Totalitārisms.

DŽA

Vienu dienu, režīms atnāks pēc disidentiem. Es klusēšu, esmu parasts cilvēks, tas mani neskar.

Nākamajā dienā, režīma drošības dienests, atnāks savākt krišnaītus un musulmaņus. Es klusēšu. Neesmu ne krišnaits, ne musulmanis. Mani tas neskar.

Tad atnāks pēc nēģeriem. Klusēšu, neesmu nēģeris. Mani tas neskar.

Vēlāk režīms atnāks savākt homoseksuālus cilvēkus. Es atkal klusēšu, neesmu homoseksuāls, tas mani neskar!

Un tad, vienā dienā, režīms atnāks pēc manis... BET NEBŪS VAIRS NEVIENA, KURŠ MANI AIZSTĀVĒTU!!!

 

 

27.augusts 2023, 12:57
Andis Atvars

"Kad atnāca nacisti pēc komunistiem, es klusēja, es nebiju komunists.
Kad viņi atnaca pēc sociāldemokrātiem, es klusēja, es nebiju sociāldemokrāts.
Kad viņi atnāca pēc arodbiedrībām, es klusēju, jo nebiju arodbiedrības biedrs.
Kad viņi ieradās, pakaļ ebrejiem, es arī klusēju, jo es taču neesmu ebrejs.
Kad viņi atnāca pēc manis, nebija vairs neviena, kas varētu protestēt. " /Martin Niemöller/

27.augusts 2023, 14:59
DŽA

Un, atvar? Ko teikt vēlējies, fašistu cūka?

27.augusts 2023, 19:19
Andis Atvars

Atvars, fašistu cūkai vēlējās pavēstīt, ka nevajag nodarboties ar plaģiātismu ;) . Lūk tā!

27.augusts 2023, 19:44
DŽA

atvar, ujebok, es ieliku brīvu pārstāstījumu, antiutopiju pēc Orvela. Tā kā, plaģiātisms atkrīt. Neesmu to par sevis izdomātu saucis. 

27.augusts 2023, 19:52
Andis Atvars

Tik man  ne Orvels ienāca prātā, bet protestanta mācītāja Martin Niemöller citāts, kurš pārveidots lgbt interesēm. Bet labi, uz kuru Džordža Orvela darbu atsaucieties - "Dzīvnieku fermu" vai "1984" ?

27.augusts 2023, 22:15
Andis Atvars

  Āaa ... Džā tagad cītīgi lasa Orvela darbus, lai varētu atbildēt uz jautājumu. Kurš teica, ka forums nekur neder? :))))

28.augusts 2023, 14:22
DŽA

atvar, mēsls tāds, tu man pie kājas esi. Neba tev par Orvelu runāt. Redz, ja tu būtu lasījis un, galvenais, sapratis Orvela darbus, tad tu nebūtu tāds suņa sūds, kāds esi.

28.augusts 2023, 15:17
Andis Atvars

Atšķirībā no jums es par Orvelu spētu rakstīt, jo esmu ar viņa galveniem darbiem iepazinies pašizglītošanās nolūkos, bet jūs nē, jo pat galvenos vilcienos neziniet, kas tajos rakstīts,

Galīgi nejūsmoju ne par viņa dzīvi, ne  viņa uzskatiem - lielais Staļina ienaidnieks, ne dienu nebijis Krievijā un Anglijas sociāldemokrātijas apjūsmotājs. Vācijā no tiem pašiem sociķiem izveidojās  fašisms. Ja nebūtu bijis Staļina, tad jau simts gadus atpakaļ  pasaule būtu pārvērsta par vienu lielu koncentrācijas nometni, bet Staļins globalistu mafijai plānus nogrāva un tiem nācās celt Rietumos dzīves līmeni, lai parādītu Rietumu ideoloģijas pārākumu. Bet arī tad Rietumi būtu zaudējuši, ja pie varas nebūtu nācis ar kukurūzas vālīti apdauzītais hahols Hruščovs, kura pirmais darbiņš bija meiteņu un zēnu klašu apvienošana. Interesanti, no kurienes viņam zināšanas, kā degradēt izglītības sistēmu? Hruščovs sāka it visā kopēt Rietumus, tik ar to starpību, ka PSRS atteicās no jebkādiem jaunizgudrojumiem un tos patentēt varēja vienīgi Rietumos. Tā tad galvenā atslēga PSRS atpalicībai. Hruščovs nevis cēla komunismu, bet komunisma ideju degradēja ar patērētāju sabiedrības radīšanu. PSRS pēc inerces vēl attīstījās balstoties uz Staļina laika paaudzes un pēc tam jau sākās tās noriets, jo jaunā paaudze jau bija naudas vergi, kuriem zagt un melot vairs nebija tabu, bet līdzeklis mērķu sasniegšanai.

