Vai reizumis velme pasmieties, pazemot Krieviju nepārvēršas sevis un savas valodas pazemošanā?

Ir tāds

Izlasīju portālā kasjauns.lv rakstu  ""Par mani nepārdzīvojiet," Aleksejs Navaļnijs uzrakstījis vēstuli no jaunās kolonijas Arktikā". Labi, es saprotu, ka pirmavots "The Insider" no kurienes ir ņemts šis raksts ir īpaši apdāvināti un ģeogrāfijā viņi zina tikai vienu valsti, ASV, bet tā viņu problēma, tomēr latvju bāleliņi bija tik slinki, ka nedomājot ņem un pārdrukā visas muļķības. Es saprotu, gadās, ka nepaveicās un arī šiem ar ģeogrāfiju nav paveicies, tad ir pieejamas kartes kur paraudzīt kur tas ir, vai ja galīgi nekā var pavaicāt googļu mātei, jeb vikipēdijai. Tad zinātu, ka Jamala ir pussala Āzijas galējos ziemeļos un to apdzīvo ņenci kuri ir aziāti, bet tā nav Arktika. Tur ir Soleharda, Dudinka, Urengoja, tiem kuri zina Latvijas vēsturi zina ar kādiem traģiskiem notikumiem saistās šīs vietas.  Piedodiet, ģeogrāfija ir jāzina, ja to nezina, der pārbaudīt, kur, tagad iespēju vairāk kā vajag. Tālāk lasu, latviešu valodas pērles. " Harpa ciemā Jamalā.", nez kāpēc tur kur jābūt lokatīvam ir nominatīvs un būtu jāskan lokatīvam kur? ir nominatīvs kas?, un nevis Harpas, bet Kharpas ciemā Jamalā. Bet tas vēl labi. Vēl pieņemšu kā ne pārāk traku kļūdu, bet tālāk- jautrāk: "Man ir tulups, ausaina cepure, drīz man iedos vaļenkus,". Šis ir latviešu valodas pērles! Super! "Čista" latviski: "Man ir tulups, ausaina cepure, drīz man iedos vaļenkus," Latviešu valoda visā spožumā! Latviski būtu: "Man ir kažoks, ausaine un iedos velteņus," Tālāk vēl labāk: "Un aiz kameras loga redzams tikai žogs, kas stāv cieši klāt." Kam kas stāv! Dažiem žogs stāv, gadās! Atkal, latviski būtu "Pa kameras logu redzams tuvumā esošais žogs, jeb gandrīz blakus esošais žogs". Mēdz būt, ka žogs "guļ", bet tad tas īsti vairs nav žogs, jo nepilda žoga funkciju. Labi! Raksts ir par "nabaga" Navaļniju kuram kā īstenam ekstremālim tīk tēlot profesionālu revolucionāru, tad jau vajag apbraukāt plašo Krievzemi, lai iepazītu visas kolonijas, kaut diez vai kāds šo vedīs teiksim uz Krasnodaras novada nometnēm, pārāk komfotrablim šim tur būs. Bet šoreiz man nospļauties par Navaļniju un viņa problēmām. Runa ir par īsteno latviešu žurnālistu mākslas darbu. Kurā palīgskolā gatavo šādus profesionāļus? Skaidri redzams, ka raksts ir tulkots no krievu valodas izmantojot tulkotāju. Un tad iznāk, ka tulkotājs kurš vēl nav apveltīts ar mākslīgā intelekta iezīmēm un nespēj izveidot gramatiski pareizus teikumus, bet tulko 1:1 un ko nezina netulko vispār, tad iznāk raksts "tīrā" latviešu valodā. Tad par ko ir raksts? Par Navaļniju, jeb KJ.lv žurnālistu valodas nezināšanu? Tagad tiek pieprasīts, lai Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi kārto valsts valodas eksāmenus, par ko man īpašu iebildumu nebūtu, bet jautājums ir cits, vai šiem latviešu žurnālistiem un portāla vadībai nebūtu pirmajiem jāstāv rindā uz valsts valodas eksāmena kārtošanu? Pieļauju, ka viņi godam nopelnītu B1 kategoriju. Ir pareizi, ka valodas zināšanas tiek prasītas no cittautiešiem, bet tad tās ir jāprasa arī no savējiem, tai skaitā no žurnālistiem un izdevējiem kuri atļaujas publicēt publikācijas šādā kroplā latviešu valodā. Šoreiz kauns izdevniecībai Rīgas Viļņi un tās Valdes priekšsēdētājai Aijai  Šmidrei kura pieļauj šādu ņirgāšanos par latviešu valodu! Ar ko šādi latviski rakstoši pseidolatvieši ir labāki par vienu latviski nerunājošu pensionāru? Manis piesauktais pensionārs vismaz nenokas un nepublicē publikācijas, atvainojiet izvarotā latviešu valodā, kamēr portālam KJ. lv tā ir dzīves norma un īkdiena! Kauns par šo portālu un tā izdevējiem, izdevniecību Rīgas viļņiem, bet ko no šī liberāļu midzeņa var gribēt, to galvenais ir pateikt ko sliktu par Krieviju, par latviešu valodu tiem nospļauties, uzdevums izpildīts ar visām no tāizrietošajām sekām, tātad viss kārtībā un valodai var uzspļaut, tai nav nozīmes! ļoti bēdīgi!

