Atklāj, kura oga uzlabo atmiņu un garastāvokli

tautaruna.lv 5.decembris 2021, 12:00
 
Elmārs Rudzītis/F64
Britu dietoloģe Emma Derbišīra nosaukusi ogu, kuras regulāra lietošana uzturā palīdzēs uzlabot atmiņu un pozitīvi ietekmēs smadzeņu darbību kopumā. Viņas ieteikumus publicē Fruitnet.
Eksperte atsaucas uz jaunu izdevumā International Journal of Food Science and Nutrition, kas liecina, ka regulāra melleņu iekļaušana uzturā var pozitīvi ietekmēt atmiņu un kognitīvās funkcijas bērniem un jauniešiem.

Pieaugušajiem un senioriem mellenes ir arī ļoti veselīgas, jo tās palēnina ar vecumu saistītu kognitīvo spēju, tas ir, atmiņas, uztveres, loģikas un iztēles, pasliktinšānos. Turklāt ogas sastāvā esošās vielas palīdz labāk kontrolēt garastāvokli, kas ir svarīgi cīņā ar depresiju un trauksmi.

“Mellenes satur daudz polifenolu, piemēram, antocianīnus, kas pozitīvi ietekmē garīgās funkcijas. Ogas ir viegli iekļaut savā uzturā — pievienojiet tās putrai, pagatavojiet sulu, pagatavojiet smūtiju vai vienkārši ēdiet kā veselīgu uzkodu, ”sacīja Derbišīra.

Dietoloģe piebilda, ka dienā jāapēd apmēram viena tase melleņu vai jāizdzer līdzvērtīgs daudzums sulas.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Tā oga Velnābols, ne mellenes!

Ēdot velnābolu, cilvēks nespēj izšķirt fantāziju no realitātes. Neīstie tēli halucināciju veidā ir pilnvērtīga realitātes daļa. Lietotājs var redzēt dažādus draugus un paziņas, runāt un pat iesaistīties kopīgās aktivitātēs ar tiem pat stundām ilgi līdz saprot, ka tie nav īsti. Bieži vien lietotājs var atkal atrast priekšmetus, kas jau ilgu laiku ir pazuduši, redzēt sen mirušus cilvēkus.

5.decembris 2021, 13:15 Atbildēt

Jā jā, mellenes to dot nespēj.

5.decembris 2021, 13:45 Atbildēt

dažreiz labāk neatcerēties...

5.decembris 2021, 14:09 Atbildēt

Par mellenēm zināju.

5.decembris 2021, 15:47 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

Bildē ir meža mellenes! Nez, par kurām viņa raksta - meža vai bezgaršīgajām krūmmellenēm? Diez vai briti staigā pa meži un ķemmē ogas!

11.decembris 2021, 10:39 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:35

Jaunākās diskusijas