Dumpis atklāj ko svarīgu: kas samazina inficēšanās risku ar Covid-19

tautaruna.lv 11.janvāris, 9:20
 
Lauris Aizupietis/F64
Infektologs Uga Dumpis mikroblogošanas vietnē Twitter dalījies ar informāciju par kādu eksperimentālu pētījumu saistībā ar to, kā gaisa mitrināšana ietekmē Covid-19 izplatību.
Kā raksta Dumpis, ne tikai gaisa ventilācija un filtrācija varētu ievērojami samazināt inficēšanās risku ar SARS Cov2.

"Ne tikai gaisa ventilācija un filtrācija, bet arī gaisa mitrināšana varētu ievērojami samazināt inficēšanās risku ar SARS Cov2," raksta Dumpis.

Tikmēr komentāros Twitter lietotāji spriež, cik reāli pētījumā aprakstīto var pielietot Latvijā.

"Diemžēl mūsu klimatiskajos apstākļos lielāko daļa gada pastiprināta vēdināšana nozīmē tikai to, ka gaiss kļūst sausāks :/ Mājās ziemā mitruma saglabāšanas nolūkos pat pieciešu ap 900ppm CO2 līemnī. Sabiedriskās telpās tas būtu par daudz."

"Tātad, katram uz galvas jāvelk celefāna maiss un labi jāpielpo lai relatīvai mitrums ir 90%. Galvenais justies drošībā. Tikai kopīgi mēs uzvarēsim bīstamo kovid slimību."

Pirms kāda laika vēstījām par to, ka Dumpis īsi pirms svētkiem mikroblogošanas vietnē Twitter dalījies ar būtisku informāciju par balstvakcināciju.

Kā norādīja infektologs, balstvakcinācija spēj pastiprināt imūno atbildi uzreiz.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 29

 
Anonīms
 

Tas ne tikai pret C19 palīdz, jau sen bija zināms, ka ļoti sauss gaiss sausina gļotādas un paaugstina risku saslimt ar vispār vīrusa slimībām, nav Dumpim jābūt. Man higrometrs ziemā rāda relatīvo mitrumu telpā 35%, ja āra auksti un ļoti silda radiatori, kas ir ļoti slikti, tāpēc esmu nopirkusi jaudīgu gaisa mitrinātāju, pašlaik rāda 48%, kas jau normāli. Normāli ir 40-60%, augstāk arī nevajag, jo tas veicina pelējumu rašanās risku telpas.

11.janvāris, 9:30 Atbildēt

“Dumpis atklāj ko svarīgu: kas samazina inficēšanās risku ar Covid-19…”

.........................

Augšminētais biedrs to divus gadus slēpa no mums, bet tagad beidzot nolēma atklāt! Urāāā!!!!

11.janvāris, 9:53 Atbildēt

viņš nav nekāds biedrs bet žopņiks....gaisa mitrināšanai mājās uzliec trauciņu ar ūdeni uz radiātora

11.janvāris, 12:22 Atbildēt

Nu gan biedru atradis......es pat nezinu kā pareizāk pateikt,kā sauc tos kas pakalā lien :)

11.janvāris, 20:40 Atbildēt

Un tas,ka mēs jau gandrīz 2ivus gadus piespiedu kārtā elpojam savu gaisu tais uzpurņos tur Dumpis klusē,tā redz ir norma!!Pieriebušie tā,ka negribās ne i-net slēgt,ne TV klausīties!!!P.S vislabākais ja ir kur aizbraukt uz laukiem un šajā visā murgā vnk neklausīties un nedomāt un dzīvot savu dzīvi.

11.janvāris, 10:27 Atbildēt

Sveiki

Investori un projektu vadītāji, šī ir iespēja jums. Lai iegūtu papildinformāciju, lūdzu, sazinieties ar mums.

E-pasts: contact@likabankinter.com

info.fastfinance22@gmail.com

11.janvāris, 12:09 Atbildēt

Mums jau laukā ir mūžīgi mitrums virs 90%., izņemot vējainā un vasaras laikā. Dzivokļos jā, kur nevar aizgriezt radiatorus, sauss gaiss veidojas. Bet kam ir astmatiskie bronhīti, tieši sausā gaisā ir labāk., kur gaisa mitrums pat lietus laikā ir tikai 75% Tas ir pārbaudīts un dakteru atzits,apstiprināts.

11.janvāris, 12:52 Atbildēt

nav tā, šobrīd laukā rāda 78% mitrumu.

11.janvāris, 13:00 Atbildēt

Nu gan jaunumu pateica.

11.janvāris, 13:02 Atbildēt

Tie kas draudzējas ar elektronikas pamatzināšanām no pjezo kristāla un dažām radiodetaļām var uzkonstruēt ultraskaņas ģenerātoru ūdens tvaika radīšanai telpās. Tikai kaķi un suņi to ilgi neizcietīs. Iespējams, ka arī mazi bērni nebūs sajūsmā.

11.janvāris, 14:28 Atbildēt

uzliec mitru lupatu uz apkures baterejām un nevajag kristālus

11.janvāris, 14:32 Atbildēt
Vova the Vagabond > dzintis

Lai paliek tā mitrā lupata ─ izmazgā savus “sieriņus” un atstāj uz nakti, lai žūst!

11.janvāris, 17:16 Atbildēt
Courtney Glove > vova.the.vagabond

😁

12.janvāris, 22:10 Atbildēt

Nu pizdātijs atklājums,smiekli nāk šito lasot.

11.janvāris, 14:58 Atbildēt

Jādzīvo dušas kabīnē.

