Skolnieka saņemtā piezīme uzjautrina soctīklus

tautaruna.lv 23.oktobris 2022, 12:40
 
Pixabay
Daudzi no mums dienasgramatā ir saņēmuši piezīmes - par stundu traucēšanu, uzvedību u.tml. Vietnē "Twitter" aizsākusies diskusija, par ko mūsdienās var izpelnīties piezīmi.

Martins: Dēla jaunais klases audzinātājs tieši pretēji - jau 1.septembrī pieteica, ka viņa klātbūtnē var lietot lamuvārdus, ja vien tie ir latviešu valodā! (JVĢ, 7.kl.)

Roberts: Wow, bet nu manās RAĢ dienasgrāmatās gan jau var atrast arī vēl izcilākus piezīmju iemeslus. Regulārākais laikam bija 'starpbrīdī sēž uz palodzes'

Katrīna: Man vienā darba novērtējumā kā negatīvu piezīmi izcēla to, ka es esot teikusi "Stulbais ekselis". Pieņemu, ka tā kolēģe bija tajā pašā skolā mācījusies :D (nē, es tur vairs nestrādāju)

Zanda: Kāda mūsdienās ir piezīmes praktiskā nozīme? Vai tā (it īpaši šāda rakstura), skolēna dzīvē ko maina?

Zane: Nemaina - labi var redzēt ar ko nodarbojas skolotājs - ar bezjēdzīgu piezīmju ģenerēšanu.

Ivukins: Skolotāja dzīvojusi kaut kādā sterilā paralēlajā pasaulē, ja šo uzskata par necenzētu

Ideja: Tieši tā! Tēzaurā pie stulba nav atzīme par nenormatīvu leksiku - vnk. apstākļa vai īpašības vārds. Gribētu pastrīdēties, aizsūtītu skolotājai saiti uz attiecīgo lapu http://tezaurs.lv.

Mareks: Protams, versija, ka zēns varētu mazliet sev par labu atstāstīt notikumu, netiek izskatīta.

Ieva: Pag, tas bija datorikā. Tas pats, kas matemātikā pateikt “stulbā kvadrātsakne” vai ķīmijā “stulbā mēģene”. Trāpīja pa stīgām

Kristaps: Tieši RAĢ sporta skolotājs mums sen atpakaļ teica, lai no čaļiem nedzirdētu krievu lamu vārdus... jo latviski esot atrodami precīzi ekvivalenti, piemēram, "maucība"

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas