Kāda, priekš krievijas, būtu vienīgā izeja no valsts sabrukuma.

rudzupuķe

Es savulaik balsoju par iestāšanos ES. Man toreiz tā likās tāda pati laimes zeme un perspektīva, ka lielam vairumam te un šobrīd arī citiem (piemēram, Ukrainā,kuri tikai sapņo par iestāšanos). Jo tad liekas, ka mēs sāksim dzīvot tikpat bagāti un moderni kā viņi tur Eiropā, Amerikā. Nevar noliegt, ka, salīdzinot mūsu dzīvi tūlīt pēc PSRS sabrukuma, ar vīziju, kā notiek "laimīgajā Eiropā", kur pat 1 donalda papīrītis bērnu un jauniešu acīs likās miljona vērts, likās kā iekļūšana pasakā. Šī pasaka visus joprojām pievilina, pievilina ex PSRS valstis,kas vēl nav Eiropā, bet viņi arī redz filmas par ameriku, kur katram furgona vadītājam ir māja, mašīna utt. Tā pievilina tuvos austrumus, Ukrainu utt., tāpēc aŗī notiek maidani ar vietējo vietvalžu atbalstu. Tāpēc arī amerikas gājiens iekarot pasauli ir tik veiksmīgs.

Mēs tikai tagad pec 30 gadu neatkarības saprotam, ka neko diži laimīgajai amerikai neesam pietuvojušies un pat sākam attālināties un arī tā amerika nemaz nav tik laimīga. Bet ir arī tādi, kas atceras tos pašus 90gadus, 50gadus un arī šī Latvijas dzīve liekas kā pasaka vai tuvāk pasakai.

Bet par tiem gejiem runājot, ir viegli teikt melns vai balts, ja pats tāds neesi un tā problema ir tāla un sveša. Ja tā pienāk tuvāk, tad saproti, ka nav viss vērtējams melns vai balts kategorijās. Homīši radītāja acīs nav lielāki grēcinieki kā mēs visi parējie. Precīzāk, katram ir savs grēks, bet uz viņiem stigmatizācija vismaz bija lielāka. Katrā laikā ir stigmatizācija uz kadu sabiedrības daļu. Laiki mainās, tāpēc ir jāpielāgo arī "dievišķie likumi".

Piemēram, ir cilvēki, kas aizrāvušies ar austrumu mācībām un reliģiju. Tur, piemēram, stāsta, ka sievietei vajag nestrādāt, tik klanīties un paciest, godāt vīru. Bet tas bija laikos, kad bija cita sociālā atbasta sistēma ģimenē, baznīcā un arī tikumi bija citi sabiedrībā, likumdošanā, ģimenē un baznīcā. Tagad pateikt sievietei pēc darba, ka viņas pienākums ir klausīt sliktu vīru un pilnībā appuišot jeb "veikt sievas, mātes pienākumus", nebūtu dievišķa izpausme. Visa pasaule mainās, arī reliģijas likumu interpetācijai ir jāmainās. Varbūt uz sliktāko pusi mainās. Mana versija ir tāda, ka parasti, kaut kas labajā sistēmā ir ierūsējis un nepareizs (piemēram, raganu dedzināšana), tad rodas kāda prāta balss, kas pasaka, ka "karalis ir kails", bet tad tas iegriež kaut kādu uzlabojumu, kas pavelk uz lielāku degradāciju. Pasaule kā pa spirāli iet uz leju. Bet kaut kādā brīdī spirāle iet uz augšu, lai noietu vēl vairāk uz leju. Katrā tajā etapā ir jābūt atšķirīgiem dievišķo likumu interpreācijai.

18.novembris, 19:58
rudzupuķe

Skaidrs ir tas ka Latvija ir mentāli slima sabiedrība - tajā ir daudz agresijas, daudz nedziedinātu bērnības traumu, daudz šķiršanās,kas traumē bērnus, vardarbība savstarpējās ģimenes attiecībās, vardarbība skolā,  sabiedrībā, pret atšķirīgi domājošiem, pret krieviem,  pret citādiem, pret gejiem, valda totāla neiecietība, rupjība, tumsonība, noziegums, aborti, pilni bērnunami ar pamestiem bērniem, pilni veco ļaužu pansionāti, pašnāvnieku skaits augsts, atkarībnieki, līdzatkarībnieki. Strunts par naudu, bet šis viss - mentālā veselība - ir daudz lielāka problema Latvijai, kas arī iznicinās pašu Latviju. Ta pati problema ir amerikai. Faktiski sabiedrība mentālo veselību iemaina pret naudu. Lai gan agrāk ir bijušas arī ļoti reliģiozas un pārticīgas sabiedrības. Nav tā, ja ir garigums, tad ir nabadzība un otrādi. Bet Latvijai ir gan garīgais nabadzīgums (ja ar to domā ļaunuma un depresijas līmeni) un arī nabadzība pieaug. Tā ka nezinu... Kāda tur vairs Eiropa vai Amerikai. Amerikai un Eiropai ir tās pašas garīgās slimības problēmas, bet Latvijai šauj pāri šajā ziņā.

