Studentes nāve Mangaļsalā: Māsa pastāsta jaunus faktus

tautaruna.lv 7.aug 2018
 
EPA/ SCANPIX
2017.gada 23.novembrī pa ceļam no mājām Vecmilgrāvī uz augstskolu "Turība" pazuda 19 gadus vecā rīdziniece Sintija Bāliņa. Pēc vairākām dienām meitene atrasta mirusi. Šodien viņas māsa portālam "nra.lv" sniegusi jaunāko informāciju par to, kas noskaidrots izmeklēšanas gaitā.
"Jau sākotnēji man un manai ğimenei šķita, ka kaut kas nerit gluži tā, kā vajadzētu. Bet toreiz šie minējumi bija bez konkrētiem pierādījumiem," saka sievietes māsa.

Neilgi pēc pazušanas Sintijas meklēšanā iesaistījās gan viņas tuvinieki, gan policija, gan organizācija "bezvēsts.lv". 26.novembrī viņa atrasta Mangaļsalas apkārtnē bez dzīvības pazīmēm. Par notikušo sākta izmeklēšana.

"Jau sākotnēji man un manai ğimenei šķita, ka kaut kas nerit gluži tā, kā vajadzētu. Bet toreiz šie minējumi bija bez konkrētiem pierādījumiem.Marta beigās lietu izbeidza uz nelaimes gadījuma pamata," portālu informē mirušās meitenes māsa.

bezvēsts.lv

Tika rakstītas sūdzības prokuratūrā, līdz beidzot ģimenei ļauts iepazīties ar šīs krimināllietas materiāliem. "Īsumā atstāstot-cert.lv tik tiešām bija atklājuši, ka māsas datoram un planšetei tik tiešām tika attālināti uzbrukts, un profils, uz kāda vīrieša vārda, kurā ir iekšā māsas bildes,un kurā bija posts par suicīdu, nekad nav apmeklēts no māsas un mātes viedierīcēm.Un paradokss ir tajā, ka izmeklētēja sākotnēji sacīja, ka tas ir māsas profils.Lieki piebilst, ka profils arī tagad tiek lietots...Bet tas būtu pats mazākais," uzsver Sintijas māsa.

Kā izrādās, tad eksperti atzinumā arī norādījuši, ka 19 gadus vecā meitene mirusi vardarbīgā nāvē. "Sintijai konstatēti vairāku nobrāzumi, ir norādīts, ka īsi pirms nāves notikuši sitieni ar cietu, trulu priekšmetu dažādās ķermeņa daĺās, asins izplūdums, kas varēja rasties neilgi pirms nāves trula cieta priekšmeta iedarbības rezultātā."

Nāve varēja iestāties 24.novembrī no vispārējas ķermeņa atdzišanas, teiks lietas materiālos. Lietiskie pierādījumi- pudele, prezervatīvs, krūze ar vāciņu tikuši iznīcināti, atklāj Sintijas māsa Monta.

Lai gan bijis zināms, ka pazušanas dienā sievietei līdzi bijuši mācību materiāli, mobilais telefons, tie nav atrasti. Kā izrādās, tad arī sakaru operatora "Bite" sniegtā informācija liecinot, ka Sintijas telefons izmantots līdz pat novembra beigām.

"Nesaprotami arī tas, ka izmeklētāji neprasīja liecības Sintijas bijušajam draugam un bērnības draudzenei no mūzikas skolas.Un nepazīstama puiša, kas ieradās uz bērēm, liecību lietas materiālos vienkārši neielika," norāda viņas māsa.

"Pamatojoties uz šo informāciju rakstījām sūdzību prokuraturā, kura atzina, ka lieta izbeigta nelikumīgi, taču mums atsaka tās izskatīšanu citā iecirknī, kur saskatām interešu konfliktu."

Sintijas māsa vēloties informēt sabiedrību, ka lieta tiks izskatīta vēlreiz.
"Neuzskatu, ka tas ir nelaimes gadījums.Un ja šis iespējamais varmāka, ir uz brīvām kājām, kur ir garantija, ka necietīs vēl kāds cilvēks."

Komentē 9

 
Anonīms
 

Diemžēl jāpiekrīt, ka Latvijas policija reizēm strādā pilnīgi neizprotami. Pareizāk būtu teikt, ļoti bieži tā nevēlās strādāt.

Bēdīgi, ka tādi ir mūsu aizstāvji... :(

7.augusts 2018 Atbildēt

Vai tad nav zinā,s, ka Vienotības Kozlovskis ar saviem padotajiem kļuvu\ši pae nu..ēm un Visu Latvijai -- NA prokurori ir ar\in nevae\iga nulles!

7.augusts 2018 Atbildēt

visa šī tieslietu sistēma ieskaitot prokurorus un izmeklētajus strādā pēc Padomijas vecajām metodēm un sen jau ir KORUMPēTA...!!

7.augusts 2018 Atbildēt

Pag, ja telefons tika izmantots vēl pēc nāves, tad kāpēc nav izšifrēts, KUR tas tika izmantots, vai tad operators neko nevar pateikt? Izskatās, ka neviens NEGRIB...

7.augusts 2018 Atbildēt

Jūs gribat, lai divdesmitviengadīgs jaunietis, kas pabeidza policijas koledžu atklāj slepkavību. Viņš gadu mācijās skaisti maršēt ar dziesmu, bet otru kala likuma pantus eksāmeniem. Policiju atstāja visi, kas draudzējas ar galvu. No tā sauktās Padomijas sen nekas nav palicis, ir bijušas vismaz desmit reformas. Tele operātori kā BITE nesniedz nekādu informāciju, jo viņiem jāievēro regulas par datu aizsardzību.

7.augusts 2018 Atbildēt

Mjā, policija neatkarīgajā Latvijā ir sačakarēta līdz pēdējam :(, un tas, ka vēl tiek piesaukti padomju tikumi, vispār ir smieklīgi. Un Kozlovska kungu tur nav ko vainot, jāvaino valsts vara, kurai iedzīvotāju drošība un labklājība ir pēdējā vietā :(

7.augusts 2018 Atbildēt

Ne isti valsts , ne policija . Viss ir ar baltiem diegiem sadraklets ...

7.augusts 2018 Atbildēt

Interesanti vai par lietas nelikumigu slegshanu kads tiks sodiits, jeb valsts instanceem tas skaitas normaala paraadiiba?

8.augusts 2018 Atbildēt

Šeit būs arī atbilde uz Jūsu jautājumu. Protams, ka nē: www.acgarni.com/single-post/2...81-sit%C4%93ma

8.augusts 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:26

Jaunākās diskusijas