Pazīstami? Atklāj, kāpēc mēdzam pamosties nakts vidū un nervozēt

tautaruna.lv 22.oktobris, 19:44
 
pexels.com
Psihologs un pētnieks Gregs Marejs sīkāk izpētījis, kāpēc mēdzam celties nakts vidū un izjust trauksmi, atsaucoties uz "HullLive", raksta "Mirror".

Psihologs pauž, ka pulksten trijos četros no rīta cilvēka nervu sistēma sasniedz pagrieziena punktu. Ķermeņa temperatūra paaugstinās, melatonīns (miega hormons) sasniedz maksimumu un pazeminās, kortizols (stresa hormons) paaugstinās. Pamošanās iemesls ir tas, ka organisms gatavojas stāties pretī jaunai dienai.

"Mēs pamostamies daudzas reizes nakts laikā un bieži to nepamanām. Visbiežāk šāds nemierīgs miegs parādās otrā nakts pusē," saka psihologs.

Ja tiek piedzīvots saspringts periods, palielinās iespējamība mosties nakts vidū. Apkārt nav kairinātāju un cilvēks ir viens ar problēmu, kas šķiet neatrisināma, un persona par to aktīvi domā.

Psihologs šādos gadījumos iesaka koncentrēties uz savu elpošanu. Ja tas nedarbojas, nedaudz jāpalasa un pēc 15 minūtēm jācenšas atkal iemigt.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Ierauj puslitru aliņa un miegs atgriežas.

22.oktobris, 20:13 Atbildēt

Spirtu, kādu vēl aliņu

22.oktobris, 20:20 Atbildēt

Jāpaņem viena stanga un un nakts būs par īsu.

22.oktobris, 21:22 Atbildēt

Bļa, idiota gabals, ja naktī eju pačurāt, tad man pēcāk ir grāmata jālasa?

Nē, es eju gulēt tālāk.

22.oktobris, 23:45 Atbildēt

Agrāk strādāju maiņās. Tas jau bija pasen, bet joprojām nevaru aizmigt, ja 3:30 nav kaut kas apēsts. Vienkārši tajā laikā bija pusdienlaiks, ja tā to var nosaukt.

23.oktobris, 10:53 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:07

Jaunākās diskusijas