Paskatieties tikai kā Dža un Dzelme lamājas..Kas tas par līmeni.

Kivičs ir viens no populārākajiem tēliem, kas sludina "dzīvosim tik vienreiz, mīlēsim tik to īsto". Bet vai viņs pats saprot, ka tās visas problemas ar viņa vecāko dēlu - ka neko negrib, kaut kādas mistiskas slimības uzrodas - arī ir saistīts ar to "garīgo slimību", ko rada bērnības traumas, tā pati vardarbība un visas peripētijas no vecākiem? Protams, Kivičs ir tikai zināmākais, kas popularizē tādu domu un pat ne tas trakākais variants, bet tā principā domā un izpildās visa LV sabiedrība, un tāpēc pašnāvnieku, depresantu, "neko negribu", "meklēšu, kur vieglāk" individu  skaits tikai pieaug.Loģiski, ka problema nav tikai LV ģimenes modelī, bet arī visā valstī - dažādu procesu organizēšanas līmenī. Nav jau kas organizē.Cilvēki,kuri nav absolvējuši pamatskolu, mēģina vadīt nodarbības augstskolas apmeklētajiem.Kā kaut kādi komponisti un bokseri var izdomāt sociālu, ekonomisku, staprvalstu diplomātisku,izglītīgas, garīgās veselības sistēmu kā tautai būtu labāk? Tas ir kā vilciena ceļš uz šauro tuneli - ja paveicas, tad aiz inerces kaut kur pa krūmājiem vēl brauc, kamēr pilnīgi apstāsies vai uzsprāgs vai no Latvijas paliks tikai ģeogrāfisks nosaukums. Un tas ir pareizi. Ja nav tautas, tad stiprākai (garīgā ziņā) vajag dominēt. Tā ir pareizi, jo tikai tas ved uz attīštību.

Atgriežoties pie gejiem un degradācijas spirāles - tas, ka gejus "mobingo", tas nav pareizi. Tāpēc ir pareizi, ka arī baznīcas un sabiedrība atļauj gejiem būt. Bet, ja tagad ļaus viņiem precēties, par baznīctēviem liks gejus, tad visdrīzak tas rezultēsies ar gejisma izpausmju pieaugumu sabiedrībā prikola pēc, ar vēl slimāku sabiedŗibu, ar to, ka mācītājposteņos būs geji, kas pavedina bērnus, sabiedrība vēl vairāk vilsies baznīcās un reliģijā utt.

18.novembris, 20:11 (18.novembris, 20:22 - labots)
DŽA

Pārsmieties var. Tēmā, par krievijas iespējām, atbildes nav. Bet ir absolūts bla- bla, absurds, ar mērķi noniecināt Latviju. Nu tā i- ja nav ,ko teikt, maunam nonsensu. 

