Dumpis atklāj, kas parāda īsto situāciju ar Covid-19

tautaruna.lv 25.oktobris, 11:00
 
Lauris Aizupietis/F64
Infektologs uga Dumpis mikroblogošanas vietnē Twitter skaidrojis, kas ir reālās situācijas ar Covid-19 patiesais rādītājs.

Kā norāda infektoologs, saslimstības skaitļu pieauguma sabremzēšanās pie ļoti augstiem rādītājiem var norādīt uz laboratoriju kapacitātes nepietiekamību.

"Hospitalizēto un intensīvā terapijā esošo pacientu skaits labāk raksturo reālo situāciju, bet šiem mērījumiem ir laika nobīde," raksta U. Dumpis.

Kā zināms, no 21. oktobra līdz 15.novembrim noteikti īpaši stingri noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai jeb stingrais "lokdauns", paredz Ministru kabineta apstiprinātie grozījumi ārkārtējās situācijas rīkojumā.

Kā norāda Veselības ministrija (VM), 11.oktobrī Latvijā tika izsludināta ārkārtējā situācija Covid-19 izplatības un tai sekojošās veselības aprūpes iestāžu pārslodzes dēļ. Minētā ārkārtējā situācija tika ieviesta ar mērķi, lai mazinātu sociālos kontaktus par 30-40%, tādējādi palēninot infekcijas turpmāku izplatību. Tomēr, kā liecina cilvēku mobilitātes dati, tai skaitā sabiedriskā transporta izmantošanas paradumi, ārkārtējās situācijas pirmajā nedēļā sociālo kontaktu apjoms samazinājies tikai par 5-10%, kas nav pietiekami, lai mazinātu Covid-19 izplatību sabiedrībā.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 11

 
Anonīms
 

Nav ko tur visus testēt! Jāpārbauda tikai tie, kam ir aizdomīgi simptomi, un viss!

25.oktobris, 11:05 Atbildēt

Reālā situācija slimnīcās ir sekas mūsu medicīnas aprūpē(gadiem).

25.oktobris, 11:28 Atbildēt

Nav īsti taisnība, jo tāda slimnīcu un intensīvās terapijas noslodze nav nekad agrāk bijusi un to nebija iespējams paredzēt. Covid 19 pasaulei uzbruka pēkšņi un negaidīti tikai pirms diviem gadiem un pirms Delta varianta, kā arī iepriekš pie ātrāk ieviestiem stigrākiem ierobežojumiem, bija iespēja labāk kontrolēt situāciju. Lai nodrošinātu ārstu un pārējā medicīnas personāla trūkumu, bija jārada papildus vietas mācību iestādēs jau pirms 10 gadiem.

25.oktobris, 13:19 Atbildēt

Reālā situācija slimnīcās ir sekas mūsu antivakseru darbībām un ticība sazvērestības teorijām. Cīņa patlaban nav ar kovidu, bet ar stulbumu.

26.oktobris, 8:44 Atbildēt

Pandēmija.

25.oktobris, 12:32 Atbildēt

Vēl augustā un septembrī pa Rīgu staigāja vairāki tūkstoši dezinformēti un izrādīties griboši iedzīvotāji ar plakātiem un saukļiem pret jebkādiem Covid izplatības ierobežojumiem un par cilvēku slimošanu. Diemžēl atsevišķi politiķi tos atbalstīja un valdība ieklausījās viņos. Tagad esam kur esam. Citās valstīs tādus ekstrēmistu gājienus izklīdināja un tos ignorēja.

25.oktobris, 13:25 Atbildēt

Tauta zin savus varoņus.:((

25.oktobris, 14:11 Atbildēt

Testēties praktiski nav iespējams. Mana dēļa ģimene ar sievu un 2 bērniem pie testiem tika 2 nedēļu laikā - visi pozitīvi. Dzīvoju uz nervu sabrukuma. Man darbs no mājām attālināti, jāaprūpē slimie ģimenes locekļi - jāiet uz veikalu, uz aptieku. Ģimenes ārstu, ne arī māsiņas sazvanīt nav iespējams (tālruņi izslēgti) pie testa netieku. Tādas naudas lai apmaksātu testus pati man nav. Nekādas konsultācijas saņemt nevar arī saslimušie. Atliek cerēt, ka nepaliks tiks slikti, ka jāsauc ātrie. Visi šie apstākļi kopējo saslimstību valstī tikai veicina. Tie oficiālie skaitļi par reģistrētajiem saslimušajiem ne tuvu nav patiesi. Šis skaitlis ir jāreizina vismaz ar 5. Tā kā cilvēku šķirošana notiek jau tagad. Ir cilvēki, kurus ārstē un ir cilvēki, kuri atstāti bez jebkādas palīdzības un padoma. Man ir jautājums vai palīdzību nesaņēmušajiem cilvēkiem nevajadzētu atmaksāt viņu samaksāto sociālo nodokli par apmēru, kas ticis novirzīts veselības apdrošināšanai? Esam darījuši visu epidēmijas mazināšanai - gan vakcinējušies, gan godprātīgi ievērojuši visus piesardzības un epidēmijas ierobežojošās prasības. Bet atrodamies, kur atrodaies, bez palīdzības

25.oktobris, 14:14 Atbildēt

Kāda inteliģences neapgrūtināta seja!

25.oktobris, 14:33 Atbildēt

Stulbums,musu amerikanonkuli un parejie suda brali laicigi nepienema merus...Tagad nu jacies tautai...Ar kajam sos vajag dzit pie baltajiem laciem un talak...Vai ta ir valdiba...Vai sie ko jedz vairak par savu kabatu piebasanu...ARAAAAA....

25.oktobris, 20:20 Atbildēt

dumpis krāso matus

25.oktobris, 22:27 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:00

Jaunākās diskusijas