28.augusts 2023, 17:06
V ilis Gutmanis

Nu ja runa iet par Orvels darbu Dzīvnieku ferma,tad mūsu cienijamais oponents DŽA man kaut kā  un atgādina  cūkas kuras bij līdzigas par līdzīgam, tādēļ visiem vajadzēja pakļāuties viņu diktātam.

28.augusts 2023, 19:40
Andis Atvars

Es varu saprast, ka Dža tuvas ir Orvela idejas, jo nekā racionāla viņa idejām nav, kā vienīgi bez sapratnes skandalēties, mētāties pa pasauli un balstīt totalitārismu, bet protams, "pareizo".

Bet man nekādi nesanāk, ka viņa citāts būtu no kāda Orvela darba, ja konkrēti, tad no jau manis minētiem diviem darbiem.

Tas jā, cūka varētu būt šodienas liberālfašistiskās sistēmas simbols, jo jau VVF vairs nepieļāva domu, ka varētu būt kādam atšķirīgs viedoklis par ko no viņas - nevis, ka man ir cits viedoklis, bet jūs maldāties; jums nav taisnība....

28.augusts 2023, 20:50
DŽA

atvar, ujebok, tu par Orvelu spēj rakstīt? Idiota gabal, ja spēj, tad uzraksti? Bet nē, tu ir viens kuces izdirsiens.

29.augusts 2023, 13:48
Andis Atvars

Vispirms izlasiet abus Orvela antiutopiskos darbus, lai būtu par ko diskutēt, jo nemēdzu diskutēt pats ar sevi.

29.augusts 2023, 19:12
Marcis Dzelme

Un jau sen nav forums, bet paris neta idiots stulbas un idiotiskas verbalas caurejas un viss debilakais Piderdirnkers.

30.augusts 2023, 8:02
DŽA

Orvels, darbā "1984", perfekti aprakstīja totalitāru sistēmu, sauktu par fašismu. Absolūta varas kontrole pār pilsoņiem. Ļoti skaudri rakstīts. Sāpīgs darbs katram, domājošam, cilvēkam. Kamdēļ Orvela darbs tiek saukts par antiutopiju? Fašisms atgriezās, atdzima, iznāca no elles kremļa režīma veidolā. 

"Dzīvnieku Ferma"? Arī stāsts par totalitārismu, bet komunistu virsvadībā un izpildījumā. 

 

30.augusts 2023, 13:17
Andis Atvars

"Fašisms atgriezās, atdzima, iznāca no elles kremļa režīma veidolā. "(c)

Jā, un no kurienes tad Blērs (Orvels) idejas smēla, vai ne Britu koloniālismā?

30.augusts 2023, 13:30
DŽA

atvar, tu idiots esi.

30.augusts 2023, 16:26
V ilis Gutmanis

Pajoloņš DŽA visus mēŗā pēc sevis, ja pats ir idiots, tad arī visi apkāŗtējie ir idioti!

30.augusts 2023, 16:36
Andis Atvars

 

"atvar, tu idiots esi."(c)

Jo? Jums savs apgalvojums būtu jāspēj pamatot, jo pretējā gadījumā jūs pašu jāuzskata par idiotu.

30.augusts 2023, 17:06
DŽA

atvar,  c c c c. Tas no cccp? Ak tu, ujebok. Mēsls tāds. 

30.augusts 2023, 17:41 (30.augusts 2023, 17:42 - labots)

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:10

Jaunākās diskusijas