"Mums jānodrošina cienīga nāve"; Cipule par attieksmi pret vecu cilvēku mirstību no Covid Latvijā

tautaruna.lv 19.septembris, 13:44
 
Rūta Kalmuka/F64
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule, viesojoties kanāla TV24 raidījumā "Kārtības rullis", komentējusi vecu cilvēku mirstību no Covid-19 Latvijā.

Raidījuma vadītājs Armands Puče dalās ar datiem par Lielbritāniju, kur fiksēts, ka vidējais vecums, kurā cilvēki mirst no Covid, ir 82,4 gadi, jautājot, cik tuvu Latvija ir tam, lai pieņemtu, ka ar Covid būs jāsadzīvo.

"Tomēr jāsaprot, ka tie, kas mirst, viņiem ir vajadzīga medicīniskā aprūpe," norāda Cipule. "Te mēs atgriežamies pie jautājuma, uz kā rēķina mēs ārstēsim 80+."

Mediķe atzīmē, ka arī vecāka gadagājuma cilvēki, kuriem ir smags stāvoklis, tiek vesti uz slimnīcu un viņu ārstēšana prasa laiku un resursus.

"Uz tā rēķina mēs pārtraucam sniegt palīdzību 45 gadus vecam vīrietim, kuram vajag ielikt stentu vai, piemēram, mainīt gūžu," skaidro Cipule. "Ja mēs aizejam līdz tam galējam stāvoklim, kad mums intensīvās terapijas gultas ir aizņemtas, mēs vairs nevarēsim glābt dzemdētāju, kurai būs slikti vai no politraumas izņemt motociklistu."

Viņa akcentē, ka var statistiku pagriezt tā, ka "sadzīvojam, jo mirst tikai vecie", taču veselības sistēmas pārslodze rada daudz lielākas problēmas nekā pirmajā mirklī var šķist. "Mēs esam sabiedrība, kurai jānodrošina cienīga nāve," pauž Cipule.

Cipule arī atzīmē, ka viens no iemesliem, kāpēc Latvijā vecāka gadagājuma cilvēki negrib vakcinēties, ir attieksme,"cik man būs lemts, tik atlicis".

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 27

 
Anonīms
 

Nesaprotu, kur problēma eitanāzijas ieviešanai..?

19.septembris, 14:03 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

Točna.Zini ir interesantas dokumentālās filmas BBS internetā par senās Romas gladiatoru cīņām.Neatceros kā sauca to amata izpildītāju,kurš pēc katras cīņas izgāja arēnā un neglābjami ievainotos gladiatorus ar koka kuvaldu nosita.Mums ari būtu tāds amats jāizveido, kuram būtu jābraukā pa veco ļaužu pansionātiem un psihiatriskajām slimnīcām.Lēti un ērti.

19.septembris, 14:51 Atbildēt

Koments pa visu 100 :) ... Un tie partijvaislinieki tikai vairosies un pētīs ... kā vairāk savairoties un nokopt liekos partijniekus un pavisam nepartijniekus, kas pāri pensijas vecumam pārvilkuši ...

labā badīšanās briezt :)

20.septembris, 0:06 Atbildēt

Stulbene

19.septembris, 14:05 Atbildēt

Stulb-nestulb-ene, bet partijā gan un "robā" vienmēr ... savu drēbīšu laikam nav :(

20.septembris, 0:10 Atbildēt

cipule kā var izvairījās no tiešas atbildes - droši vien ka kundze vēlētos lai šāda "pandēmijā" mēs atrastos mūžīgi

19.septembris, 14:24 Atbildēt

Nu tad ļaujiet nomirt tiem, kuri paši to izvēlējušies.

19.septembris, 14:25 Atbildēt

Skumji,ka tā.Piekrītu komentētājam ACIDUM.

19.septembris, 14:45 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

nu veco ļaužu pansionātos tāpēc potē pat tos kuriem 95 gadi un pārīti gadu jau guļošš.Es personīgi vairs par to nešaubos,ka viss šitas ir domāts, lai tiktu no večukiem legāli vaļā.Ja kas,tad kovids vainīgs,bet īstenībā novakcinē.ŠItas TR gabals un virsraksts tikai to apstiprina.Prioritārie !!!

19.septembris, 14:46 Atbildēt

Kaut kāds murgojums, ne velti tautas gudrība vēsta ; kurpniek, paliec pie savām liestēm.

19.septembris, 15:40 Atbildēt

esam nonākuši pie pasaku tēmas -te dažādi ieteikumi-kāpēc pasaku tēma- atceraties- vecos ļaudis lika ratos un ragavās un uz mežu. Mīļie tautieši -iedomājaties - mammu vai tēti nošpricē ! Tad jau visus kam onkoloģija, autisms un vēl neārstējamos slimos..... Ko tur daudz....

19.septembris, 17:06 Atbildēt

Cipules kundze pauz tendetu statistiku...fona redzams Covid piraga gabals...

19.septembris, 17:30 Atbildēt
Marcis > aivars.laurs

Debilie 99% neta idioti un protams Cipulei ir 100% taisnibas..

20.septembris, 13:17 Atbildēt

Propogandistei Lienei Cipulei , problēmas vecumdienās nedraud. Pietiekami daudz Jūdas grašus saņēmusi, kalpojot sātanam.

