūtu tiesības un pārējos dokumentus. Lai vai kā, esiet visi piesardzīgi, tie nekrietneļi uzdarbojas ne pa jokam!" raksta Alise.

Ekrānuzņēmums no Facebook

Jau iepriekš rakstījām, ka gājēju tuneļi Rīgas centrā pie Centrālās dzelzceļa stacijas un tirdzniecības centra "Stockmann" jau sen iemantojuši bēdīgu slavu kabatzagļu dēļ. Marta sākumā aculieciniece Rita ziņoja par veselu bandu, kas ar īpašu metodi apmāna garāmgājējus un "ielien" viņu kabatās.

Policija brīdina, ka kabatzagļi savus upurus neizvēlas nejauši, bet gan iepriekš rūpīgi noskata no neuzmanīgo vidus. Rudenī un ziemā kabatzagļa palīgs ir arī potenciālā upura biezais apģērbs.

Visbiežāk kabatzādzības notiek sabiedriskās vietās, kur ir lieli ļaužu pūļi. Līdz ar to lielākais kabatzādzību skaits notiek Rīgas centrā - sabiedriskajā transportā, to pieturās, stacijā, tirgū, Vecrīgā, pazemes gājēju tuneļos un tirdzniecības centros. Zādzības var notikt jebkurā diennakts laikā, bet lielākais kabatzādzību skaits tiek izdarīts no rītiem un vakaros, kad cilvēki dodas uz un no darba ar sabiedrisko transportu.

Komentē 10

 
Anonīms
 
Fra

svētdien visi tie bari tur riņķoja pa tuneli visu dienu un savā starpā skaļi runāja, nav mums policijas, policija māk tikai sacīt, ka iesniegumu nav, zagšanas gadījumi nav fiksēti... u.t.t....kādēļ, piemēram, Londonā policisti tādas dāmītes aiztur, pārmeklē, pieprasa paskaidrojumus, kāpēc viņas uzturas tik ilgi šajā vietā, seko viņām un arī savāc un aizved bez visiem iesniegumiem... tas ir tādēļ, ka Londonas policistiem ir acis, ir dzirde un pats galvenais smadzenes, kuras ir izglītotas...kauns par šādu situāciju Rīgā, kauns par RD vadības negotprātību un kauns par policijas "impotenci", kas burtiski pārstrādājusies, lai pierādītu, ka jebkurā situācijā viņi nevar, nedrīkst neko darīt...

18.marts Atbildēt

Redzams demokrātijas Latvijā daudz vairāk nekā tavā slavētajā Lielbritānijā..............

18.marts Atbildēt
Fra

un vēl, uk zagļus un noziedzniekus rāda pa televizoru, izskaidro gan viņu tautību, gan valodu un akcentu kādā tie runā, cik gadu ir un kā sauc, bet pie mums nezin kādēļ viss ir valsts noslēpums vai neizpaužama informācija, gan zagļa un noziedznieka izskats, gan kā viņu sauc, gan tas, ko viņš ir izdarījis, pilnīgi murgi un nejēdzība...

18.marts Atbildēt

Zaglis var būt jebkādas tautības, jebkāda vecuma, ar jebkādu akcentu un izskatīties jebkā. Tas zaglis, ko jūs redzējāt pa TV, nav vienīgais. Turiet maku aizpogājamā iekšējā kabatā labi dziļi, vēlams ne sānos, tad jūs paši neredzat, kas ar kabatu notiek. Nenēsājiet līdzi daudz skaidras naudas, jūsu karte zaglim maz ko līdzēs u jūs to paspēsiet nobloķēt. Elektroniskajai naudai ir tāds labums, ka jūs varat pazaudēt tikai karti, bet ne naudu.

21.marts Atbildēt

Ja ir tas apzināms, vai tuvumā atrodas novērošanas kameras, tad var vērsties policijā ar iesniegumu, norādot orientējoši kurā laikā un vietā šī zādzība varēja būt pastrādāta. Bet šaubos, vai policijas inspektori gribēs tik smalki ar katru kabatzādzību ņemties, kaut arī tas ir to pienākums. Atceros, reiz vasarā kāpu pa trepēm augšup no autoostas tuneļa uz Centrālās stacijas pusi un saules gaismas radītajā ēnā pamanīju tādu savādu kustību, un to, ka kāds tuvu man seko, tad saasinājās maņas un jutu kā kāds manas mugursomas kabatai piesardzīgi velk rāvējslēdzēju vaļā. Strauji pagriezos un bailīga paskata jauns vīrietis tikpat strauji atkāpās no mainis. Neatceros, ko šim uzsaucu, bet viņš, protams, izlikās ka tas ir kāds pārpratums. Tad attālāk no viņa pamanīju arī kādu jaunu sievieti, kura ar skatienu sekoja apkārtnei, un varēja noprast, ka šie strādā pārī.

18.marts Atbildēt

Bet, ja Valsts Policija to patiešām gribētu, tā būtu jau šos garnadžus izķērusi. Un tur nav jābūt ekstrasensam. Vienkārši ik pa laikam jāpalaiž "dzīvos mērķus" ielās - policijas cilvēkus privātajās drēbēs ar plecu somām vai kā tml., no kurām tiek izvilkti un visiem redzot atkal atpakaļ ielikti tā saucamie mulāžas naudasmaki, bet pie somām vai drēbēm "dzīvajiem mērķiem" ir piemontētas slēptās kameras, kas nemaksā ne simtus, ne arī tūkstošus, bet tādas, ar kurām žurnālisti reizēm mēdz veikt savus pētījumus jau reālajā vidē. Attiecīgi, ēsma tiek izrādīta, atliek tikai noķert lomu jau ar pierādījumiem. Bet tiem policijas ierēdņiem, kam tas liekas pārāk darbietilpīgi un sarežģīti, varbūt tomēr nevajadzētu strādāt policijā.. Vienīgais arguments varētu būt, ka garnadžu ir pārāk daudz un izolatoros vietas nepietiek, bet dariet to pamazām, lai cilvēki jūt, ka policija arī netrafarēti ir ielās un sargā pilsonisko kārtību

18.marts Atbildēt

Zagļus ir ķēruši visos laikos un visās tautās, bet nekur un nekad nav izķēruši. Tātad laikam nav tik vienkārši. Nu noķersiet vienu, bet pārējie mainīs darbības vietu vai pieklusīs uz pusnedēļu, bet jūs savus slepenos nomocīsieties mainīt, lai zagļi viņus nepazītu.

21.marts Atbildēt

Diezgan rasistisks rakstiņš,latvieti apzog ,,čigāns,,.Redzams Eiropas kultūra kaut kur aizķērusies..........

18.marts Atbildēt

No šīs lapeles neko vairāk arī nevar gaidīt.

19.marts Atbildēt

Jābūt ļoti uzmanīgiem.Pa pilnam viņi tur ir. Zagļus pa gabalu saožu.

19.marts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:11

Jaunākās diskusijas