Atklāj, kā kafija ietekmē aknu darbību

tautaruna.lv 25.jūnijs, 14:23
 
pexels.com
Kafija spēj gan uzlabot, gan graut mūsu veselību. Svarīgi to ir lietot normas robežās, lai tā mūsu veselībai nenodarītu ļauna. Ir zināms tas, ka kafija var samazināt sirds slimību un diabēta risku. Tomēr tas nav viss, tai piemīt arī citas labas īpašības, vēstīts protālā "Eat This, Not That".

Izrādās, ka kafija var atstāt pozitīvu iespaidu arī uz aknu veselību.

Pētījumos pierādīts, ka kafija var palīdzēt aizsargāt aknas no dažādiem bojājumiem.

Kafijai piemīt pretējs efekts alkoholam. Kafija aizsargā aknas, bet alkohols - bojā.

Viena no nopietnākajām aknu problēmām ir aknu fibroze, kuru izraisa rētaudu uzkrāšanās aknās. Laika gaitā rētaudi var ietekmēt aknu darbību. Vieglu fibrozi bieži var novērst, mainot dzīvesveidu un lietojot zāles. "The Journal of Hepatology" veiktajā pētījumā atklājas, ka regulāra kafijas (un tējas) dzeršana var palīdzēt samazināt aknu fibrozes risku.

Kā zināms, tad mūsu aknas satur fermentus, kas paātrina noteiktus procesus organismā, piemēram, toksīnu izvadi, žults veidošanos u.c. Ja jūsu ķermenis ražo pārāk daudz šo enzīmu, tie var noplūst asinsritē, kas var liecināt aknu bojājumus. Pētījumi liecina, ka regulāra kafijas dzeršana var pazemināt šo enzīmu koncentrāciju organismā.

Būtiski ir tas, ka šobrīd pasaulē ir veikti pētījumi tieši par melnas kafijas ietekmi uz aknu veselību. Zinātnieki vēl nav izpētījuši kādu ietekmi uz aknām atstāj, piemēram, balta kafija.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 22:06

Jaunākās diskusijas