Vakcinēties vai ne? Latvijas iedzīvotāja apmulst pēc antivielu testa

tautaruna.lv 1.oktobris 2021, 9:20
 
f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis
Kāda sieviete vārdā Laila ir apmulsusi un nokļuvusi vakcinēšanas krustcelēs, vēsta raidījums "Bez Tabu".

"Pagājušā gada augustā mana ģimene izslimoja un līdz ar to arī es izslimoju [Covid-19]. Un, tā kā tajā laikā nebija nekādu vakcīnu, nekas tamlīdzīgs, es par to nedomāju. Man radās jautājums, cik liels, cik augsts man tas antivielu līmenis ir asinīs, tāpēc izdomāju, ka vajadzētu aiziet pārbaudīt," stāsta Laila.

Laboratorijā veiktais antivielu tests pēc darbinieces sacītā esot reti labs. “Ja man šis antivielu līmenis asinīs ir augsts, man principā vakcinēšanās šobrīd nav vajadzīga,” tā uzskata sieviete.

Profesore, Rīgas Stradiņa universitātes Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja Juta Kroiča, aplūkojot analīžu rezultātus un arī konsultējoties ar vēl trim Latvijā vadošiem ekspertiem, konstatēja pretrunas. Proti, analīzēs fiksētās antivielas atbilst cilvēkam, kurš ir saņēmis vakcīnu, nevis izslimojis Covid-19. Tam, protams, Laila kategoriski nepiekrīt un paliek pie sava.

Tomēr profesorei ir zināms gadījums Latvijā, kad organismā ir izveidojies tūkstošiem augsts antivielu līmenis. Lailas gadījumā ir vairāki simti. Līdz ar to tas nav uzskatāms par ievērības cienīgu rezultātu.

"Skaitlis pēc references lielumiem ir augsts, bet nekur nav pateikts, nevienā informatīvajā materiālā, - cik daudz ir jābūt antivielām, lai tās pasargātu. Šis ir skaitlis, abstrakts skaitlis. Vai tas pasargās? Otrs jautājums, cik ilgi pasargās šīs antivielas. Es ieteiktu nenodarboties ar pašdarbību. Ja ir noteikts, ka ir šādi intervāli, kad ir jāiet vakcinēties, cik ilgi antivielas saglabājas vidē pēc pārslimošanas. Un tas ir zināms, tās ir 180 dienas, kad vairāk vai mazāk cilvēki ir pasargāti. Un cilvēki tad iet un saņem šo vakcīnas devu. Ja negrib cilvēks iet vakcinēties, tā ir viņa brīva izvēle, bet cerēt, ka šīs antivielas pasargās, - nevar."

Profesore Kroiča uzsver, ka Covid-19 ir ārkārtīgi bīstams vīruss un īpašs ar to, ka neviens nevar prognozēt vai paredzēt sekas. “Tiem, kuri iet ar karogu “es esmu jauns un stiprs”, nolaidiet to karogu, ir jārespektē tomēr šī nejaukā vīrusa daba.”

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas