Iespējams, pati neparastākā darba vieta meklē darbiniekus

tautaruna.lv 3.decembris 2023, 14:40
 
AFP/Scanpix/Leta
Pasaules attālākā un mazākā pasta nodaļa atrodas Antarktīdā un tā meklē darbiniekus, raksta "The Sun".

Apvienotās Karalistes Antarktīdas mantojuma fonds meklē četrus darbiniekus, lai tie piecu mēnešu garumā strādātu Portlokrijā, kas tiek dēvēta arī par "Pingvīnu pasta nodaļu".

"Pingvīnu pasta nodaļa", kurā atrodas arī muzejs, šogad svinēja savu 80. gadadienu. Tā atrodas uz pavisam nelielas salas, kuru apdzīvo simtiem pingvīnu.

Britu labdarības organizācija katru gadu nolīgst četrus pasta darbiniekus, kuri no novembra līdz martam dzīvo uz nelielās ledus salas. Darbinieku pienākumos ietilpst ne tikai rūpes par pasta nodaļu, bet arī dāvanu veikalu un muzeju. Viņi ir atbildīgi arī par apmeklētājiem, kuri uz nelielo salu ierodas tūrisma sezonā.

Darbinieki tūrisma sezonā arī apstrādā aptuveni 80 000 pasta sūtījumu, kurus visus nosūtījuši uz salas ieradušies tūristi.

Topošie darbinieki būs atbildīgi arī par savvaļas dzīvnieku uzraudzību un datu vākšanu par pingvīnu populāciju. Citiem vārdiem sakot, darbinieki katru dienu veiks pingvīnu uzskaiti, tostarp to ligzdu, olu un mazuļu.

Taču darbs nesaistās tikai ar prieku un pozitīvām emocijām. Darbiniekiem ir jābūt gataviem dzīvot smagos apstākļos.

Lūsija Dormena, kura bija pasta vadītāja 2019.-2020. gadā, pauž, ka pingvīnu klātbūtne salā ir darba priekšrocība, taču sacīja, ka "lielākā daļa cilvēku, iespējams, nemaz tik ļoti neapzinās, cik tie ir smirdīgi". Neesot nemaz tik viegli pierast pie pingvīnu aromāta.

Tāpat ne tikai nepatīkama smaka ir šī darba ēnas puses, bet arī tas, ka darbiniekiem jābūt gataviem būt šķirtiem no mājām vairākus mēnešus, tāpat uz salas nav ne interneta, ne mobilo sakaru.

Vienīgais veids, kā sazināties ar ārpasauli, ir caur satelītu un tikai darba vajadzībām. Tāpat uz salas nav tekoša ūdens. Vienīgās reizes, kad darbinieki var nomazgāties dušā ir tad, kad pie salas piestāj kuģis. Kā izrādās, tad reizēm bez siltas dušas nākas dzīvot pat divas nedēļas.

Atlagojums par šādu darbu svārstās no 1260 līdz 1800 britu mārciņām. Katru gadu uz vakantajām vietām piesakās simtiem darba tīkotāju no dažādām pasaules valstīm.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

3.decembris 2023

Vēl sadaļā

 
 
 
 
 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:44

Jaunākās diskusijas