Asprātīgas atbildes, kā latvieši “nolikuši pie vietas” telefonkrāpniekus

tautaruna.lv 29.jūlijs, 20:30
 
Pixabay
Latvijā pēdējā laikā aktivizējušies telefonkrāpnieki, kuri zvana gan krievu, gan latviešu valodā un uzdodas par lielāko banku vai Latvijas Bankas drošības dienestu darbiniekiem. Krāpnieki izmanto zvanītāja numura izmainīšanas tehnoloģijas, kas liek numuram izskatīties pēc bankas oficiālajiem telefona numuriem. Latvijas iedzīvotāji, kurus sazvanījuši telefonkrāpnieki, mikroblogošanas vietnē “Twitter” atklāj, kā tikuši galā ar šo situāciju, noliekot krāpniekus “pie vietas”.

Man tikko zvanīja bankas krāpnieki, es viņiem klausulē no sākuma līdz beigām nodziedāju Latvijas himnu,” atzīstas dāma, kas mikroblogošanas vietnē “Twitter” dēvē sevi par "K". Krāpnieks gan esot turpinājis savu sakāmo, neliekoties pat to ne zinis, taču, protams, ka bez rezultātiem. Izkrāpt neko neizdevās.

Daži joko, ka Latvijas himna viņu tā iedvesmoja, ka varbūt krāpnieks jutās tik aizkustināts, ka kļuva par labu cilvēku un pārtrauca savu nelikumīgo arodu.

Twitter” lietotājs Mareks savukārt krāpniekiem dziedot “ Murku”. “Noklausījās, atvainojās un solīja nekad vairs tā nedarīt,” sarunas noslēgumu atceras Mareks.

Citi iesaka šādos gadījumos nodziedāt Kriminālkodeksu vai ieslodzījumu vietu pārvaldes nolikumu. To varētu darīt, piemēram, “Pūt vējiņi” vai “Bēdu manu lielu bēdu” melodijā.

Twitter” lietotājs Toms savukārt vienreiz krāpniekam piedāvājis investēt savā firmā. Teicis, ka super izdevīgs darījums. “Atteicās maitas. Neko viņi nesaprot no investīcijām,” atstāsta Toms.

Lilitai telefonkrāpnieka teiktajā noklausījās un tad pateica viņam: "Mirklīti, mans kolēģis šobrīd novērsa manu uzmanību. Varat atkārtot?” Kad atkārtoja, tad pateica:Jā, paldies. Tūdaļ kolēģi no valsts policijas piebrauks uz jūsu adresi, jo pēc telefona numura esam saņēmuši adresi. Jauku dienu!”. Telefonkrāpnieks nometis klausuli.

Līdzīga reakcija bijusi arī tad, kad Vineta krāpniekiem teikusi “Jūs esat piezvanījuši uz Valsts policijas darba telefonu, vai esat pārliecināti, ka vēlaties turpināt izteikt savu piedāvājumu?”

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 18

 
Anonīms
 

Kad man viens tāds tipiņš piedāvāja ieguldīt naudu, es sāku uz katru viņa teikumu atbildēt(krievu valodā)- a mņe eto nado, a tjebe eto nado, un tā uz riņķi vien mainot savu sakāmo. Nabadziņš atslēdzās, bet jutu, ka krāsu gan bija mainījis uz tumši zilu.

29.jūlijs, 21:12 Atbildēt

Par investīcijām arī bija zvans, solīja ka lielu naudu nopelnīšu. Teici, ka man nevajag lielu naudu, jo tā mani bojā. Uz ieteikumu, ka var pelnīt arī mazāk, man bija sakāms, ka maza nauda neinteresē.

29.jūlijs, 22:00 Atbildēt

Es ar tādiem krāpniekiem runāju latviski,līdz viņi paliek dusmīgi un nomet klausuli.

30.jūlijs, 5:06 Atbildēt

Vislabāk atbildēt ar diviem vārdiem; pošol n...., iedarbojas nekavējoši.

30.jūlijs, 8:27 Atbildēt

Tieši tā: pašol nah** iedarbojas automātiski. Nevis dziesmiņas. Tur ātrāk noliek tel., nevis klausās.

30.jūlijs, 9:37 Atbildēt

Man arī nācies izmantot šo sakāmo pat nenoklausoties līdz galam viņu penteri. Iedarbojas nekavējoties.....!

