KPV LV ministru kandidāta Didža Šmita netīrā veļa ir kļuvusi publiska!

Aleksandrs Ivanovs

 Labdien,

Vēlos padalīties ar Artūra Dzeņa rakstu. Ja vēlaties, varat droši pārpublicēt savā lapā.

Topošā ministra netīrās lietas: sniega krabju afēra


Bez lielas ievērības medijos un citur ir palikusi ziņa par KPV LV jaunizcepto deputātu Didzi Šmitu. Pats vaininieks cenšas spodrināt spalvas, izmantojot partijas ruporu Rīga TV24 raidījumu „Preses klubu”, un sociālajos tīklos nievājot žurnālistus un raidījumus, kas šo ziņu ir novadījuši līdz latviešu ausīm.

Par ko tad ir stāsts?

Viens no lielākajiem un ietekmīgākajiem Norvēģijas laikrakstiem “Dagbladet” publicējis apjomīgu pētījumu par krabju zvejas uzņēmumiem, kas briesmīgos apstākļos faktiski paverdzina zvejniekus no Ukrainas un Krievijas. Jāatzīmē, ka uz kuģiem nav neviena latviešu bāleliņa, un viss tas izklausās pēc centīgu biznesmeņu vēlmes nosmelt krējumu, kurā, protams, ir iesaistīts arī dažs labs latviešu fīrmanis.

Septembra vidū no kuģa, kas ir reģistrēts zem Latvijas karoga, mīklainos apstākļos jūrā iekrita un, visticamāk, noslīka ukraiņu jūrnieks, kura atraitne pieprasa paskaidrojumus no SIA „Baltjūra – Serviss”,kuras sabiedrisko attiecību pārstāvis ir partijas KPV LV politiķis, jaunievēlētais deputāts Didzis Šmits. Viņš savukārt ar zvejnieka atraitni nekomunicē un atsakās sniegt jebkādus komentārus arī presei, tātad izliekas neko nezinām.

Jāatzīmē, ka norvēģu žurnālisti par sniega krabju afēru jau gribēja ar Didzi aprunāties š.g. maijā (tā viņš pats norādīja Rīga TV24 „Preses klubā”), pirms traģiskā notikuma tālu no Norvēģu krastiem. Tiesa, Šmits bija laikam pārāk aizņemts ar zivju konservu un svešu valstu uzņēmumu lobiju, un noignorēja žurnālistus.

Šmits iepriekš medijiem skaidrojis, ka Latvijai jāaizstāv pašmāju uzņēmumi, kuri nonākuši konfliktā ar Norvēģijas valsts iestādēm. Savukārt žurnālisti izpētījuši, ka visa kuģu apkalpe ir ārvalstnieki, bet uzņēmumu patiesie īpašnieki – tiek slēpti. Principā izskatās, ka nezināmas izcelsmes nauda, kas nāk no Krievijas uzņēmējiem, tiek ieguldīta sniega krabju zvejniecības uzņēmumos, tiek iesaistīti arī Latvijas uzņēmumi, kas faktiski nodarbina tikai trešo valstu pilsoņus – apkalpē ir tikai ārvalstnieki.

Piramīdas augšdaļā esot Krievijas advokāts Maksims Čans, kurš gan arī, iespējams, nav patiesā labuma guvējs, bet tikai fiktīvs īpašnieks. Šmita vadītās Eiropas Krabju zvejas asociācija lobēja arī SIA „Baltjūra-Serviss” intereses.

Shēmās izmantoti Seišelu, Panamas, Vladivostokas un Honkongas ofšori, kas sameklē jaunus un naivus puišus, galvenokārt Krievijā un Ukrainā, krabju ķeršanas darbiņam. Viņiem tiek sasolīta milzu alga, taču realitātē darba vide ir briesmīga: dzeramais ūdens sāļš, pārtika veca, un uz kuģiem regulāri notiek bīstami negadījumi.

Savukārt Šmits atsakās atbildēt uz jautājumiem pēc būtības, uzsverot, ka, viņaprāt, norvēģu žurnālisti izplata melus un sagrozītu informāciju. Tas gan ir absurdi, jo viņš pats kā uzņēmuma spokesperson nespēj sazināties ar atraitni un izskaidrot situāciju.

