Atklāj, kāpēc bārdas nēsāšana var būt ļoti bīstama

tautaruna.lv 9.oktobris, 14:41
 
Ilustratīvs attēls / SIPA/Scanpix/LETA
Pētnieki atklājuši, ka bārdas nēsāšana var būt bīstama veselībai. Tika veikts pētījums, kura ietvaros bārdā tika atrasts vairāk mikrobu nekā suņu splavā, kā arī baktērijas un kukaiņi, kas var kaitēt cilvēkiem, ziņo The Sun.
Eksperti ar skeneri pārbaudīja 18 vīriešu bārdas un 30 dažādu šķirņu suņu apmatojumu uz kakla, un konstatēja, ka pat suņiem mikrobu daudzums ir mazāks nekā bārdā. Septiņiem subjektiem tika atklāti veselībai bīstami parazīti.

“Pētnieki atklāja ievērojami lielāku baktēriju slodzi paraugos, kas ņemti no vīriešu bārdām, salīdzinot ar suņa kažoku. Pamatojoties uz šiem datiem, suņus var saukt par tīriem, salīdzinot ar bārdainiem vīriešiem, ”skaidroja profesors Andreass Gutzeits no Šveices klīnikas Hirslanden.

Keits Flets, Bārdas atbrīvošanas frontes dibinātājs, kas propagandē ideju par sejas apmatojumu, apšaubīja pētījuma rezultātus. Viņš norādīja, ka netic pašu bārdu nehigiēniskajai dabai un ierosināja, ka visas šīs nejaukās baktērijas var atrast arī uz cilvēku rokām un matiem.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 9

 
Anonīms
 
Dzēsts lietotājs

pēdējie atklājumi apstiprina,ka ari intīmais apmatojums var būt bīstams.Man ari ir tāds skeneris ar kuru es pārbaudu suņu un bārdu apmatojumu.Ļoti laba manta,katru rītu pārbaudu čibrika apmatojumu vai kovid -19 tur nav ieviesies.Paldies pētniekiem un zinātniekiem.Šveicē ir ļoti prātīgi zinātnieki.

9.oktobris, 16:14 Atbildēt

Pārsmējos

9.oktobris, 16:50 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > reds.610817525de53

Edgars Liepiņš:kā es māku,tā es maunu !

10.oktobris, 18:27 Atbildēt

Ja ierauj bārdu elektriskajā gaļas mašīnā vai velosipēda spieķos, tad ir vēl bīstamāk.

9.oktobris, 16:26 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

jā .Jātaisa ari intīmā pričene,tad nevilksies pa zemi un risks tikt spieķos būs mazāks.Var sasiet tur copi vai bizītes uzpīt,bet domāju sev labāk taisīšu ''Sasonu'',nu takā dziedātājai Mirjē Matjē.

10.oktobris, 18:36 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

Tikai tagad uzzināju,ka suņiem ir apmatojums uz kakla.Nezināju ari,ka ir bārdas atbrīvošanas fronte.Bļāviens,ko jūs tur lietojat,ka ir tik labi ?????Propagandē ideju par sejas apmatojumu? Nesapratu.Kodis esmu,nu bet tik traki???

10.oktobris, 18:32 Atbildēt

:DDD

11.oktobris, 12:19 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > izidors.m.rkak.ns

Mani māc doma,ka TR rakstu saturu dažreiz raksta Mārcis, pie reizes šņaucot kokaīnu,bet vēl pa virsu uzkož driģenes sakni kā gurķi.Šitas raksts ir īsts prāta šedevrs.Nez vai tā varētu pat Mārcis? Tas ir pizģec !!!

12.oktobris, 19:21 Atbildēt

Mārcim drošvien ir kā Gendalfam, tikai saķepusi ar atejas atribūtiem, brrrr. Helovīna vakarā ejiet kopā ar bērniem pēc saldumiem. 😖

12.oktobris, 1:27 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 23:38

Jaunākās diskusijas