Slimnīcas medmāsa atklāj, ko pacienti redz pirms nāves

tautaruna.lv 27.maijs 2023, 15:43
 
Aigars Eglīte/F64
Džūlija Makfedena hospisā ir nostrādājusi vairāk nekā piecus gadus. Tās aprūpe ir vērsta uz to, lai palīdzētu nedziedināmi slimiem pacientiem samazināt viņu sāpes un ciešanas. Pastāvīgi saskaroties ar nāvi, medmāsa pamanīja, ka pacienti neilgi pirms nāves redz vienu un to pašu.

Džūlija Makfedena nesen sāka dalīties savās zināšanās un pieredzē vietnē TikTok.

Džūlija saka, ka viņas pacienti bieži viņai stāsta, ka redz savus draugus, ģimenes locekļus un pat mājdzīvniekus, kas ir miruši.

Viņa piebilda, ka mirušie radinieki viņus mierina un saka: "Mēs drīz nāksim pēc jums" vai "Neuztraucieties, mēs jums palīdzēsim."

"Tas notiek tik bieži, ka mēs to ielikām izglītojošajās paketēs, ko dāvinām pacientiem un viņu tuviniekiem, lai viņi saprastu, kas notiek. Taču mēs nezinām, kāpēc tā notiek, un nevaram to izskaidrot," viņa sacīja.

"Parasti tas notiek apmēram mēnesi pirms pacienta nāves. Viņi sāk redzēt mirušus radiniekus, mirušus draugus, dzīvniekus, kas aizgājuši mūžībā - garus. Tikai viņi tos var redzēt un dzirdēt. Dažreiz sapnī, bet dažreiz viņi var redzēt viņus fiziski, un viņi mums jautā: vai jūs redzat to, ko es redzu?

Džūlija paskaidroja, ka pacienti "parasti nebaidās" no tiem, kas viņus "mierina".

"Lielākajai daļai cilvēku tas patīk, tas ir ļoti nomierinoši, viņi nebaidās. Bet jā, mēs to nevaram izskaidrot, un tas notiek visu laiku."


Kad kāds Džūlijai jautāja, vai viņa domā, ka tās ir halucinācijas, viņa atbildēja, ka nē, jo pacienti parasti ir "diezgan modri un orientēti".

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas