Valodnieki, palīgā!

Tenis Ritenis

Kā turpmāk sauksim bīstamas slimības izplatīšanos? Epidēmijas un pandēmijas jēdzieniem zuduši jebkādi izsludināšanas kritēriji. Latvijā ārprāta situāciju pandēmijas dēļ izsludināja brīdī, kad smagi slimo skaits mūsu valstī bija 0. Nevienā valstī saslimušo skaits nav sasniedzis epidēmijas līmeni. Vīrusi visu laiku te visapkārt ir bijuši un būs. Un kaut kad būs arī bīstamas infekcijas slimības strauja izplatīšanās. Kā to sauksim?

Ko darīt ar jēdzieniem “pozitīvs” un “negatīvs”? Jau agrāk dīvaini izklausījās, ka sportista dopinga prove ir pozitīva. Nu pozitīvi, ka noķerts grēkāzis, bet savādi tas skanēja. Tagad vārdi pozitīvs un negatīvs pilnīgi mainījuši jēdzienisko saturu. Ejot gar Gulbja laboratoriju un rindā stāvētājiem uzsaucot – Esiet pozitīvi!, var dabūt pa purnu!

10.maijs (10.maijs - labots)
josh

pozitīvs2-ais; s. -a, -ā;

 

2. Tāds, kam ir gaidīts, vēlams rezultāts.

Vīrusa gadījumā rezultāts varbūt nav vēlams, bet gaidīts gan. Analīzes tiek veiktas ar mērķi pārliecināties par baktērijas, vīrusa, sēnītes utt. klātbūtni. Ja tā apstiprinās, tad rezultāts ir pozitīvs. Salīdzini, piemēram, ar HIV pozitīvs.

12.maijs
josh

pandēmija-as, s.1. Epidēmija ļoti plašā teritorijā (piemēram, vairākās valstīs, kontinentos).Avoti: LLVV

 

 

12.maijs
opis no laukiem

Jā,tā ir problēma ne tikai attiecībā uz Covid-19 analīžu rezultātu ,bet arī attiecībā uz valsts ekonomiku,jo pozitīva ekonomika būs tad,kad valsts būs pelnoša un nedzīvos uz ārējo parādu rēķina,kā tas pašlaik notiek Latvijā. Valodniekus jāaicina palīgā arī ,lai pareizi definētu valsts jēdzienu kā tādu,jo nav noslēpums,ka līdz pat šim brīdim Latvijas valsts liberāļu elite ar valsts jēdzienu saprot pati sevi proti - valsts pārvaldes budžetu un intereses,bet patiesās valsts intereses parādās valsts ekonomiskajā telpā un tās apgādē ar apgrozības līdzekļiem. Aplamas domāšanas rezultātā gan valsts,gan valdības ekonomikas ir negatīvas ,jo dzīvo uz parāda.

12.maijs
īpaši stulbs

Vajag vasarā braukt uz Pozitivus festivālu Salacgrīvā. Pēc tam viss būs skaidrs.

13.maijs

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:06

Jaunākās diskusijas