"Viņš noasiņoja"; Vecmīlgrāvī ātrās palīdzības mediķus vaino vīrieša nāvē

tautaruna.lv 7.jan
 
F64
Vecmīlgrāvja iedzīvotāji ir sašutuši par neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta iespējamo nolaidību, kuras dēļ kāds 42 gadus vecs vīrietis nomira mokošā nāvē, vēstīja raidījums "Degpunktā".
Redzot, kā viņu kaimiņš spēcīgi asiņo, mājas iedzīvotāji centušies izsaukt mediķu brigādi, taču tika saņemts atteikums.

Mirušā kaimiņš Harijs vēsta, ka vīrieša nāvē, viņaprāt, vainojama neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta nolaidība, jo zvanu operators esot atteicies uz norādīto adresi izsūtīt mediķu ekipāžu.

“Ir noasiņojis cilvēks, lūdzis palīdzību kaimiņiem, piepilinājis kāpņu telpas trepes un koridoru ar asinīm, un zvanījis uz “ātro palīdzību”, kur viņam tika atteikts izbraukt. Cilvēks ir noasiņojis un aizgāja bojā,” stāsta vīrietis.

Harijs esot operatoram aprakstījis situāciju, norādot, ka kaimiņa roka ir traumēta, taču dienesta zvanu saņēmējs esot ieteicis sagriezto plaukstu apsaitēt. Mediķi toties apgalvo, ka Harija aprakstītais izsaukums uz Baltās baznīcas ielas 23. namu nemaz nav saņemts.

“Pārbaudot rūpīgi zvanu izsaukumu sistēmu, mums šādu izsaukumu uz minēto adresi šajās dienās nav. Gribu uzsvērt to, ka dienestā saņemtos zvanus zvanu sistēmā automātiski reģistrē, tātad - tiek reģistrēti visi zvani, un arī sarunas tiek ierakstītas, līdz ar to šīs sarunas tika rūpīgi izvērtētas, noklausītas, un mēs pārbaudes laikā konstatējām, ka Vecmīlgrāvī uz šo pašu rajonu ir bijis izsaukums dienu iepriekš pirms jūsu minētā gadījuma. Bet pēc sākotnējām pārbaudēm neapstiprinās informācija, ka uz minēto adresi būtu bijuši kādi izsaukumi mediķu brigādēm,” stāsta NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Nākamajā rītā nedaudz pēc plkst.7 kaimiņus atkal pamodināja operatīvie dienesti. Vīrietis bija atrasts miris savā dzīvoklī.

Avots

Komentē 2

 
Anonīms
 

Vai kāds vispār zin cik vientuļu cilvēku mirst nesagaidot "ātros".Ceru ka Latvijas Republikas Ģenerālprokuraturā atradīsies amatpersona lai sāktu resorisko pārbaudi NMPD.

7.janvāris Atbildēt

Tagad jau nezini saukt vai nesaukt NMPD,jo sākumā jau izņirgājas,tad vēl stundu domā braukt vai nē un ja atbrauc,tad esi nolikts pēdējā mēsla vietā un ja aizved uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu ,tad tur vēl kārtējo reizi tiec izlamāts un apriets,tāpēc arī tagad ir tāda sistēma,lai cilvēki nesauktu NMPD ,jo nemaz jau nezini cik un kā ,ko ieskatīs par neatliekamo medicīnisko palīdzību. Mediķu aprūpe tagad ir 00000,JO VISPIRMS NOLAMĀ,IZSMEJ ,TAD TIKAI VĒL DOMĀ DARĪT KAUT KO VAI NĒ... Ir mediķi ,kuri tiešām ir tā vārda cienīgi saukties,bet tādi ir palikuši ļoti maz... visu cieņu...

8.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:35

Jaunākās diskusijas