27.decembris 2023, 11:50 (27.decembris 2023, 12:04 - labots)
Andis

Bet šāda problēma nav tikai Latvijā. Tieši tāda pati problēma ir Krievijā. Tā nav tik daudz saistīta ar smadzeņu jaudas nepietiekamību, lai arī tam ir pamatojums, bet ar liberastu ideoloģiju - sava valsts un valoda ir slikti (lats ir valsts apdraudējums - Rimševics) ; patriotisms ir verdzība... Protams, tādas kroplības neviens normāls cilvēks neatbalstīs, tādēļ tiek sameklētas pabiras "loginas", kuras pēc tam virza destruktīvas idejas progresa vārdā. Piemēram, azartspēļu atkarības veicināšana, kā attīstība vai vieglo narkotiku dekriminalizācija, kā noziedzības mazināšana.

27.decembris 2023, 13:25
DŽA

Jamalas ņencu autonomā apvida ziemeļi ir Arktika. Idiota, ir tāds, palags, ir bezjēdzīgs. 

27.decembris 2023, 15:09
Ir tāds

Manu mazo draudziņ Džaiņ, aizej uz skolu un pamācies kur ir un kur nav Arktiskie apgabali, tad tu sev par lielu izbrīnu uzzināsi, ka Kharpa atrodas labu gabalu, kilometrus simts no Arktiskajiem apgabaliem! Nomierinies manu mazo draudziņ, ja tu netici tam ko es tev saku, aizbrauc pie sava drauga Navaļnija, kopā tomēr jautrāk! Man protams žēl, ka esi tik apdalīts, ka nejēdz par ko es rakstu, bet tur es tev palīdzēt nespēju. Kam nav lemts domāt, tam arī saprast nav lemts! Mana līdzjūtība tev, bet palīdzēt nevaru!

27.decembris 2023, 15:41 (27.decembris 2023, 15:43 - labots)
DŽA

Tu, idiota gabal, ir tāds, atsaucies uz Google Wiki. Tad nu atver to. Arktika. Jopcik, piemirsu, tu tak daunis esi :)

27.decembris 2023, 16:11
Ir tāds

Es vienmēr esmu zinājis, ka tu esi daunis un sirgsti ar disleksiju, jo tev sajēgas par to kā lasīt kartes nav. Dabū pasaules karti kurā ir atzīmēti Arktiskie apgabali un Arktika un tad paskaties kur ir Arktisko apgabalu robeža un kur atrodas Kharpa. Bet tu jau to tāpat nesapratīsi, tev galvenais ir uzrakstīt kādu muļķību. Kāds putns, tāda dziesma. 

27.decembris 2023, 16:37
Aivars

Mani vairāk interesē, no kurienes NaHaļnijam mistiski uzrodas mobilais, kā tikai galapunktā nonāk ???

27.decembris 2023, 17:51
DŽA

Neviens nepazemo krieviju, to dara tikai pati krievija. Pie tam, labi izdodas. 

28.decembris 2023, 12:09
V ilis Gutmanis

Nu jā tikai visu laiku melojot var pārlicinoši teikt , ko tad mēs to viņi paši.

28.decembris 2023, 13:49
Andis

"Neviens nepazemo krieviju, to dara tikai pati Krievija." ©

Jā, tā ir, bet labā ziņa ir, ka Krievija, ne bez Rietumu palīdzības, pamazām no sevis pazemošanas atsakās. Ar šodienas Rietumiem nekādu līgumu, jo Rietumi nav uzņemto saistību spējīgi. Ja ir lgbt ierobežojoši likumi pieņemti, tad tiem ir jādarbojas reāli dzīvē. Bet vēl ir daudz kas jāveic. Piemēram, Peskova paziņojums, ka Krievijas sportistiem ir jāpiedalās Parīzes olimpiskās spēlēs kā bēgļiem. Jau sen vajadzēja Krievijai SOK pamest un galvenais, beigt to vēl finansēt. Krievijas starptautiska izolācija ir Rietumu pašapmāns, kā apliecinājums šāda uzskata nepatiesumam ir Putina oficiālā vizīte AAE.

28.decembris 2023, 15:01
Aleksandrs78

Kremļa vergiem nav ne mazākas pašcieņas, nedz goda jūtu aizmetņu, citādi savus pretlatviskos bezgala kroplos smērējumus, tie vismaz savā starpa koriģētu un pielabotu! Bet lopiem,ka tik rubļi krievu kontos ieskaitās, nekāda kauna sajūta latviski muldošiem vatņikiem nebija un būt nevar, bet cenšas stulbi uzbāzīgi pamācīt tiem garīgi un mentāli svešos latviešus, nelūgti esot viņu zemē un viņu mājās!  Piemērs no okupantu smerdeļu kroplās pļekstoņas:

V ilis Gutmanis

Munins Krievijai lai tā sakot ''atridtos'' Daltijas valstiņām vienkārši jāizveido žogs un ar to arī viss beigsies. Ja tagad par kaut kādiem aplinkus ceļiem mēs ēl kaut kā sadarbojamies tad ja Krievija šo diedziņu uz kura mēs balansējam nogriezīs kā nevajadzīgu tad mēs kopā ar visu eiropu kas jau pašlaik sāk izmest villu savā starpa pamazām nogrimsim nebūtībā bez nekāda spēka pielietojuma.

V ilis Gutmanis

Ir tāds, lai jau nabasgs pasapņo jo ar medicīnu mums Latvija iet čabigi tā kā dakteris nomierinošo špricīšu vietā izraksta aukstu dušu bet pēc tās nekādi rožainie sapnīši nerādās. Nebūs jau ilgi jāgaida kad viņā Ukraiņu draudziņi nolems ka labāk ir padoties nekā tevi norok grāvmalē.
"" ilgi jāgaida kad viņā Ukraiņu draudziņi ""???! 

Pamāciet vergi labāk savus stulbākos vateņus, nevis lieniet pie īstiem cilvēkiem viņu dzimtenē tos pamācīr, pašiem esot nicināmajā okupantu un to pakalpiņu sodāmajā statusā! Kā saka mūsu ukraiņu draugi - sapront  urliki?!

28.decembris 2023, 15:06
Munins

Tā tagad kļūst par visaptverošu endenci - tulkot ar google tulkotāju no svešvalodām rakstus vai daiļliteratūru. Tulki negrib piepūlēties, pārtulko ar google translate, mazliet uzfrišina un izliek internetā, lai ātrāk nopelnītu. Es lasu un skatos ķīniešu fantastiku un bieži ar to sastopos. Laba grāmata vai filma/seriāls, gribās ātrāk to izlasīt/noskatīt, bet ir sabojāta ar nebaudāmu tulkojumu. Redzams, ka tagad šī cūcība arī pie mums atnākusi.

28.decembris 2023, 15:42
V ilis Gutmanis

Aleksandrs78

Kas jūs tieši no teiktā neapmierina? Tas ka dēļ tādu ar prāu aprobežotu personu dēļ mēs pēŗkam trīsreiz dārgāk to ko pirms tav varējām iegādaties pa tiešo lēāk un ne caur tešājām rokām. Jūs varat piepūsties savā lepnībā cik gribat tomēŗ tas nekādi neatceļ to faktu ka lielākais ienākums valstī kurai nav  savu resursu bet atrodās uz izdevīgiem tirzniecības ceļiem tranzīts ir lielākais finanšu piegāātājs valsts bužetam. Slēdzot austrumu robežu jūs to iznīcinājāt.

Kas jus neapmierina izteiciena par Latvijas medicīnu kuru tādi kā jūs esat iedzinuši strupceļā vai jums kā ar sirpi pa kājstarpi ir tas fakts ka Ukraina zaudēmilitāro konfliktu ar Krieviju. Jūs ticat tām pasakām kuras jums stāsta, tā ir jūsu darīšana kam ticēt. Tikai ar katru dienu arvien vairāk ir redzams ka varenā Ukraina iet uz grunti.