30.jūlijs, 10:02 Atbildēt

Manējā krievu valodā paziņoja, ka esot no Latvijas Centrālās bankas un, ka viņi apturējuši maksājumu uz ārzemēm no mana konta. Vai es par to kaut ko zinot. Atbildēju, ka jā, ka tā ir samaksa par narkotiku piegādi. Nometa trubu!

30.jūlijs, 9:25 Atbildēt

Man jau zvanija no UK numura un vispar necelu tetefonu..

30.jūlijs, 10:41 Atbildēt

Te nu gan karina Makaronus uz ausīm, kad kāds sāks klausīties, ko kāds tur dzied. Viņiem tak galīgi pofff, ko tu tur dziedi.

Bet, kad sastāsta zilus brīnumus, tas ticamāk.

30.jūlijs, 9:34 Atbildēt

Kad vēl biju skolnieks (pagājušā gadsimta 70-tajos gados) kāda mana klases biedrene ieteica tādu joku. Tas gan bija pavisam citā sakarībā, bet varbūt derēs arī telefonkrāpnieku atšūšanai. Joks ir ļoti vienkāršs, vajag tikai visu laiku teikt: " bet tu nopērc ziloni". Cilvēks, ar kuru tu sarunājies, varbūt teiks: "man nevajag ziloni". Bet saki viņam pretī: "visi saka, ka man nevajag ziloni, bet tu nopērc ziloni". Telefonkrāpnieks varbūt teiks: "es negribu runāt par ziloni, bet par investīcijām". Bet tad atbildi telefonkrāpniekam: "visi saka, ka viņi negrib runāt par ziloni, bet par investīcijām, bet tu nopērc ziloni". Un tā tālāk. Droši vien telefonkrāpniekam drīz pietrūks pacietības, un viņš pirmais pārtrauks sarunu.

30.jūlijs, 10:12 Atbildēt

Kad vēl biju skolnieks (pagājušā gadsimta 70-tajos gados) kāda mana klases biedrene ieteica tādu joku. Tas gan bija pavisam citā sakarībā, bet varbūt derēs arī telefonkrāpnieku atšūšanai. Joks ir ļoti vienkāršs, vajag tikai visu laiku teikt: "bet tu nopērc ziloni". Telefonkrāpnieks varbūt teiks: "es negribu runāt par ziloni, bet par investīcijām". Bet tad atbildi krāpniekam: "visi saka, ka viņi negrib runāt par ziloni, bet par investīcijām, bet tu nopērc ziloni". Un tā tālāk. Droši vien telefonkrāpniekam drīz pietrūks pacietības, un viņš pirmais pārtrauks sarunu.

30.jūlijs, 10:22 Atbildēt

Ir tāds joks. Varbūt var derēt arī telefonkrāpnieku atšūšanai. Vajag uz katru krāpnieka sacīto teikumu atbildēt: "bet tu nopērc ziloni". Zvanītājs varbūt teiks: "es negribu runāt par ziloni bet par investīcijām". Bet tu atbildi viņam: "visi saka, ka viņi grib runāt par investīcijām, bet tu nopērc ziloni". Un tā tālāk.

30.jūlijs, 10:27 Atbildēt

Gribēju vēl piebilst, ka es negribēju, lai mans komentārs parādās vairākos eksemplāros. Es uzrakstīju komentāru, gribēju publicēt, bet nekas nenotika. Pēc brīža parādījās uzraksts: "kļūda". Domāju, ka varbūt mans komentārs ir pārāk garš. Tāpēc to nedaudz saīsināju un atkal nospiedu opciju: "publicēt". Atkal kādu laiku nekas nenotika un atkal pēc brīža parādījās uzraksts: "kļūda". Bet vēl pēc brīža nopublicējās visi varianti.

30.jūlijs, 10:37 Atbildēt

Dubults neplīst! Pirkšu ziloni!

30.jūlijs, 13:45 Atbildēt

Visi tā saka,negribēju.Bet Tu nopērc ziloni

30.jūlijs, 17:14 Atbildēt

:D :D :D

Būs jānopērk tas zinolis! ;)

31.jūlijs, 0:43 Atbildēt
īpaši stulbs > diduu

Man jau ir mazs zilonītis. :)

31.jūlijs, 15:43 Atbildēt
Diduu > izidors.m.rkak.ns

Man viss vēl priekšā! :)

1.augusts, 2:28 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:54

Jaunākās diskusijas