18.novembris, 20:20
rudzupuķe

Te jau tēmas pārklājas, Krievija ir saistīta ar Latviju. Tikai garīgi slims cilvēks nīdīs krievus un tādu Latvijā ir daudz. Un tikai garīgi slimi apsaukāsies, būs rupjš,ļauns (vēlēs krieviem, palestīņiem, vēl kadam nāvi) utt. Ļaunums notiek katru dienu presē. Paskaties, kā deputāti, žurnālisti visi viens uz otru apsaukājas. Mediji vispār dzēš ārā komentus, ja kāds domā atšķirīgi. Respektīvi, ja domā, ka Saule ir ne pilnīgi apaļa, tad esi pelnījis nošaušanu, jo vienkārši nav iespējams paciest, ka kāds domā savādāk. Re, Rēzeknē arī, viens mašīnu nolika ne tā un jau nošāva. To jau arī sauc par ļaunumu un garīgu slimību. Latvijai par sevi jāuztraucas nevis par Krieviju. Tas, kurš garīgi veselāks, tas ilgāk izdzīvos. Kaut gan gruti pateikt. Taisnība jau beigu beigās uzvarēs, bet iespējams pasaules beigās būs palikuši tikai sliktie vai visa pasaule jau būt tik tālu nodegradējusies, ka paliks viena vienīga Palestīna - cilvēki izmisumā un postā, bet kas vēl turas pie Radītāja vārda vai vairs pat neturas. Jo pasaule līdz iznīcibai tiešām iet pa spirāli. Tāpēc loģiski, ka ļaunais posta spēks proporcionāli pieaugs un kaut kur arī iznīks. Latvija ir ļauna un vāja. Ja būtu ļauna un spēcīga, tad vēl varētu kādu laiku cīnīties. Pat 100 gadi nepaies, ka latviešu valoda vairs nebūs vienīgā valsts valoda, ja vien vispār būs valsts valoda. Un tā nebūs krievu vaina.

18.novembris, 20:24 (18.novembris, 20:31 - labots)
DŽA

Tu neesi rudzupuķe,  tu esi fašistu izdzimtenis. Jā, garīgi slims. Un, vemsties vēl, mauka tāds. Ārā no Latvijas!

18.novembris, 20:32
rudzupuķe

Dža, Tu esi slims? Skaidrs, ka esi. Un jau esi izskrējis ārā no Latvijas. Tu aiz sava ļaunuma un aprobežotības nenomirsti. Kaut gan - kuram būs žēl? Latvijai būs žēl? Man? Mums te? Tev pašam būs žēl? Varbūt krieviem vai ukraiņiem tevis būs žēl?

18.novembris, 20:32 (18.novembris, 20:34 - labots)
DŽA

Man domāt, vesels esmu. Man nav, atšķirībā no tevis, pediņ, puļķis pakaļā. 

18.novembris, 20:38
rudzupuķe

Vai Latvijas Satversmē ir rakstīts, ka latvietis un Latvijā dzīvot var tikai tāds, kurš ienīst krievus un grib karu ar krieviem un vēl nāvi palestīņiem? Ja tā nedomā, tad vairs nav latvietis un vairs nepieder pie izredzētās latviešu nācijas un tad Latvija kā dzimtene ir izsvītrojama no tāda pilsoņa pases ārā? Aprobežotības kalngals! Nu neko darīt, tā notiek. Smieklīgākais, ka šie radikālie patrioti jau sen kalpo citam kungam. Lai gan manā izpratnē tautībai vispār nav nozīmes. Svarīgi, vai kalpo ļaunumam vai labestībai. Dzā kalpo citam kungam un launumam, dēvē sevi par latvieti un pārējos latviešus izdzen ārā kaut kādā uzpūtības uzplūdā. Iedomajies, ka kāds Latvijas karalis esi? Vai ļaunuma impērijas sulainis?

18.novembris, 20:40
DŽA

Ko tu, izdzimteni, maun par Satversmi? Kāda tev daļa gar Latvijas Satversmi? Tev, mauka tāds, lodi pierē, tikai tā! 

18.novembris, 20:45
rudzupuķe

Dža,

trako mājā visi domā, ka ir veseli un ir Napaleoni. Lai gan viņi iespējams ir veselāki, ja par garīgas slimības līmeni uzskata ļaunuma līmeni.

Ir tiešam jābūt launam un aprobezotam cilvēkam, lai vēlētu visiem krieviem un palestīniem nāvi. Diemžēl Latvijā tādu ir neticami daudz. Ļauni latvieši vēl ļaunu arī viens otram. Ļaunas arī ir latviešu sievietes, kuras tajos pašos forumos izpaužas ļauni utt. Ja kāda pasaka, ka nonākusi izmisumā, tad parējās saka, ka tā tev vajag. Laikam vienīgais, ko var darīt, pats tajā barā nepieskaitīties un skumji uz to noskatīties kā vērotājs, kurš atrodas trako barā. Un vispār neindeficēties ar to baru, kur nu vēl tautību. Bet Dzimtene kā ģeogrāfiskā vieta katram ir tā, kurā piedzimis, dzīvo un varbūt visu mūžu pavadjis. Ja kāds ir emigrējis un nodokļus maksā citur, tad droši par savu Dzimteni var saukt nākamo zemi un ar iepriekšējo, var tiek, vairs arī nav nekāds sakars. Sakars taču nevar būt tikai valoda vien.

