Zinātnieki brīdina par traģisku situāciju šovasar

tautaruna.lv 4.jūnijs 2023, 0:30
 
Kaspars Krafts/F64
Gaisa temperatūrai paaugstinoties, Eiropu sagaida kārtējā rekordkarstā vasara, brīdina zinātnieki. Jau pērnā gada vasara bija pārsniegusi karstuma rekordus un karstums izraisīja lielu sausumu, kas, pēc Eiropas Savienības pētnieku domām, bija lielākais pēdējo 500 gadu laikā.
Kā ziņo UNIAN, atsaucoties uz Reuters, Dienvideiropa šogad saņems vispēcīgāko triecienu. Daži reģioni jau cieš no ūdens trūkuma, un lauksaimnieki sagaida sliktākās ražas pēdējo gadu desmitu laikā.

Klimata pārmaiņas padara reģionu karstāku un sausāku, un vairākus gadus ilgušais sausums ir samazinājis gruntsūdens krājumus. Spānijā, Francijas dienvidos un Itālijā augsnes ir kļuvušas sausas. Zemais ūdens līmenis upēs un ūdenskrātuvēs apdraud hidroelektrostaciju darbu šovasar.

Patlaban vissarežģītākā situācija Spānijā. Zinātnieki liek domāt, ka sausums tikai saasināsies, un lietavas problēmas neatrisinās, jo vasarā tās ir lokālas.

Aģentūra norāda, ka ne tikai Eiropa cieš no ūdens trūkuma. Āfrika piedzīvo lielāko sausumu pēdējo gadu desmitu laikā, un vēsturiskais sausums Argentīnā iznīcina sojas pupu un kukurūzas ražu.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas