Jaunākās laika prognozes Jāņiem pārsteidz pat meteorologus

tautaruna.lv 17.jūnijs, 10:26
 
Vladislavs Proškins/F64
Meteorologi jau sākuši sekot līdzi jaunākajām laikapstākļu prognozēm Līgo svētkiem un Jāņu dienai, taču jaunākās prognozes liek samulst pat speciālistiem.

Mikroblogošanas vietnē Twitter meteorologs Jānis Trallis dalījies ar jaunāko ICON modeli, kuram "pastiprinājies drudzis". Kā atklāj Trallis, tagad Līgo dienā tas prognozē pat +39 grādus Latvijas austrumos un +41 grādu Pleskavā.

"Citi modeļi galvenokārt prognozē svelmi līdz +33..+34 grādiem. Visticamāk, Jāņos vai dienu vēlāk no rietumiem ienāks vēsāks gaiss, plašāks lietus, negaiss," norāda meteorologs.

Jau vēstīts, ka tuvākajās dienās Latvijā gaidāmais karstums pārspēs temperatūras rekordus, tas turpināsies vismaz līdz 23.jūnijam, liecina pašreizējās sinoptiķu prognozes.

Pastāv iespēja, ka tiks pārspēts visa jūnija svelmes rekords. Līdz šim augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijā reģistrēta vasaras pirmajā mēnesī, ir +34,6 grādi 1973.gadā Mērsragā.

Saskaņā ar pašreizējo "Global Forecast System" prognozi Līgo vakarā valsts austrumu daļā saglabāsies +30 grādu tveice, daudzviet gaidāms stiprs lietus un pērkona negaiss, no Jāņu dienas karstums atkāpsies.

Citas prognozes liecina, ka tveice var turpināties ilgāk.

Komentē 5

 
Anonīms
 

VĀJPRĀTS!

17.jūnijs, 10:44 Atbildēt

Tādu Līgo svētku senatnē nebija. Šo nosaukumu pārpratuma dēļ ieviesa E. Melngailis, kas to vēlāk rūgti nožēloja. Mums bija Jāņi, kas arī ir pareizais šo svētku nosaukums. Zāļu diena pirms Jāņu nakts un tad nākamajā dienā pēc Jāņu nakts ir Jāņu diena; tie ir pareizie nosaukumi. Bez tam Jāņu nakts ir tieši pirms saulgriežiem, kas šogad ir naktī no 20. uz 21. jūniju. Parasti īstajos Jāņos nelīt, bet kļūdainajos "Jāņos" 23. jūnijā, kas jau faktiski ir pēc īstajiem Jāņiem, "līst kā pa Jāņiem (parasti)".

17.jūnijs, 11:44 Atbildēt

Nezinu, kurš ko ir ieviesis, bet viens gan ir sksidrs - par Līgām nerunā pat Līgo vakarā...

17.jūnijs, 12:55 Atbildēt

Armagedons ir klāt.

17.jūnijs, 15:55 Atbildēt

Tas ir 3,14zģec!

17.jūnijs, 22:00 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 7:13

Jaunākās diskusijas