18.novembris, 20:47
rudzupuķe

Dža, galīgi aptracis esi? Kādā sakarā tu citus latviešus dzen no Latvijas ārā it kā tā būtu kaut kāda Tava privātmāja? Un kadā sakarā tu izvēlies, kam šaut lodi pierē vai nē ? vai es tev fiziskus draudus izsaku, esmu apšāvusi tavu ģimeni vai zemi atņēmusi, naudu nozagusi, ka man lodi piesoli, durak? Varbūt jāpriecajas, ka par 1 neadekvatu cilvēku LV ir mazak. Vismaz mazāk kāds nošaus par nepareizi noparkotu auto.

18.novembris, 20:51
V ilis Gutmanis

rudzupuķe jūs velti mēginat kaut ko teikt šim garīgi slimajam personāžam. Viņa eksistences pamats ir pierādīt ka viņs ir izredzētais kaut gan patiesībā ir tads sīks rietumu kungu pakalpīnš kurs vienīgais ko māk tas ir vemstīties ar savām jēlībām. Paies neilgs laiks un viņa kungs iespers viņam pa piekto punktu un pateiks vācies tu man neesi vajadzīgs. Tā kā nepievērsiet viņam uzmanību , lai jau viņš pats noslīkst savā žultī.

18.novembris, 20:51
DŽA

Ah, so, tu tikai pipeles sūkā? Vari neatbildēt, pideri, tādi, kā tu, ir atbrīvoti no jebkādas diskusijas.

18.novembris, 20:52
DŽA

Tas jums, pediņiem, svarīgi- dirsā pisties, jūs ir tāda netīra suga! Lopi! Mēsli, sūdmušas, lai?

Letiņi ir citi, letiņi klausās Čaikovski un Bēthovenu. Lasa grāmatas, pat Markesu, Borhesu un Kārli Skalbi. 

Bet tu, "rudzupuķe", neesi smuka līgava...netīra zebiekste esi. Un vēl dirsā pisies!

18.novembris, 21:04
Ir tāds

rudzupuķe

Centos no jūsu teiktā izdalīt divas tēmas. Iestāšanās ES un netradicionālie. Runājot par pirmo, es ļoti ticu,ka tiko 18. gadus sasniegušiem pamestā konfekte tiešām sākumā likās salda, kaut beigās izrādījās vērmeles. Ceru jūs manis sapratāt. Negribu pārmest kurš toreiz jaunības maksimālismālismā nobalsoja par un tagad to nožēlo.  Es balsoju pret, jo vienu savienību biju izbaudījis līdz mielēm un nenožēloju. 

Kas attiecas uz seksuālajām minoretātēm, tad gribas atcerēties padumjos gadus. Pazinu diezgan daudz netradicionālos, bet viņi manā priekšā pat neiečiepstējās, ka ir tādi, to uzzināju no citiem avotiem, viņi bija klusāki par zemi un zemāki par zāli. Viņu orentācija mums neliedza labi komunicēt. Tā normāli, pat labdabīgi cilvēki. Viņi mani netraucēja, es viņus, nelīdu viņu gultā. Labāk ar kādu meiteni pavadīt skaistu vakaru. Bet katram sava izvēle. 

Kas attiecas uz nacionalitātēm, īpaši krievi, mums tā pat kā krieviem ar ņemec, tas ir svešais, ne vietējais, tas nozīmē, ka ņemec ir jeb kurš svešinieks. Pie mums arī pēc lielā mēra kad ieveda kopsummā 156 udmurtus viņus kristija Mežotnes baznīcā un visiem deva uzvārdu Krieviņi. Tad ko mums šie cilvēki tagad jāienīst? Krievijas impērijas varenība reiz turējās uz tā, ka tā deva ticības un tautu brīvību. Tikai saliedējot valstī dzīvojošās tautas var panākt vienotību, cita ceļa nav. Var ''sķelt un dalīt un valdīt, bet ar šād pieeju ilgi nenoturētie, var paši dabūt reiz Gēbelsa šlipsi.

18.novembris, 22:19
Andis

 .

18.novembris, 23:01 (18.novembris, 23:09 - labots)
rudzupuķe

ir tāds

savienība jau teorētiski nav slikts veidojums. Varbūt jautājums - kāda savienība? Uz kādu reliģiju, filozofiju pamata? Taču mūsdienās viss ir vienkārši - katrs velk deķi uz savu pusi. Stiprākais savienības loceklis velk deķi no vājākā. Tāpēc arī nekas nesanāk.

