Sieviete Rīgā vīra bērēs piedzīvo šokējošu situāciju

tautaruna.lv 18.septembris 2022, 10:44
 
F64
Kopš vīra nāves aizritējušas tikai dažas nedēļas. Bēdas un skumjas vēl joprojām nolasāmas sejā. Un ar smeldzi sirdī rīdziniece raidījumā "Bez Tabu" atminas pirmo vizīti apbedīšanas firmā.

"Atbraucām. Atvedām mantas - uzvalku celofāna iepakojumā. Kad vīrs to nopirka, uzvilka tikai vienreiz - kāzās. Tātad uzvalks, šlipse, citā maisiņā bija apakšējās daļas. Pēc tam mūs aizveda apskatīties, kādu zārku pasūtināsim. Teicu, ka jums jau pašiem labāk zināms, piedāvājiet kaut ko. Parādīja rudā krāsā, bet teica, ka to vairāk sievietēm ņem. Piebilda, ka ir arī citi toņi - parādīsim, izvēlēsieties un veiksim apvilkšanu. Kopā ar dēlu apsēdāmies pie galda, izvēlējāmies brūno toni. Viss, ko vajag. Aizpildīja visus dokumentus. Rēķinā mums vajadzēja nedaudz piemaksāt. Kopā ar vīra divām pensijām piemaksājām 125 eiro," viņa stāsta.

Zārks, nelaiķa apkopšana un sagatavošana guldīšanai zārkā, nesēji un racēji kopumā izmaksā aptuveni 1500 eiro. Vēlāk atklājas, ka atsevišķi aploksnītē jāieliek arī 60 eiro ziedojums mācītājam un vēl 70 eiro kapsētas darbiniekam. Par spīti mulsumam, atraitne to izdara un gatavojas bēru procesijai. Tiesa gan, bēru dienā piedzīvoti jauni pārdzīvojumi.

“Sākas bēres. Piebrauca automašīna, izceļ zārku… bet tas ir tādā [rāda uz mikrofonu] krāsā, rudā,” turpina atraitne. Jautājot, vai tāds, ko apbedīšanas firmā rādīja, kā sievietēm paredzētu, skatītāja atbild apstiprinoši.

Kapličā gan visi tuvinieki par zārka citādo krāsu esot paklusējuši, taču tad sekoja nākamā nebūšana.

"Pārklājs bija līdz šādam augstumam, ka tikai pleci rēgojās. Krekls un šlipse. Es paglaudīju plecu, jūtu, ka nav īstais materiāls un nav īstā krāsa. Bet man prātā pat neienāca doma, stāvēju domās pie sevis. Atvadījos. Tad dēls, tad meita. Pēc ceremonijas, kuras laikā visi visu paturēja pie sevis, neko neteica, kad jau apraka, aizbrauca, dēls jautāja, no kurienes tēvam tāda žakete."

Sēru māktie radinieki piedzīvo šoku - ģimenes galva guldīts citā zārkā un svešās drēbēs. Atraitne ar pretenzijām vēršas apbedīšanas firmā, kas drīz vien piedāvā ekshumāciju jeb līķa izrakšanu.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas