Neticami! Apvienotajos Arābu Emirātos radīts mākslīgais lietus

tautaruna.lv 31.jūlijs, 12:00
 
Ekrānuzņēmums no Instagram
Zinātnieki Tuvajos austrumos ar dronu palīdzību radījuši mākslīgās lietusgāzes, vēsta "People".

Mūsdienās ir iespējams viss. Lai arī pirms kāda laika varētu teikt, ka cilvēks var kontrolēt daudz dažādas lietas, taču laika apstākļi nav viena no tām, šobrīd zinātnieki pierāda pretējo.

Lai cīnītos ar tveicīgajiem laika apstākļiem, zinātnieki Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) radījuši mākslīgās lietusgāzes.

Tuvajos austrumos pirms neilga laika zinātnieki sāka izmantot bezpilota lidaparātus jeb dronus, lai izraisītu mākslīgās lietavas. Tādējādi cīnoties ar tveicīgajiem laika apstākļiem, kas šogad daudzviet ir novēroti.

Ar dronu palīdzību debesīs tika raidīti elektriskie lādiņi, lai izraisītu lietu.

"Šis ir neparasts zinātnes sasniegums," sacīja profesors Roberts Van de Norts. Viņš pauda, ka ar šo zinātnes sasniegumu būs iespējams nākotnē palīdzēt sausākajiem pasaules reģioniem.

"Protams, mūsu spēja manipulēt ar laika apstākļiem ir niecīga, salīdzinot ar dabas spēkiem. Mēs apzināmies, ka mums kā universitātei ir liela loma, sadarbojoties ar globālajiem partneriem, lai saprastu un palīdzētu novērst klimata pārmaiņas sekas," minēja profesors.

Viņš atzina, lai gan AAE ierasti nav novērojami ļoti bieži nokrišņi, tomēr debesis klāj ļoti daudz mākoņu, tāpēc tā ir ideāla vieta, lai pārbaudītu jauno tehnoloģiju.

Kerija Nikola, viena no pētījumā iesaistītajām personām atzina, ka elektriskie lādiņi, kas tiek "sūtīti" debesīs palīdz mazākiem ūdens pilieniem saplūst kopā ar lielākajiem, tādējādi radot lielas lietus lāses. Tas ir nozīmīgi, jo mazie ūdens pilieni var iztvaikot un nenonākt zemē, kā nokrišņi, pateicoties karstajiem laika apstākļiem.

"Tas, ko mēs cenšamies darīt, ir padarīt pilienus mākoņos pietiekami lielus, lai, nokrītot no mākoņa, viņi izdzīvotu līdz pat zemei," sacīja Kerija Nikola.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 10

 
Anonīms
 

tad nu atklājuši Ameriku ! šiem zinātniekiem vajadzētu nedaudz iedziļināties vēsturē ! 1980.g. lai olimpiskās spēles Maskavā noritētu bez lietus , mākoņos kuri tuvojās Maskavai ar lidmašīnu palīdzību tika ievadīts tā sauktais ,,sudraba jodīds'' Ar tā palīdzību tika panākts ,ka lietus nolija nesasniedzot Maskavu !

31.jūlijs, 13:26 Atbildēt

...kā arī raķetes šāva, lai izklaidētu mākoņus.

31.jūlijs, 14:50 Atbildēt

Tas pārsteidzošais ir tas, ka lietus panākts bez sudraba jodīda

31.jūlijs, 17:26 Atbildēt
Fra > vilnis.vikmanis

Un tas nemaz nav pārsteidzošs, jo tās ir dakšas un neesot nemaz noticis. Starp citu tveice(rakstā izmantots ir vairāk saistāma tieši ar karstu mitrumu, bet Saudu Arābijā vairāk ir tieši svelme, kas ir saules dedzinošs karstums.

1.augusts, 11:52 Atbildēt

Tāpēc jau viduslaikos dedzināja burvjus un raganas.

31.jūlijs, 15:40 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

Mārcis teica,ka viņam ari patīkot mākslīgais '' zelta'' lietutiņš.

31.jūlijs, 16:43 Atbildēt

ostin, pediņ, nevienu tak neinteresē tas, ko tu ar Mārci gultā dari.

1.augusts, 0:49 Atbildēt
Marcis > 583738203030947

Man debilo ostini nav nekada sakara un esi neemsu pederasts un man ir jau sen pie vienas vietas ko tas neta idiots murgo savos neta komentos..

1.augusts, 10:22 Atbildēt

Laikam nav nekas, ko nevar izgudrot mākslīgi. Mākslīgs lietus, sniegs tagad bonusā vīruss, no kura netiek vairs vaļā.

3.augusts, 8:43 Atbildēt

Viena vieta izprovocee lietu bet cita vietaa kauc par globalo sasilshanu, siltuma rekordi parsisti utt. Tas ja kas nav tikai co2 izmeshi, bet ari jebkura ekosisteemas izmaina, kaa piemeram dambju radishana HESiniem utt. Kad bencina un dizela auto aizliegs tad cilveki redzes kaa valdibas apgriezh kazhokus otradak un tagad reklametais elektroauto izdevigums parvertisies murgaa, jo valdiba negribes zaudet akcizes nodokla ienemumus un apliks elektroauto ar dubultnodokli. Vel jau klimata izmainas priekshaa, jo apgadajot visu pasauli ar baterejaam bez ekosistemas nograushanas neiztikt.

7.augusts, 22:13 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:42

Jaunākās diskusijas