Es gan domāju, ka gan PSRS, gan ES pati savienības forma ir nolemta neveiksmei. Bet teorētiski varētu būt formas, kas varētu radīt veiksmīgas savienības.  Nu un vēl teorētiski, ja valsts būtu viena, tad nebūtu tā deķu raustīšana, bet vairāk visu "es" uzskatītu par sevi, nevis "sevi" uzskatītu vairāk par "sevi" nekā otru savienības locekli.

Piemēram, ASV arī ir daudzi štati. Bet ASV štatus vairāk var uztvert par kaut ko vienu veselu un arī likumdošana tiem visiem +- viena (kapitālisms utt.) Nav tā, ka viens štats iedzīvojas uz otra štata rēķina. Bet Eiropā gan stiprās valstis ierobežos vājākās valstis, lai saglabātu līderību.

Un mazajiem konkurēt ar lielajiem, kaut kā gudri grozīties gandrīz vispār neiespējami...Vai varbūt iespējami? Latvijai ir maza pieredze būt kā neatkarīgai valstij, bet tad, kad tā bija, nebija nemaz tik slikti. Kad radās savienība, tas vislielāko triecienu radīja pašai latviešu nacionalitātei, jo tas nozīmē, ka mazā tauta pazudīs lielajā. Arī tagad latvieši pārangļojas un aizceļo uz anglosakšu zemēm.

Jā, tas fakts, tikai saliedējot iedzīvotājus, valsts var attīstīties. Valsts attīštību nosaka gudra politika, virzība, vērtības, garīgums. Ja vērtības ir rietumu vērtības, pie tam LV izpildījumā (ka slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās), tad tas automatiski iet kopā ar mazu un nekvalitatīvu pēcteču dzimstību. Un tāpēc -  ar tautas iznīcibu. Amerikānu ir daudz, viņi tik ātri neizmirs, lai gan arī viņu likumdošana nav labvēlība dzimstības veicināšanai.  Un amerikāni ir bezpersoniska tautība, tāpēc tā papildinās ar sveštautiešiem - laimes meklētājiem. Tāpēc rodas iespaids, ka amerikāni nesamazinās.

Radīt bērnus nozīmē atteikties no ātras un tūlītejas naudas un ieguvuma. Ja visi sabiedrības locekļi ir orientēti naudu, drošību iegūt tagad un "tikai sev" un "katrs pats par sevi" un visas tās vienlīdzības idejas (ka sievietei ar mazuli ir jānopelna tikpat daudz cik vīrietim bez mazuļa un pensija jānopelna tikpat liela),  tad bērnu radīšanai tādā sabiedrībā nav vietas.

19.novembris, 21:47
Andis

20.novembris, 1:45 (20.novembris, 1:47 - labots)
Ir tāds

rudzupuķe

Jeb kura savienība kura ir veidota uz ekonomiska vai politiska principa ir jau no sākuma nolemta. Ir pasaulē divas savienības kuras ir veidotas uz citiem principiem, tā ir Ķīna un Krievija kurām ir sena vēsture un tās ir apvienotas pēc etniskā principa. Un abas šīs savienības pastāv jau ļoti sen un neizskatās, ka tās kāds apdraudētu, lai gan dažiem ļoti to gribētos, kamēr anglosakšu savienības pret nemitīgi brūk. Runājot par ASV, tad patreizējā ASV ir ļoti jauna nepilni 160. gadi, tas ir pēc pilsoņu kara izveidota valsts. Nez kāpēc tie kuri tik ļoti nosoda Krieviju par uzbrukumiem citām valstīm nenosoda dienvidu štatu faktisku pakļaušanu ziemeļu štatiem? Jeb tā varbūt bija demokrātijas paraugstunda, tā ir labi un tā piederas?

Atvainojos, bet par latviešu demogrāfiju un egoismu es pat runāt negribu, tas ir traģiski. Kaut jau par latviešu egocentrisko dabu runā tādi latviešu dižgari kā Brāļi Kaudzītes un Jēkabs Janševskis. Kamēr viss ir labi nevienam nekā nav, tikmēr visi ir vienoti un draudzīgi, tiko parādās jautājums par zemi vai personīgo apdraudējumu, tā katrs par sevi un labākie draugi kļūst ienaidnieki. Diemžēl tā tas bija pirms apmēram 150. gadiem, tā tas ir šodien. 

