FOTO: Latvijas iedzīvotājs parāda gigantisku vaboli

tautaruna.lv 23.jūlijs, 12:09
 
Twitter/Mareks Gruškevics
Kāds mikroblogošanas vietnes Twitter lietotājs dalījies ar savu atradumu - viņš uz mājas lieveņa ieraudzījis gluži vai gigantisku vaboli.

Twitter lietotājs raksta, ka vabole bijusi apmēram 7 centimetrus gara, un vērsās pie biologa Uģa Piterāna pēc skaidrojuma, kas tas par kukaini.

Biologs atklāj, ka foto redzamais kukainis ir Lielais dižkoksngrauzis.

"Latvijā pat ļoti reti sastopama suga, g.k., vecos priežu mežos. Viena no pašām lielākajām mūsu vabolēm! Aktīva krēslas un nakts stundās - grūti konstatējama. Ne katru gadu pētnieki atrod. Izcils," komentē Piterāns.

Kā izrādās, minētā vabole vēlāk nodota biologa rokās.

Lielais dižkoksngrauzis (latīņu: Ergates faber) — koksngraužu vaboļu suga, kura ir oficiāli aizsargājama Latvijā kā pirmās kategorijas aizsargājamā suga. Tā ir vislielākā koksngraužu vabole Eiropā — 23—60 mm gara.

Sastopama Centrāleiropā, Dienvideiropā, Ukrainā, Kaukāzā, Turcijā un Rietumāfrikā. Kalnos šī vabole sastopama līdz 1000 metriem virs jūras līmeņa. Latvijā pēdējos gados suga noverota ļoti reti un sporādiski. Lielāks eksemplāru skaits pēdējo reizi noverots Rīgas un Ventspils rajonos 1950.-1956. gadā. Populācijas strauju samazināšanos izraisa atmirstošo koku izciršana. Pašlaik tiek aizsargātas dažas atradnes Piejūras dabas parkā.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 7

 
Anonīms
 

Nobijos, ka Mārcis savu vabolīti izlicis apskatei.

23.jūlijs, 14:08 Atbildēt

Meiten, liec tak mierā to idiota gabalu. Pati netīra vari palikt.

23.jūlijs, 22:10 Atbildēt
Jelena Sergejeva > 583738203030947

Zinu drinker, tāpēc jau to daru. Mērglis pat nezin kas viņam priekšā, ja vienkārši neatvainosies,ne es to iesāku. Viņš ar Alvilu salīga mieru, nav problēmu arī man. Es viņu trīs reizes brīdināju par sekām, ne es to murgu iesāku, bet ja vajadzēs varu turpināt līdz bezgalībai.

24.jūlijs, 16:27 Atbildēt
Māriņa > jelena.sergejeva

Jocīgi šeit komentētāji, paši nodirš visus pēc kārtas, taču kad to dara citi, turklāt aizstāvoties, tad ''liec mierā''... kas tas par sviestu???

24.jūlijs, 23:11 Atbildēt

Marcim biksēs tādu tik ielaist. :D

25.jūlijs, 15:27 Atbildēt
Māriņa > izidors.m.rkak.ns

Viņš to nosauktu par mauku un pederastu, un izmestu laukā :D

27.jūlijs, 0:30 Atbildēt

Ooo jā! Bernībā,kad plīdzēju kraut malku šķūnī, dikti nobijos.Kādi 7-8cm točno bija.

23.jūlijs, 14:18 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 23:22

Jaunākās diskusijas