Vai latviešu valoda jau pamazām izmirst?

Mela

Es nāku no pierīgas pilsētas, ko nevar saukt par mazu, bet krievu valodu tā arī neiemācījos tā, lai spētu tajā sarunāties. 

Kā jau vairums, strādāju Rīgā ikdienā krievu valoda ir ļoti pieprasīta. Bieži skaskaros ar situāciju, ka otrs cilvēks (krieviski runājošs) ir neapmierināts, ja nesaņem atbildi krievu valodā.

Bet es šo valodu nemāku. Svešvaloda, kurā runāju brīvi ir tikai angļu, jo nāku no citas paaudzes. Daudzu cilvēku prāt man būtu jāzina krievu valoda, jo Latvijā ir daudz krievu. Un nē, tie nav 50%, bet drīzāk ap 30%, kā skaidrots šeit. Kam ir taisnība?

Vai es nedrīkstu strādāt darbu, kuru vēlos, kam esmu izglītojusies, un kas pat nav apkalpošanas sfērā, ja neprotu krievu valodu?

Vai es esmu "fašiste" vai "naciste", ja nemācos krievu valodu dzīvojot Latvijā?

Kāpēc neviens par to nerunā, vai visi baidās beidzot konkrēti izskaidrot šo sabiedrībā plašo domstarpību, lai jaunā paaudze varētu normāli dzīvot šajā valstī?!

15.septembris 2022, 7:27
Marcis Dzelme

Un Mela, ja tu gribi integerieties krievi sabiedriba, ej uz kursiem macitis krievu valodu, vairak zinasi valodas, busi gudraka..

16.septembris 2022, 17:39
Aivars
16.septembris 2022, 20:25
Mela

Marci, savukārt tu būsi gudrāks, ja iemācīsies lietot garumzīmes latviešu valodā.

Tev nešķiet, ka cittautiešiem ir jāintegrējas latviešu sabiedrībā?

Valodas nezināšana nedod tiesības nevienam izturēties naidīgi.

17.septembris 2022, 19:09
Marcis Dzelme

Bet to debilas Aivars aizver te savas smidigas zaunas ir saviem debilajiem blogiem un krievu valoda un kultura ir daudz senaka par latviesu un Melai kas grib integreties ar cittautiesiem te reali dara un Latvija dzivo daudz citas tautas, katra ar savu valodu un kulturu..

17.septembris 2022, 21:06
Jelena Sergejeva

Mela... Jo vairāk valodas Tu apgūsti, jo labāk tev pašai. Es latviski daudz maz pratu jau pirms skolas. Jo ātrāk sāk mācīties, jo labāk. Krievu valoda nav tik grūta. Latviskie tulkojumi no krievu valodas ir šausmīgi. Nevar burtiski pārtulkot nevienu klasiķa darbu. Tas ir jālasa oriģinālvalodā. Es iedomājos Aspaziju krieviski, vai Veidenbaumu. Nesatraucies, es neesmu latviete, bet tādai pabirai kā Inai žaunas vienmēr mēģināšu aizvērt. 

17.septembris 2022, 23:32
Marcis Dzelme

Jelena un protams Tav ir 100% taisnibas un jau skola no 3 klases bija 5 dienas viena krievu valodas stunda,bet anglu tikai viena stunda nedela..

18.septembris 2022, 17:13
Jelena Sergejeva

Kā nu kurā skolā mācīja, man latviešu valoda bija divreiz nedēļā, ko tad var gribēt, ja skolotājs mācēja runāt sliktāk par skolnieku. Krieviem tajā laikā latviešu valoda skolā bija tikai formalitāte. Man sanāca mācīties divplūsmu skolā, kur vienā klasē krievi, otrā latvieši, tāpēc nevajag brīnīties, ka labi sazinos latviski, plus mans vīrs arī ir latvietis. 

18.septembris 2022, 18:58
Marcis Dzelme

Es macijos 6 vidusskola blakus Ziedondarzam un ar prieko toreiz macijos krievu valodu un skola gaju no 1976-1988 gada.

18.septembris 2022, 19:06
Aivars Gedroics

Komsorgs noteikti biji...  :))) un jau toreiz dupsi čaļiem devi? :)))

18.septembris 2022, 20:59
Marcis Dzelme

Aivars Gedroics debilas elles izimums un pretiga homofobiska smirdiga ateja un ej te beidzot dirst ar saviem debilajiem garigi slimajiem neta murgiem un ej beidzot pakarties pretigais pederasts..

19.septembris 2022, 9:45
Jelena Sergejeva

Mārci, tad jau tu esi dinozaurs kopā ar alusdzērāju. Nav brīnums, ka viņš atceras ar nepatiku pret mentiem. Ja godīgi, tad man arī nav tās labākās atmiņas par miliciju. Labprāt tagad varētu atsevišķiem indivīdiem purnu izšķaidīt. 

22.septembris 2022, 20:58
Nezināms Cilveks

Godīgi sakot nedaudz nesaprotu dažu cilvēku tekstus šajā lapā. Jā, krievu tautības cilvēku latvijā ir daudz, bet vai tā ir officiāla valoda? Nē, nav tāpēc pieprasīt, lai cilvēks runā krieviski kā minimums ir stulbi, es saprotu, ka, ja cilvēks nesaprot latviešu valodu, tad nevar savādāk komunicēt, bet tomēr būtu jāzina valsts valoda vai vismaz jācenšas to apgūt. Es teiktu, ka šādiem cilvēkiem, kas atsakās runāt latviski un ir dusmīgi, ja cilvēks nezina krievu valodu jādodas atpakaļ uz Krievijas Federāciju, kur viņu PSRS draugi sapratīs šo valodu.

24.septembris 2022, 16:28
Marcis Dzelme

Jelena tad pastasti man, kadas Tev probemas bija ar mentiem..

24.septembris 2022, 19:30
Jelena Sergejeva

Mārcīt... Problēmas bija ne tikai man, bet visai tā laika jauniešiem. Sāksim ar Ogres Pērkona  koncertu1983. gadā. Tālāk es varētu bezgalīgi turpināt par mentu patvaļu. 

24.septembris 2022, 23:10
Jelena Sergejeva

Bija prokuratūrā tāds izmeklētājs Batarags, tas kurš Vāgnera ielā mita. Tad lūk, tas gondons lika atzīties noziegumos, kuri pat nav izdarīti. Tam līdzīgie joprojām strādā policijā. Tā, kā sorry. Tā suga īpaši nav mainījusies. 

24.septembris 2022, 23:31
Marcis Dzelme

Paldies par infomaciju..

25.septembris 2022, 12:07
Marcis Dzelme

Legendarais Perkona koncerts Ogre bija 06.07.1985..

25.septembris 2022, 12:27
Juris Plivda

Daudzu valodu zinasana ir laba lieta, tikai jaatceras viena lieta, ja tu neesi turists dotaja valsti ,  idiots vai okupants tad tev ir jaruna dotas valsts valoda. Latvija ta ir latviesu, Krievija- krievu, Vacija- vaciesu un ta talak. 

26.septembris 2022, 21:56
Marcis Dzelme

Juris un nav problemas runaties ar saviem draugies krieviski, ja tas  pat runa latviski un Latvijas patrioti pedinas, un iebaziet savu latviesu valodu sev viena vieta....

27.septembris 2022, 21:04

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:26

Jaunākās diskusijas