Virusoloģe: Nav iespējams novērst trešo Covid-19 vilni

tautaruna.lv 18.jūlijs, 17:42
 
AFP/Scanpix/LETA
Igaunijā pazīstamā virusoloģe un mikrobioloģe Irja Lutsara atgādina, ka koronavīruss pasaulē joprojām plaši cirkulē un lielākā daļa cilvēku ir uzņēmīgi pret to, ziņo Postimees.

Igaunijas politiķe Kaja Kallasa iepriekš izteicās - ja sāksies jauns Covid-19 vilnis, tiem, kuri tiks vakcinēti līdz tam laikam, būs lielāka rīcības brīvība nekā tiem, kuri nebūs vakcinēti.

Komentējot portāla Stolitsa.ee dienas tēmu un runājot par to, vai drīzumā būs trešais koronavīrusa vilnis, Lutsara pauda uzskatu, ka jauns slimības vilnis ir neizbēgams, taču tā ietekmi var mazināt:

"Trešo vilni nevar novērst, vismaz tik ilgi, kamēr vīruss plaši izplatās pasaulē un lielākā daļa cilvēku joprojām ir uzņēmīgi pret to.

Tomēr mēs varam mazināt trešā viļņa ietekmi. Nepieciešams, lai riska grupas (vecāka gadagājuma cilvēki un cilvēki ar riska faktoriem) tiktu vakcinēti, tad tiktu mazināts nopietnu slimību un nāves risks, veselības aprūpes sistēma netiktu pārslogota, un mēs varētu sadzīvot ar šo vīrusu samērā saprātīgi. Es varu ieteikt visiem nekavējoties vakcinēties, ja vēl neesat to izdarījuši, un, ceļojot, ievērot drošības norādījumus. Saprātīga rīcība nekad nenāks par ļaunu," viņa sacīja.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 3

 
Anonīms
 
Fra

Lai nu vien rudenī tas vilnis nāk un pārmāca ts nesaprātīgos un lecīgos, kas burtiski jau ar putām uz lūpām cīnās pret vakcinēšanu. Drīz jau arī būs par vēlu uzsākt vakcinēšanos, jo laiks skrien vēja spārniem, bet jaunais vīrusa paveids jau pārņem arī Eiropu. Man labi, es esmu vakcinējies ar Moderna.

20.jūlijs, 22:46 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

Kā viņi to zina? Iesaku tev potēties ne tikai ar moderna,bet iepotēt ari smadzenes.Vīrusa paveidu būs tik cik sunim blusu.Būs arī Latgales Lielo Kļocku paveids un Rīgas Maskačkas paveids, kamēr būs pajoli kuri ticēs un teltīs potes laimi gaidīs..

21.jūlijs, 18:25 Atbildēt

Tu runā nesaprātīgi.

24.jūlijs, 22:20 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:46

Jaunākās diskusijas