Ja jūs to neredzat vai negribat atzīt tā ir jūsu problēma. Diemžēl tas ir fakts pie kam neapstrīdams. Pagaidīsim un tad redzēsim kam bija taisnība un kurš ir tas vergs ar kuru vārdu jūs te tā mētājaties.

28.decembris 2023, 18:24
DŽA

Idiota gabal v ili, ir kāda valoda, ko perfekti pārzini? Latviešu gramatika tev ir sveša. Varbūt russkijaa jazikaa tev labāk iet? Kamdēļ jautāju- es runāju/ rakstu vāciski, angliski, krieviski, bet iespējamas kļūdas. Tas ir normāli, jo mana dzimtā valoda ir latviešu. Kāda, idiota gabal v ili, ir tava dzimtā valoda? Tā, kurā perfekti runā? Ir tak tāda?

28.decembris 2023, 19:04
V ilis Gutmanis

... man visu laiku moka tāda savāda domā. Klāsta kā profesors bet  ir krāsotājs. Tam var būt divi pamatojumi, tāpēc ka pāŗmācijies un jumts brūkot atņēmis veselo saprātu,vai arī otrādi kas domājams ir daudz tuvāk patiesībai. Saklausijies gudrus vārdus un tagad spēlējās ar viņiem domādams ka ir gudrs, kaut gan no tās gudrības nav pat tik cik melns aiz naga. Nu vācu valodas zināšanas ir nepieciešamas tāpēc ka dzīvo Vācijā. Par to angļu valodu nu iespējams  ka līmenī lasu un runāju ar vāŗdnīcu. Nu par krievu valodu nejautāsu jo pēc vecima būtu jāzin. Tikai diemžēl šo valodu zināšānas prāta ne par kripatiņu nav pielikušās.

28.decembris 2023, 19:42
DŽA

Kāda tev, v ili, bezsmadzeņu radījum, ir savādāka doma??? Tu tak idiots esi :)

28.decembris 2023, 19:45
DŽA

V ili, idiot, tevi moka vien nepilnvērtības sajūta  :)

28.decembris 2023, 19:49
V ilis Gutmanis

Nemētājies ar vārdiem jo katru reizi kad sauc kādu par idiotu tu sev uz pieres izdedini es eamu ...

 

28.decembris 2023, 19:51
DŽA

V ili, kas tu esi? Tak bezsmadzeņu radījums, tārps. Es vien konstatēju faktu. Es, pie tā, ka tu tārps esi, vainīgs neesmu. Tevi dzemdēja tava mutere no fātera spermas, tādēļ vien pieļauju domu, ka tavi vecāki arī nāk no bezsmadzeņu radījumiem. Tavs papanjka izdrāza tavu mamanjku, prezervatīvs plīsa un dzima idiots v ilis  :)))

28.decembris 2023, 20:38
Dzēsts lietotājs
Dzēsts lietotājs

Valodu var kopt, ja tajā sazinās un tajā dzīvo. Globalizācijas laikmetā vajag, kā minimums, 2 valodas zināt, vēlams 3, 4 vai 5. Cilvēki diendienā dzīvo 2-3 valodu informācijas tekpā.  Varoņdarbs jau skaitās, ja valodu zin sarunvalodas limenī. Viss tas patēriņa kults notiek tik stauji, ka neviens ne no viena negaida pat vidēji labu valodu, priecīgi, ka var pāris frāzes pateikt.

Ļoti laba valoda bija Latvijas laika un padomju laika rakstniekiem un tulkotājiem. Tā ir mūsdienu realitate, ka mūsdienu latviešiem ir slikta literārā un gramatikas valoda un par to pat nav ko brinīties. Tas tikai kārtējo reizi apliecina, ka latviešu valodas izmiršana savu  beigu startu ir sākusi.

Pat krievu laikos bija vairak latviešu grāmatu nekā tagad, bibliotēkas bija pilnas.  Tagad bibliotēkas ir tukšas -  grāmatas uzglabā ne vecākas par 10 gadiem. Tagad grāmatas vērtē pēc izdošanas gada, ne satura. Grāmatu saturs bieži ir rietumiecisks un tukšs un tulko nebaudāmi tulkotāji.  Plus vēl interneta ietekme.

28.decembris 2023, 20:50 (28.decembris 2023, 20:50 - labots)

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:34

Jaunākās diskusijas