Turpinot jautājumu par demogrāfiju šodiem ir parādījies kāds interesants taks ts kur kāds "čists" latvietis, mūsu zvaigznītes saprāta brālis, kurš savā mikroblogošanas vietnē "X" ir ierakstījis: "Kaimiņos, aiz sienas, mātes izstrādājums kliedz uz bērniem, "zajebala, bļeģ un nahuj" (ļoti latvisks citāts). Tieši, kad mums klusums un mūsu bērni iet gulēt. Arī pa dienu dažreiz. Liekas, ka arī mēdz pērt tos bērnus. Ir kaut kāds veids, kā aizsūtīt sociālos dienestus, lai izglītotu?" Šim rakstam seko ļoti "satraukts" teksts, ko un kā vajag darīt kurš iesākās rūpju nomāktā tonī: "Ne vienu reizi vien esam pamanījuši kaimiņos ko nelāgu, bet mīļā miera labad novēršamies un izliekamies neredzam. Tomēr, ļoti iespējams, ka vēlāk nāksies nožēlot, ka neesam savlaicīgi reaģējuši un situācijas atrisinājums ir traģiskāks nekā paredzējām.". Kādas rūpes par citu bērniem, un citu ģimeni, pilnīgi apraudāties var! Uz to citi komentētāji iesaka neklusēt: "Parasti iesniegums pašvaldības policijai.";  "Ar policiju Latvijā negribas ķēpāties, nekas labs nav dzirdēts. Drīzāk, kāds anonīms ziņojums, lai brauc un parunājas sociālais darbinieks, psihologs, kas varētu palīdzēt tam cilvēkam. Lai beidz tiranizēt bērnus."; "No sākuma ir jāsaņemas un jāaiziet pašam un jāpasaka, ka nākamreiz dosies pie dienestiem. Ja (drīzāk kad) tāda nākamā reize pienāk, tad pašvaldības policija.". Cik mums gādīgi un rūpīgi kaimiņi, pateicoties tādiem varēja notikt padomju represijas, jo jau 1939. gadā Ulmanis izdeva rīkojumu Aizsargiem vākt informāciju un ziņot par padomju karaspēkam un PSRS nelojālām personām. Cik var noprast pēc tālākajiem notikumiem, tad aicinājums atrada dzirdīgas ausis. Tagad tas pats. Beigu beigās vecākiem ir jāmāca savi bērni, bērnam ir jābūt izpratnei kas ir pārkāpums, kas sods kā arī tas, ka cilvēkam ir gan tiesības, bet vairāk ir pienākumu. Protams, piekrītu, ka var iztikt bez rupjības, bet bērni ir jāmāca. Šodien audzināt bērnu ir bīstami. Agrāk bērnus kurus vecāki neaudzināja sauca par "ielas bērniem" un juta tiem līdzi, jo to liktenis var teikt bija nolemts- PTS un rūpnīca. Tagad pamēģini savu bērnu audzināt, tev nevis paldies pateiks, bet nostučīs un atnāaks bāriņtiesa un PP un ar baudu uzliks sodu, tā teikt, budžets taču kaut kā jāpilda, naudiņu vajag, bet stukačs saņems uzslavu par savlaicīgu signalizēšanu. Rodas jautājums, kurš šādos apstākļos vēlēsies bērnu? Varētu jau doties uz laukiem, tur cilvēki konservatīvāki, bet atkal, tur problēmas ar izglītību un medicīnu. Tad kāda var būt latviešu demogrāfija? Protams, tā iet ar lielo mīnuss zīmi. Rezultātā vēl gadu simts un par latviešiem mēs runāsim kā reiz par kuršiem, līviem vendiem, pagātnes formā. Diemžēl, ja nekas nemainīsies neko labu tālākā nākotnē neredzu.

 

20.novembris, 11:11 (20.novembris, 12:57 - labots)
DŽA

Cik idiotiem var teikt to, ka anglosakšu nav jau 800 gadus? Jau pirms 900 gadiem, Viljams Iekarotājs, sakāva anglosakšu karali Haroldu. Vēl 100 gadus anglosakši turpināja cīņu pret normāņu iekarotājiem, bet zaudēja! Pat mūsdienu angļu valodai, nav ne mazākā sakara ar anglu un sakšu tautām, tā ir ģermāņu valodas grupa, anglosakšiem sveša valoda!

21.novembris, 17:46

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 23:21

Jaunākās diskusijas