Toms Bricis atklāj, cik grādu svelmi Latvijas iedzīvotāji var izturēt, neizjūtot diskomfortu

Portāls nra.lv 21.jūnijs 2021, 20:39
 
Dmitrijs Suļžics/F64
Kopš pirmdienas rīta Rīgā un Latvijas austrumu daļā ir spēkā sarkanais brīdinājums. Toms Bricis LTV raidījumā “Panorāma” stāstīja, ka oficiāli šis brīdinājums ir spēkā līdz Līgo dienai. Viņš gan pieļauj, ka Latvijas austrumos sarkanais brīdinājums varētu tikt pagarināts līdz Jāņu dienai.

Pēc viņa teiktā, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju diskomfortu sāk izjust, ja gaiss sakarst virs 27 grādiem. Aizvadītajās dienās tik karsts laiks ir turējies vairāk nekā desmit stundas diennaktī. Arī naktis ir ļoti karstas.

Gaiss nedaudz atdzisīšot tikai nedēļas beigās. Taču tuvojoties nedēļas izskaņai, visticamāk, Latvijā varētu stāties spēkā brīdinājumi par spēcīgiem negaisiem, kas var atnest spēcīgas lietus gāzes, krusu, virpuļviesuli. Tādi jau šogad ir piedzīvoti Eiropā un arī Latvijai var neiet secen.

Ūdens temperatūra jūrā šobrīd vispatīkamā ir Vidzemes jūrmalā - plus 24 un plus 25 grādi pēc Celsija. “Gluži kā Vidusjūrā”, rezumē T. Bricis. Savukārt Kurzemes jūrmalā ūdens ir atdzisis līdz plus 14 grādiem.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:22

Jaunākās diskusijas