19.septembris, 18:43 Atbildēt

vai tad tas nav saprotams? jo vecaaks cilveeks,jo vinam ir aatraaka naave iespeejama peec covid potes.veciem cilveekiem visiem ir kaut kaadas veseliibas probleemas,vairaak vai mazaak kur organisms ciinaas ar taam un ja tad iespice vel nezinaamu zlurgu, tad tam nabaga organismam ir jaaciinaas divtik, bet visi jau to nevar iztureet un tad uz kapiem.par to jau pasaules biljardieri ciinaas ,lai samazinaatu iedziivotajus uz pasaules.es personiigi uzlieku fuck, uz so vakcinu un mani neviens nepiespiedis!

19.septembris, 19:33 Atbildēt

Tas jau notiek, tikai liekot veciem cilvēkiem nomirt vienatnē un grūti paciešamās mokās, būtībā spīdzināšanā, ja vecam cilvēkam jāiztiek ar 200 eiro mēnesī, kamēr varas gaiteņos klīstošajiem ar 200 eiro ir par maz kārtīgās pusdienās. Labi, ka rodas izdevība aizbraukt komandējumā, piemēram uz Krimas platformu, kur var paēst un pačurāt, šajā gadījumā uz Ukrainas rēķina...

19.septembris, 19:46 Atbildēt

Man pietrūkst vārdu! Tagad tiek sarīdīti vieni slimnieki pret citiem?

19.septembris, 20:22 Atbildēt

Vnk kā vārīta biete - VISAS VESELĪBAS LIETAS PA ŠITAJIEM 30 PĀRI GADIEM no tiem nacpartidiotiem IR NOGREMDĒTAS ..... līdz .... kādam Bolivijas vai Zimbvabes līmenim. ..... Pakaļā tādā, kā reti kur. ... Ar visām no tā izrietošajām sekām . - Par to ar Dziesmusvētkiem un Okupacijas muzejiem .... visa kā, kas pāri par mio, izzagšanu, un visādu govermentparasitu nemitīgu pašvairošanos viss čikiniekos

19.septembris, 22:14 Atbildēt

nu zini Laine - nemaz gads nav pagājis, kad Uk tā arī bija covid pacientus kam pāri 80 uz slimnīcu neveda vai veda tikai izņēmuma gadījumā, ja domāja,ka tiešām var līdzēt. Visi pārsvarā vai nu mājās vai pansionātā dzēra antibiotikas (i/v antibiotikas UK nedrīkst lietot pansion;atos un mājās) un ja palika neciešami slikti , tad paliatīvā aprūpe un end of life care, kas ir visiem neārstējamiem.

19.septembris, 22:46 Atbildēt

Ko Cipules kundze saprot ar cilvēka cienīgu nāvi? Neviens pats nevar noteikt to brīdi, kad tā atnaks, un neviens cits nedrīkst noteikt, kad tai iestāties. Domāju, daudzi piekritīs, ka nomirt savā gultā liktos pieņemai ikvienam. Bez lielām ciešanām, tā vienkārši aizmigt... Taču Cipules teiktais vedina uz domu par eitanāzijas legalizāciju.

20.septembris, 7:11 Atbildēt

Steidzīgi un ātri atbrīvojiet šo pamuļķe no darba! tas pat nav jāskaidro cik stulbi viņas domu gājieni. Tā ir katastrofa medicīnas nozarē. Ātri prom muļķe! Tos ģenerātus kas viņu iecela amatā arī prom!

20.septembris, 12:13 Atbildēt

Sāksim ar tevi, lai LV tīrāks gaiss. Ar Cipuli viss ir kārtībā. Un, ja viņa saņem par savu darbu labu samaksu, tad tas ir tikai NORMĀLI. REiropas valstīs dakteri, kas strādā uz ātrajiem dažreiz pelna ap 8000 mēnesī uz ķepas, jo darbs ļoti grūts.

20.septembris, 18:02 Atbildēt
Marcis > maks

Viesiem neta debiliem un Cipulei 100% taisnibas..

21.septembris, 21:58 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > marcis

Mārci,ja uzvedīsies labi,nemēdīsies, iedošu šavu čibriku tev pačamdīt.

22.septembris, 13:33 Atbildēt

Bet tev debilam neta pederastam vairs nekas nepalidzes pret tavi iedzimto stulbumu.

23.septembris, 14:51 Atbildēt

Visu mūžu esmu godīgi strādājusi, maksājusi nodokļus. Tā nu gadījies, ka pēdējos 2 gados esmu savā dzīvē piedzīvojusi smagus triecienus, un tagad lasu, ka man pat nav tiesības (ja man tas būs nepieciešams)izmantot ārsta pakalpojumus. Man rodas jautājums- kā dzīvot tālāk? Esmu tajā kategorijā, kurai , pēc Cipules kundzes teiktā, jānodrošina cienīga nāve.

22.septembris, 22:59 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

kara laikā cienīga nāve bij,ja neglābjami ievainotajam karavīram iedeva pistoli ar 1 patronu.Drīz pensionāriem būs tāpat.

23.septembris, 20:37 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:11

Jaunākās diskusijas