“Arī uz mežu ar sertifikātu?!” Mednieki nesaprašanā par jaunajām prasībām individuālajām medībām

tautaruna.lv 17.oktobris, 14:09
 
Pixabay
Valsts meža dienesta skaidrojums, ka tagad, dodoties individuālās medībās, ir jāņem līdzi sertifikāts un personu apliecinošs dokuments, radījis neizpratni un sašutumu mednieku kolektīvos.

Medības ir pielīdzināmas saimnieciskajai darbībai. Saimnieciskā darbība var notikt tikai kovid drošā vidē. Sakarā ar to arī individuālās medībās drīkst piedalīties, ja mednieks var uzrādīt Covid-19 sertifikātu,” šādu informāciju saņēmuši mednieku kolektīvi.

Mednieki ir nesaprašanā, kāpēc šāda prasība tiek attiecināta arī uz individuālajām medībām, kurās mednieks dodas viens pats.

“ Kā tad tagad individuālās medībās ir jāpārliecinās par sertifikāta esamību? Tagad visi pirms katrām individuālajām medībām brauc uz mežniecību atrādīt QR kodu, vai kāds sēž mežmalā un pārbauda?,” nesaprašanā mikroblogošanas vietnē "Twitter" taujā Druvis Kleins.

Individuālās medības, saskaņā ar prasībām, ir jāpiesaka kolektīva vadītājam, kuram savukārt jāpārliecinās tagad arī par sertifikātu. Taču tas vienalga neizskaidro, kāpēc individuālajām medībām būtu vajadzīgs sertifikāts. Tad jau tas būtu vajadzīgs arī dodoties sēņot, lasīt ogas vai ozolzīles, ja tās ir plānots pārdot.

Zemkopības ministrija (ZM) norāda - medības ir neatliekams saimniecisks pakalpojums. Šajā kontekstā saimniecisks pakalpojums ir medību process no tā uzsākšanas, un beidzas pēc medījuma pirmapstrādes. Dzinējmedību gadījumā medību pārskatā norāda medību sākuma laiku, kad tiek uzsāktas medības, un medību beigu laiku, ko nosaka medību vadītājs. Aktivitātes, ko veic mednieki pirms medību procesa uzsākšanas un pēc tā beigām, pakļaujas vispārējam normatīvam regulējumam Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai (privāts pasākums). ZM un Valsts meža dienests (VMD) aicina medniekus atbildīgi ievērot normatīvajos aktos ietvertos individuālās aizsardzības un biodrošības nosacījumus visās dzīves jomās un situācijās, vienlaikus nepārtraucot aktivitāti medību jomā.

Medības notiek brīvā dabā medību platībās, kurās ir iespējams ievērot individuālos biodrošības pasākumus - distancēšanos, higiēnas un dezinfekcijas līdzekļu lietošanu un citus. Zinot medību norises procesu un faktiskos apstākļus, medību vadītāju kompetenci un medību lomu ekonomikā, nav šaubu, ka infekcijas riski dzinējmedībās ir relatīvi nebūtiski, salīdzinot ar zaudējumiem to ierobežošanas gadījumā.

Ekrānuzņēmums no Twitter

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 19

 
Anonīms
 

Mentiem nav cita ko darīt, ka skraidit pa mežu meklējot medniekus un prasot tiem uzradīt sertifikātu.

17.oktobris, 14:40 Atbildēt

Makšķerniekiem arī obligāti sertifikātus un galvenais maskas,MASKAS.................

17.oktobris, 15:32 Atbildēt

tas tāpēc ja tev atņēma darbu kovidafēristi, lai nedrīkstētu pat medīt pārtikai, ko jūs nesaprotat?

nešpricētos plāno utilizēt caur bada nāvi

lai visi kovidafēras pretinieki nomirtu - tā vienkārši

17.oktobris, 15:54 Atbildēt

Par ko tad meža inženieris kļuvis izsvītrots? Var būt attapies, ka mēs Latvieši kļūstam smieklīgi? 53 gadus esmu oficiāls pilntiesīgs mednieks, bet tādu idiotismu, ka individuālajās medībās bez medību dokumentiem vēl jāņem līdzi pase un sertifikāts- šausmas!!!