Tagad valdības veidošanas laikā potenciālajam ekonomikas ministram ir sava versija par informācijas izplatīšanos, taču viņš neiedomājas, ka par trigeri ir bijis traģiskais atgadījums uz kuģa „Kalmar”, un to, ka ģimene ir palikusi bez vīra, tēva un dēla. Vai Didzim Šmitam ir sirds?

Taču tas nav vienīgais sniega krabju zvejas skandāls, kurā ir iesaistīti „Latvijas” kuģi. Piemēram, SIA „North Star LTD” firmas kuģis „Senator” arī ir arestēts Norvēģijā, un tāpēc starp Latviju un Norvēģiju ir uzsākts tiesvedības process. Tur gan ir interesants brāļu attiecību jautājums, kas jau vairākkārt izskanējis presē.

Interesanti ir tas, ka Šmita vadītā Eiropas Krabju zvejas asociācija (European Crabbing Association) patiesībā nav nekāda asociācija, bet gan parastabiedrība, kurā apvienoti tikai viens Spānijas, trīs Lietuvas un astoņi Latvijas zvejas kuģi, bet TV24 skatītājam kaut kā tie makaroni uz ausīm ir jāsakabina, nožēlojami, Dievam nepatīk, ka nabagi trako! Vēl dažas nedēļas atpakaļ it kā varenās Šmita Eiropas Krabju zvejas asociācijas interneta mājas lapa vēl strādāja, bet tagad arī tā vairs nav aktīva, principā, slēgta, tik vien kā Google spoguļattēls palicis. Turklāt šī „ietekmīgā” Eiropas institūcija ir reģistrēta nevis kaut kur Briselē vai Hāgā, bet te pat netālu no Brasas stacijas Miera ielā 87A – 13, tas laikam, lai būtu vieglā un ērtāk sakraut šprotu bundžas preču vagonos. Nu vai ziniet, Šmita kunga ofiss, ir tikpat čābīgā stāvoklī kā viņa aizstāvētie zvejas kuģi.

Starp citu, tanī pašā adresē ir piereģistrētas vēl vairākas šaubīgas kompānijas un tām ir viens un tas pats tālruņa numurs, varbūt arī šīs kompānijas tuvākā nākotnē pārtaps par „ietekmīgām” Eiropas mēroga institūcijām, jo Šmita Eiropas Krabju zvejas asociācijas pirmsākumi meklējami kādā deviņstāvu namāČiekurkalna 4.šķērslīnijā 12, kad tās nosaukums bija KVINTA-RX. Lūk, Jums Eiropas līmeņa asociācija!

Kas lācītim vēderā?

Šmits visai aktīvi ir sniedzis komentārus par starpvalstu attiecībām un sankciju ietekmi uz zivjrūpniecību Latvijā prokremliskajiem medijiem, tostarp, brašais zvejnieku aizstāvis ir citēts arī Krievijas Aizsardzības ministrijas ruporā Zvezda. Turklāt Šmits savu prokremliski orientēto viedokli ir paudis tādos bēdīgi slavenos Kremļa medijos, kā newsbalt.rusputniknewslv.com, „RIA Novosti”, „Regnum”, telekanālos „NTV” un „Russia Today”, kā arī vietējiem prokremliskajiem medijiem – press.lvmixnews.lv un radio „Baltkom”. Aģenta Didža nostāja visos gadījumos bijusi vienāda – Latvijai ir jāsadarbojas ar Maskavu, sankcijas pret Krieviju ir jāatceļ, Latvija nevar pastāvēt bez ekonomiskās sadarbības ar Krieviju. Lūk, kas mums te atklājas!

Ir zināms, ka Latvijas – Krievijas attiecības Šmits Kremļa medijos ir ar lielāku vai mazāku aktivitāti komentējis jau kopš 2014.gada. Sanāk, ka Šmita kungs kopš 2014.gada ir aktīvi piedalījies Kremļa informācijas karā pret Latvijas valsti, kā ietvaros sekmīgi ir pildījis noderīgā idiota lomu, lai pārliecinātu sabiedrību par nepieciešamību atjaunot ciešus ekonomiskos sakarus ar Krieviju, kā arī kritizējis Latvijas prorietumnieciski orientēto ārlietu resoru.

