Jēkabpilieši šokā! Pilsētā "godina" agresorvalstis Krieviju un Baltkrieviju

tautaruna.lv 8.decembris 2023, 0:30
 
Ekrānšāviņš no video/Bez Tabu
Iedzīvotāju mulsina publiskā vietā Jēkabpilī izvietoti metāla stabiņi-vides objekti, kuros izgriezti Krievijas un Baltkrievijas valstu nosaukumi, vēsta "Bez Tabu".
"Kāpēc 2023. gadā pie renovētās Jēkabpils Valsts ģimnāzijas svaigi uzbūvētajā laukumā, kas paredzēts svinīgiem pasākumiem, ir šādi stabi?! Vienā rindā ar Baltijas un Skandināvijas valstīm arī agresorvalstu [Krievijas un Baltkrievijas] nosaukumi!" pauž iedzīvotāja.

Pie Jēkabpils Valsts ģimnāzijas kā robežšķirtne starp Oskaram Kalpakam veltīto laukumu un automašīnu stāvlaukumu patiesi uzstādīti 10 metāla stabiņi-vides objekti, katrā izgriezts valsts nosaukums. Vides objektos attēloti Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Moldovas, kā arī mūsdienu agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas valstu nosaukumi.

Daži Jēkabpilī uzrunātie iedzīvotāji nezināja, ar kādu domu stabiņi uzstādīti, bija arī neziņā, kāpēc tiek godināta Krievija un Baltkrievija. Kāds sacīja, ka publiskā vietā nevēlas skatīties uz atgādinājumu par Krieviju un Baltkrieviju, cits - nebija tik noliedzošs un pauda versiju, ka daudzie stabiņi izvietoti, godinot valstu sadraudzību.

Jēkabpils novada pašvaldībā informēja, ka O. Kalpaka laukums, kurā atrodas metāla stabi ar 10 valstu nosaukumiem, ir labiekārtots pārrobežu projekta “Starptautiskā tūristu maršruta “Strūves ģeodēziskais loks” izveide” (Struve) ietvaros.

Pašvaldībā norādīja, ka mūsdienu ģeogrāfiskā kartē Strūves ģeodēziskais loks šķērso 10 valstis: Norvēģiju, Zviedriju, Somiju, Krieviju, Igauniju, Latviju, Lietuvu, Baltkrieviju, Moldovu un Ukrainu, kas arī ir atspoguļots šajā konkrētajā stabiņu risinājumā.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

Vēl sadaļā

 
 
 
 
 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:29

Jaunākās diskusijas