17.oktobris, 16:12 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

Aga,tas jums atriebībā par nomušītajiem zvēriņiem !!! Nē stirnu kotletēm !!!! Nē cepešiem no meža !!!!Lai dzīvo meža kazas un Mārča kazu mīlestība !!!!!! Urāā !!!!

17.oktobris, 16:58 Atbildēt

Ej tu nost..! :DDDDD

17.oktobris, 16:43 Atbildēt

Kā tad ,ka vajag sertifik., ja tu ej savā kūtī govis slaukt, vispirms bullim parādi sertifik, tad ej pie viņa dāmām

17.oktobris, 16:45 Atbildēt

😂😂😂Mārcim tad būtu celibāts.

17.oktobris, 16:49 Atbildēt

Eiropā ejot svaigā gaisā, staigājot pa parku vai mežu, ejot vai skrienot, nav jāvelk pat maska, kur nu vēl sertifikāts vajadzīgs. Tad jau sertifikātu vajag arī pie mājas ārdurvīm, jo uz ielas noteikti ir vairāk cilvēku kā mežā. Prātu izkūkojušie tūdaliņi. Visur pasaulē covids mazinās un mazinās arī ierobežojumi, tūdaliņiem mežā sertifikāts vajadzīgs. A ejot uz kūti govi slaukt ar vajag sertifikātu kabatā? Tā tak ar saimnieciskā darbība.

17.oktobris, 17:31 Atbildēt

Ta ari vajag.Tirm neliesiem vispar vajadzetu aizliegt medit.Tupuri un mikstie.Nespej pat ar kailam rokam neko nomedit,tapec janem talka saujamais.Nozelojami.

17.oktobris, 18:43 Atbildēt

Nu šeit ir 50/50.Ja iet medībās, lai paēstu, vai vilkus atšaut, tad jā. Vilki šogad ir ļoti daudz. Es pat uzliku elektrožogu. Pat mani suņi netiks galā, jā ielīdīs kādi desmit vilki. Bet suņuki ir teļa lielumā un ir domāti tieši vilku medībām. Neesmu nekāda medību atbalstītāja.

17.oktobris, 21:06 Atbildēt
Roberts Cipulis > jelna.sergejeja

Neatbalstu medības dēļ trofejām,gaļai,jā normas robežās. Trofeju medības, kā iedot kādam neizsargātam, vienalga kam pa galvu un atņemt cepuri.

17.oktobris, 21:47 Atbildēt
Jelena Sergejeva > roberts.cipulis

Robert, Tu laikam esi vienīgais ar smadzenēm. Cienu tādus cilvēkus.

18.oktobris, 16:22 Atbildēt

Štrunts ar visu , ka tikai gaļa. Neticu, ka meža biezoknī kāds līdīs apbruņotam medniekam klāt un taujās par sertifikātu.

17.oktobris, 19:40 Atbildēt

Tu par to šaubies??? Tagad tam sertifikātam jābūt pat uz poda ejot. Nerunājot par to, ka tur ir īstā vieta tam mēslam.

17.oktobris, 21:09 Atbildēt

Šitā jau ir klaja ņirgāšanās par cilvēkiem!

18.oktobris, 0:50 Atbildēt

Kur šeit ir ņirgāšanās? Tas, ka tu nevari 1:1 pret dzīvnieku? Tu esi parodija par cilvēku.

18.oktobris, 16:28 Atbildēt

Tikai mierīgi...

Valsts meža dienests un ZM apzināti vai neapzināti izplata dezinformāciju.

Atšķirībā no Latvijas valsts mežu / Mammadaba komercmedību saimniecībām pārsvarā visi medību kolektīvi ir biedrības, tātad nevar veikt saimniecisko darbību vai sniegt saimniecisko pakalpojumu.

No likuma:

Biedrība ir brīvprātīga personu apvienība, kas nodibināta, lai sasniegtu statūtos noteikto mērķi, kam nav *pelņas gūšanas rakstura* .

Par saimniecisko darbību ir uzskatāma jebkura darbība, kas vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu *par atlīdzību* .

18.oktobris, 10:09 Atbildēt

Vot, tā! :)

18.oktobris, 12:00 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:16

Jaunākās diskusijas