11.janvāris, 17:24 Atbildēt

Tad jau tur kur tagad plūdi......visi veseli paliks un skati,covids pie pirmajiet te atkusņiem pēdu paņems,bet VARBŪT......kad apmirs tādi pareģotāji,meļi un vadoņi bez izglītībām ?

11.janvāris, 20:42 Atbildēt

kārtējais atklājums kas citiem jau sen zināms

11.janvāris, 19:45 Atbildēt

Tie kas nav dzirdējuši Bila Geitsa lekciju 2015 gada vasarā, tad nāksies man vēlreiz atkārtot ko viņš teica: ”Mūsu ir krietni par daudz. Cilvēku skaits visā pasaulē tuvojas 9 milijardiem. Ja mēs labi ''pastrādāsim'', tad varētu samazināt cilvēku skaitu par 10-15% !!! Vēl Geits teica, NĀKOTNĒ MŪS VISUS SAGAIDA VĪRUSA UZPLŪDUMS'', bet nepateica kāds un kad. Tie bija Bila Geitsa vārdi! Jums tas neko neizsaka ?! Lieta tāda, ka šī te PLANdēmija jau iepriekš tika SMALKI UN DETALIZĒTI ieplānota, pamatīgi IZSTRĀDĀTA, tikai vairums cilvēku, diemžēl, to nezina! Tāpēc nākas atgādināt tiem kas jau to zina, un tiem, kas neko nezina ! Neļaujiet sevī ielaist eksperimentālo ŠVAKCĪNU, jo galu galā tā ir eksperimentāla! NEVIENS no mums nav eksperimentu trusītis! ŠVAKCĪNA NAV izgājusi savu pārbaudes ciklu, kā minimums 5-10 gadus! Jautājums ir tāds - kāpēc tik ļoti grib ŠVAKCINĒT visus cilvēkus pēc kārtas?! Tāpakt kā aitas uz cirpšanu?! Bils Geits vēlas īstenot savus plānus kopš 2015 gada, tapēc viņš neapstāsies kamēr nebūs ŠVAKCINĒTI vizmas 90-95% cilvēku visā pasaulē! Sen zināms fakts, ka pasaules bagātākie cilvēki grib lai uz pasaules būtu - ZELTA MILIJARDS. To var izlasīt Viltšīrā, apvienotajā karalistē uz stonhedža lielajiem akmens bluķiem! Oligarhiem ir vajadzīgs ZELTA milijards, kas viņus apsargās, izpriecēs, un apkalpos. Pārējie 8 milijardi tiek pakļauti utilizācijai, nevajadzīgas sīkas biomasas daļiņas, diemžēl. Cilvēkiem ir jāsaprot, ka Šī te ŠVAKCĪNA satur tādus ķimiskus elementus - smagos metālus, kā piemēram svinu, dzīvsudrabu, formalīnu un pat embrija daļiņas, un vēl daudzus citus elementus, kurus mums parastajiem mirstīgajiem NEKAD neviens zinātnieks neatklās! Normālam veselam cilvēkam nav vajadzīgas nekādas, eksperimentālas ŠVAKCĪNAS, pēc kuras potes ilgākā laika periodā nav zināmas sekas! Kaut gan dažas no tām jau ir zināmas, kā piemēram: sievietēm neauglība, autisms, trombi! Mūsu dabiskā imunitāte pati spēj tikt galā ar vīrusiem un papildus iejaukšanās mūsu ķermenī, imūnsistēmā ir - NOZIEGUMS un genocīds pret cilvēku kā tādu!!! Tas nav pieļaujami! Masu informācijas līdzekļi ZOMBĒ un cenšas pakļaut cilvēku prātus ar savu propagandu un ideoloģiju! Overtona logs labi iedarbojas uz masām! Domājiet līdzi, analizējiet, meklējiet sakarības!

11.janvāris, 20:13 Atbildēt

Es, piemēram, šo intuitīvi 2 gadus iepriekš sapratu.

11.janvāris, 21:06 Atbildēt

Ticiet vai ne bet adekvāts prāts tādus murgus sludina it kā atsaucoties uz B.GEITSu la tad nu visi tam arī tam murgojumam sāktu t i c ē t.....

12.janvāris, 0:57 Atbildēt

precīzi

12.janvāris, 9:22 Atbildēt

Tūlīt būs kovidfanu uzbrukums,kuri teiks ,ka jaunākie ''zinātniskie '' pētijumi apstiprina,ka svins un dzīvsudrabs ir veselīgs un nebrīnīšos,ka kāds slavens pederasts vai danilāns to reklamēs.Iesaku visiem kovidfaniem paelpot sasista dzīvsudraba termometra saturu vai paņemt mutē un kā ledeni pasūkāt svina gabaliņu.Rezultāts būs ātri

12.janvāris, 11:09 Atbildēt
Ojārs Blumbergs > izidors.m.rkak.ns

Citi īpaši stulbie to saprata jau pirms 3 gadiem !

12.janvāris, 16:20 Atbildēt
Dzintis > oj.rs.blumbergs

$$$$$$$$$$$ korova-19

13.janvāris, 10:26 Atbildēt

Lai cik labs fotogrāfs....stulbuģīmi par gudru neuztaisīs. Šo atklājumu jau bērni 3 klasē labi zin,bet tie mūsu gudrīš.....sen aizmirsuši,ka apkart viniem,nav tikai idioti!

11.janvāris, 20:38 Atbildēt

Dirš,kā Zariņ gov.

11.janvāris, 20:56 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

Sev uzvelc to maisu! Pidars.

11.janvāris, 22:53 Atbildēt

Jādzer orangutānu čuras,tad nesaslimstot

12.janvāris, 18:46 Atbildēt

Precīzāk pavļuta un kariņa čuras

13.janvāris, 10:27 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:49

Jaunākās diskusijas