Дидзис Шмитс, президент ассоциации рыбопромышленников Латвии: «Это непросто зайти на западные рынки, где нас особенно не знают. Российский рынок был у нас, начиная с конца XIX века, нас все знали. Там был реальный покупатель, который несмотря ни на какие политические, геополитические вещи, эти шпроты на стол хотел». (31.05.2018. NTV.ru)

У сотрудников МИД Латвии все просто: "Россия - плохо, Норвегия - хорошо", так что они не спешат защищать интересы латвийских рыбопромышленников в "крабовом деле", хотя в суде у латвийцев отличные шансы, подчеркнул рыбопромышленник Дидзис Шмитс(19.04.2018.; Sputniknews)

Augstāk citētās Šmita paustās pārdomas ir no šī gada sākuma. Par šprotēm runājot, sižetā piedalījās arī „Brīvā viļņa” īpašnieks reņģēdājs Babris, kurš jau sen zināms, kā Kremļa noderīgais idiots un kuram ļoti tīk klaji melot par Latviju. Savukārt Sputniknews.lv intervijā Didzis bija aizmirsis pieminēt vienu svarīgu lietu – tie īsti nav ne Latvijas kuģi, ne uz tiem strādā latviešu zvejnieki, un tas, ko Didzis visu šo laiku cītīgi dara, proti, atstrādā kādas trešās valsts biznesmeņu intereses nopelnīt un acīmredzot viņu uzdevumā cenšas ievest Latvijas valsti tiesvedības procesā ar Norvēģiju.

Skaidrs ir viens, ka Šmits, izmantojot savu amatu un pazīšanās, ar kādu krievu darboņu palīdzību ir gribējis iesist nedaudz vairāk naudas no krabju zvejniecības, bet kaut kas nogāja greizi. Šie darboņi, visdrīzāk, ir uzmeklējuši un izmantojuši Didža vājības, un nu īsti Šmitam nav vairs kur atkāpties, jo izrādās, ka viņš ir cieši saistīts ar „biznesmeņiem” no Krievijas, būdams 13.Saeimas deputāts un potenciāli ekonomikas ministra amata kandidāts.

Šmita saistība ar Šleseru

Rīgas ielās runā, ka Šmits ir tuvos draugos ar Aināru Šleseru. Tas vai abi vīri ir tuvi draugi ir grūti komentēt, taču saikņu starp abiem brašuļiem ir pārāk daudz, kas, iespējams, norāda uz to, ka viņi ir labi pazīstami. To arī apliecināja paša Šmita tvīts š.g. augustā, kad viņš apstiprināja tikšanos ar Šleseru.

 

Savulaik Zivjrūpnieku asociācijas vadītājs bija parakstījies arī zem Šlesera politiskās platformas „Latvijas Pirmā partija” manifesta, un bija šīs partijas atbalstītājs no tās pirmsākumiem.

Tas gan neliedza uztaisīt teātri, jo, kad no Šlesera projektiem sāka sūdi mutē smelties, Šmits ar skaļu pompu Nacionālajā teātrī kļuva par nule izveidotās partijas „Jaunlatvija” priekšsēdētāju, kurā netīšām bija iemaldījies pat akadēmiķis Jānis Stradiņš, bet apzināti partijas dibināšanā piedalījās Guntis Ulmanis. Runā, ka „Jaunlatvija” bija triju oligarhu kopdarbs (A kubā), kad starp viņiem vēl valdīja medusmēnesis.

Kopš seniem laikiem Šleseru pāris ir zināms kā mākslas baudītāji, un te parādās cita netieša saikne ar Didzi Šmitu. Izrādās, ka pēc valsts amatpersonas deklarācijas paustajiem datiem, viņam ir māsa, māksliniece Gita Šmite, kura savukārt ir laulībā ar Ēriku Stendzenieku. Šleseru pāris ir manīts arī kādā no Gitas Šmites mākslas darbu izstādes atklāšanas reizēm. Savukārt par Stendzenieka saistību ar Šleseru varētu rakstīt triloģiju. Viss savelkas tīri patīkami: Šmits – svainis Stendzenieks – Šlesers.

Domājams, ka tuvākajā laikā krabju lieta visdrīzāk ar to vien nebeigsies. Žurnālists Jānis Zvērs, saskaņā ar Ingas Spriņģes pausto, strādā pie tā, lai Dagbladet žurnālistu pētījuma pilnā versijā nokļūtu līdz latviešu lasītajiem. Jautājumi rodas vairāki: Kā Didzis Šmits tiks galā ar šonesmukumu? Kā KPV LV partijas vadība un biedri reaģēs uz skandālu? Ko darīs Latvijas valsts, tā tik tiešām aizstāvēs svešu un apšaubāmu uzņēmēju investīcijas tiesā pret Norvēģiju?

Atgādināšu, ka pirms vēlēšanām KPV LV partijas līderis un premjera amata kandidāts Aldis Gobzems intervijā TVNET „liekot roku uz sirds” teica: „Vienīgais izņēmums, ko es sabiedrībai varu šobrīd pateikt, tāpēc, ka tas cilvēks ir publiski zināms. Savā valdībā, kuru veidošu, aicināšu Didzi Šmitu. Viņš ir pierādījis ar darbiem, šprotu lietā, lobējot Latvijas intereses. Viņš būtu cienījams pārstāvis, kurš pārzina valodas, un par tādu ministru mums noteikti nebūtu kauns.”

Vai patiesi Aldi Gobzem, Tev nebūs kauns par šādu ministru, kurš, būdams spokesperson uzņēmumā, kurā traģiski gājis bojā zvejnieks, nav spējis sazināties ar nelaiķa ģimeni, un cilvēciski izskaidrojis situāciju?

P.S.

Aicinu, Jūs visus domāt līdzi un uzdot šos svarīgos jautājumus KPV LV līderiem!

Artūrs Dzenis
​​​​​​​
Avoti:

https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201505301723-ghfp.htm

https://xtv.lv/rigatv24/video/56QpR46l7Xd-12_11_2018_preses_klubs_1_dala

https://xtv.lv/rigatv24/video/lwY7PY4AG9E-12_11_2018_preses_klubs_2_dala

http://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/raidijums-jaunieveleta-deputata-smita-lobetie-krabju-zvejnieki-saistiti-ar-krieviju.d?id=50570515

https://skaties.lv/zinas/latvija/politika/kpv-lv-deputats-didzis-smits-ierauts-starptautiska-skandala-zino-norvegu-prese/

https://stockinfocus.ru/2015/07/15/rybnye-vojny-russkie-mogut-obojtis-bez-shprot-no-latyshi-ne-sdadutsya/

https://tribunal.mirtesen.ru/blog/43944095325/Ryibopererabotchiki-Latvii-vyiyasnyayut,-chem-grozit-zapret-na-i

https://www.ntv.ru/novosti/2024783/

https://www.dagbladet.no/nyheter/vil-gjenoppta-fangst-etter-snokrabbe-i-barentshavet/70397417

http://www.kasjaks.lv/noderigie/kremla-koalicija-ienem-nosledzosas-aprisies-kpv-lv-pievienojas-agents-smits

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/zivsaimniekiem-nav-vienpratibas-par-krabju-zvejas-likumibu.a279860/

http://www.kasjaks.lv/viltus-jaunumi/rengedajs-babris-jau-atkal-samuldejies-latvija-tere-6-4-no-ikp-aizsardzibai

http://www.delfi.lv/news/national/politics/de-facto-pll-uznemeji-sasutusi-par-ridzenes-sarunas-dzirdeto.d?id=41456553

https://www.tvnet.lv/5638861/nodibina-partiju-jaunlatvija

https://www.diena.lv/raksts/sodien-laikraksta/smits-partiju-jaunlatvija-nevienam-neesot-pardevis-740726

https://www6.vid.gov.lv/SDV

http://jauns.lv/raksts/zinas/202689-stendzenieka-sievas-izstadi-pagodina-sleseri

https://www.tvnet.lv/6407037/gobzema-ministru-kabinets-sastavetu-no-apolitiskiem-profesionaliem (no 9 minūtes)

https://rus.tvnet.lv/6407700/ya-stanu-pervym-premerom-kotoryy-v-pervye-100-dney-pravitelstva-budet-menyat-pampersy

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:bdDD0yVNf4UJ:eurocrab.eu/+&cd=1&hl=lv&ct=clnk&gl=lv&client=opera

https://www.firmas.lv/profile/european-crabbing-association-biedriba/40008200655

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:bdDD0yVNf4UJ:eurocrab.eu/+&cd=1&hl=lv&ct=clnk&gl=lv&client=opera

https://www.google.com/maps/place/Miera+iela+87A,+Vidzemes+priekšpilsēta,+Rīga,+LV-1013/@56.9724828,24.141101,3a,90y,306.98h,86.81t/data=!3m7!1e1!3m5!1s6D0MJ1dUqmWs_5ltzfD8vw!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3D6D0MJ1dUqmWs_5ltzfD8vw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D86%26h%3D86%26yaw%3D308.37598%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x46eecfb27908c91f:0x9902123bdce8e002!8m2!3d56.9727467!4d24.1405113

https://www.google.lv/maps/place/Čiekurkalna+4.+šķērslīnija+12,+Vidzemes+priekšpilsēta,+Rīga,+LV-1026/@56.9846507,24.170922,3a,60y,241.81h,100.92t/data=!3m6!1e1!3m4!1so8hAEhpMCo_frOPxaXqSjw!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x46eecef95852b335:0xfca92cdab630a295!8m2!3d56.9846216!4d24.1705037

https://www.lursoft.lv/adrese/miera-iela-87a-13-riga-lv-1013

https://www.lursoft.lv/lapsaext?act=UR_ADDRESS&l=LV&code=000820065

https://www.lursoft.lv/exec?act=URCP&ref=LurTop&l=lv&cp=3&task=search®code=&CompanySearchForm%5BcompanyName%5D=european+crabbing+association&CompanySearchForm%5Bcountry%5D=&setm=ur&general=european+crabbing+association&cid=LVA_NG_PROD

14.novembris 2018
Jānis Bērziņš

Raksta kopija nav pilnīga, te ir adrese, kur ir ar visām smukajām bildēm!

www.kasjaks.lv/noderigie/top...a-krabju-afera

14.novembris 2018
Arija DeWar

...tadi ir tie, kas raujas pie siles.Vinus neinterese Latvija, tas tauta.Tikai nauda...nauda.

17.novembris 2018
Solveiga Erdmane

Jā... 

18.novembris 2018
Valdis Laizāns

VALDIS  RE CIKZOLIDI ZAGLENS RUNA,KA NO BIIBELES.LAIKAM PIE LEMBERGA MACIJIES,VARBUT PASAA KREMLI

18.novembris 2018
Zane Līvmane

Un šis vēl cer uz ministra vietu...  Kādi vēl KPV skeleti izkritīs?

20.novembris 2018
Feita

KPV.lv ir partija jaunajiem idiotiem, sociālo tīklu lietotājiem bez pietiekamas lasītprasmes un izvērtēšanas prasmes, ar šauru interesu loku, kas liedz iegūt pietiekami plašu vērtējumu, lai adekvāti izvēlētu savus pārstāvjus Saeimā. Tā kā Latvijā ir arī vecie idioti, kuru viedokli savukārt kontrolē tv reklāmas vai atsevišķas avīzes, potenciālie bandīti, kas paši ik pa noteikumam neievēro un pa likumam pārkāpj, kāpēc nesaskata neko ļaunu, ja  valdībā iekļūst pa zaglim, drīzāk pat apbrīno un apskauž par mērogu, vienaldzīgie idioti, kas par tramvaja biļeti ne vien valsti, bet pat miesīgo māti pārdotu, tad nu valdībā būs kā būs.

28.decembris 2018
Valija Uzulniece

Murgu raksts

19.janvāris
Andris

Toties par Knariņu, kas izdevīgu Vemjotībai sastāda valdību, viss ir skaidrs ! Tīrs, glīts, pareizs, godīgs, smaržīgs un, nu nemaz, nav uzpērkams. Un tas priecē, ka mūs tagad vadīs tik zinošs cilvēks, ar tādiem godīgiem principiem. Knariņš un neviens cits !!!

20.janvāris
Inta Agleniece

.... Jo tālāk,jo trakāk, sanāk ,ka partijā ''KPV LV '' VIENI zagļi un afēristi ,skandalozākā partija,alkatīgo šakāļu bars.....

27.janvāris

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:07

Jaunākās diskusijas