Meklē cilvēkus, kuri nevar inficēties ar Covid-19; uzzini, kāpēc!

tautaruna.lv 19.novembris, 19:10
 
F64
Starptautiska pētnieku komanda vēlas atrast cilvēkus, kas ir ģenētiski rezistenti pret SARS-CoV-2 vīrusu, lai izstrādātu zāles un metodes Covid-19 ārstēšanai.
Kā vēstīts žurnālā Nature Immunology publicētajā rakstā, starptautiska zinātnieku komanda ir sākusi meklēt cilvēkus, kuri ir ģenētiski rezistenti pret Covid-19.

Komanda cer, ka, identificējot šos cilvēkus pasargājošos gēnus, varētu tikt izstrādātas vīrusu bloķējošas zāles, kas ne tikai pasargās cilvēkus no Covid-19, bet arī neļaus viņiem pārnēsāt infekciju.

Tomēr zinātnieki uzsver, ka viņi var kļūdīties. Ja pastāv ģenētiskā rezistence pret koronavīrusu SARS-CoV-2, tad pasaulē var būt tikai daži cilvēki ar šādām īpašībām. To norādīja Izabella Matesa, bērnu imunoloģe un ārste Beļģijā.

Pētījuma ietvaros zinātnieki sašaurinās meklēšanu, proti, viņi vērsīsies pie tiem cilvēkiem, kuri ilgstoši kontaktējušies ar Covid-19 pacientiem, bet kuru Covid-19 tests nav bijis pozitīvs. Īpašu interesi rada cilvēki, kuri dzīvojuši kopā ar inficētu partneri, bet nav inficējušies pat bez vakcīnas.

Zinātnieku komanda no 10 pētniecības centriem visā pasaulē, no Brazīlijas līdz Grieķijai, jau ir apzinājusi aptuveni 500 potenciālo kandidātu, kas varētu atbilst šiem kritērijiem. Un pēc raksta publicēšanas ar viņiem sazinājās vēl 600 cilvēku, tostarp no Krievijas un Indijas, kuri piedāvāja sevi kā iespējamos kandidātus.

Viņu mērķis ir atrast vismaz 10 cilvēkus. Pētnieki jau ir sākuši analizēt datus par brīvprātīgajiem, kuri ar viņiem sazinājās.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 13

 
Anonīms
 

man ir zināmi tādi 2 tikai viens no tiem jau sašpricēts....lai paši tad atsaucas

19.novembris, 19:36 Atbildēt

Varētu būt cilvēki, kas visu mūžu lieto prednizolona paveida zāles savu hronisko slimību dēļ.

19.novembris, 20:00 Atbildēt

Vai tik tas nebus tadel lai raditu virusu ari shai grupai cilveku, kuri nekadi nevareja nokert to cov19🤔

19.novembris, 20:14 Atbildēt

Tieši tā!

22.novembris, 15:53 Atbildēt
Jelena Sergejeva > izidors.m.rkak.ns

Tavs draugs Drinker iebildīs un propogandēs švakcīnu, kura neko nedod. Novakcinējos un tagad jāsēž karantīnā, tāpēc, ka ir pozitīvs covid tests. Pilnīgs sviests. 😡

26.novembris, 11:51 Atbildēt

...ir tādi cilvēki, bet viņi reti kad ir skaidrā... tā kā viņu spirtā asinis nav, vīrusam nav izredžu tur ieperināties... bet ja nopietni, man pāris radagabali ir ilgstoši dzīvojuši kopā ar reāli slimiem kovidniekiem, vazājušies kur vien var, viens pat (mediķis) pusgada garumā, apzināti meklējis iespēju izslimot, vairākkārt apzināti mēģinājis inficēties, beigās pat ar inficētu asiņu "pieliešanu", bet bez panākumiem... slimību neuzrāda, antivielas nav, paliec gribot... visā mūžā viņš šķiet nav ne ar gripu ne citu zarazu slimojis... bet no parastām iesnām ir "gar zemi"... tāpēc domāju, ka imūnie ir krietni vairāk kā cerēts...

19.novembris, 23:59 Atbildēt

Mani covid neņem, kur tik neesmu bijis un kontaktejies, bet par trusīti arī negribu

20.novembris, 0:19 Atbildēt

jā,es noteikti pieteiktos uz eksperimentiem ar sevi,jau jožu

20.novembris, 14:06 Atbildēt

redz cik milzīgs ir to '' zinātnieku'' skopums.Tikai no ES Pfizers dabuja par to ļergu 50 miljardus eiro,bet meklē eksperimentiem '' trusīšus'' un nepiedāvā nevienu eiro,viss balstīts uz brīvprātību par velti.Apbrīnojams skopums

20.novembris, 14:09 Atbildēt

teica, ka asinsgrupai liela nozīme, nultā (0) un trešā (B) mazāk inficējas.

20.novembris, 14:19 Atbildēt

Ko, vai tad pašreizējās potītes nelīdz? Vai kā? :D

21.novembris, 14:26 Atbildēt

Līdzot ļoti labi,jo no slimnīcās guļošajiem 1300 kovidslimo 400 bij vakcinētie.DDDDDD.

24.novembris, 16:29 Atbildēt

Pētīt šo cilvēku dzīvesveidu un tradīcijas,kā arī ģimenes gēnus- lai varētu radīt paralēles jaunu vakcīnu izstradei!

26.novembris, 13:48 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:08

Jaunākās diskusijas