Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā Foto “Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

Baiba Zīle

Koronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas nevis iepazīstina sabiedrību ar dažādiem viedokļiem un cenšas paskaidrot, ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedriskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš ne vien aicina ignorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.

Savā 18.oktobra publikācijā sociālajos tīklos Aldis apgalvo, ka maskas neizglābs nevienu – bet lūgšanās gan. Tāpēc viņš aicina skaitīt Tēvreizi un ticēt Dievam. Tikai skumji, ka tik ticīgs un morāli tikumīgs cilvēks kritizē ikvienu kas pauž viņam pretēju viedokli, tajā pašā laikā uzsverot nepieciešamību uz viedokļu dažādību, protams, tikai gadījumā, ja citādais skatījums uz lietām pieder viņam un ir pareizākais. Imperators ar narcisma slimību.

Aldis izmantos jebkādus resursus, lai pārliecinātu sabiedrību par sava un tikai sava viena viedokļa pareizību. Ideāli, ja kāds cits domā tāpat, piemēram, fizioterapeite Zane Savicka, kas iesaka – “tīras rokas, veselīgs dzīvesveids, ja esi slims, paliec mājās un esi atbildīgs pret citiem. Nevis maska”. Protams, veselīgs dzīvesveids ir stabilas veselības pamatā. Arī ieteikums slimam nenākt uz darbu ir mūžsens un joprojām aktuāls padoms, kuru var dot pat vecmāmiņas, un tas strādās. Taču ne “ome”, ne fizioterapeite parasti nav ārsts speciālists vai pasaulslavens virusologs, kam viss skaidrs, palūrot ar vienu aci mikroskopā. Kā norāda Valsts asindonoru centrs, no gandrīz 9000 asinsdonoru, kuriem Latvijā veikts koronavīrusa antivielu tests, 35 tās tiešām atklātas. Savukārt puse no šiem cilvēkiem nav pat zinājuši, ka pārslimojuši Covid-19, jo slimība noritējusi asimptomātiski. Tādā gadījumā, pašam nezinot, iespējams, esi aplipinājis vēl kādu – tāpēc maskas iesaka valkāt visiem, lai pasargātu ne tikai sevi, bet arī citus no sevis.

Turklāt, ja Gobzema morālā, ētiskā un psihiskā nostāja patiešām būtu tik stabila, tad viņš publiski necenstos uzbrukt citādāk domājošajiem, tādējādi izvairoties arī no pretrunām savos apgalvojumos. Atbildes publikācijā Ingai Krupnovai 17.oktobrī Aldis skaļi kritizē sievieti par morālo normu neievērošanu un manipulēšanu ar sabiedrību, mēģinot cilvēkus iebiedēt. Tajā pašā laikā izmantojot tieši to pašu tehniku.  Alda spekulatīvie mājieni uz sabiedrības spiedienu un fizisko un emocionālo slodzi, ko viņš izjūtot, liecina ne par ko citu kā liekulību. Protams, nevar noliegt, ka ārsts savu profesiju izvēlējies, apzinoties slodzi - gan morālo, gan fizisko, bet tas nenozīmē, ka viņam tā jāignorē. Taču interesantākais tajā visā – kādu fizisko slodzi izjūt Gobzema "kungs"? Sāp vaigi, taisot bildes savām publikācijām sociālajos tīklos, vai sāp pirkstiņi no aktīvās tastatūras klabināšanas sociālo tīklu ētera aizpildīšanai?

Protams, nevar nepiekrist A.Gobzemam - brīva valsts, brīva izvēle, ja negribas un esi 100% pārliecināts, ka neesi asimptomātisks vīrusa nēsātājs – nu, nenēsā to masku. Tikai tādā gadījumā gribas pajautāt vēlreiz, kāpēc “tavai” izvēlei ir jābūt arī visu citu izvēlei? Neesi taču ārsts speciālists vai Dievs. Esi vienkārši politiķis, viens no Latvijas dažiem simtiem populistu, kuri izmanto demogoģiju, lai iegūtu politisko atbalstu.

Tā vien šķiet, ka Aldis nolēmis spēlēt dažādās kategorijās - hipsteri, naturāļi, sektanti, reliģiozie, roņi un tā sabiedrības daļa, kurai pašai nav spējas lūkoties uz informāciju analītiski. 

Avots:

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/covid-19-antivielas-atklatas-tikai-04-latvijas-asinsdonoru.a377690/

2.novembris 2020, 13:40
īpaši stulbs

Covids ir tā pati gripa,

Tomēr man tā nepielipa.

2.novembris 2020, 20:03

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 6:35

Jaunākās diskusijas