Ko var gaidīt no skolotāja, kurš tic sazvērestības teorijām?

tautaruna.lv 25.jūlijs, 9:00
 
Dmitrijs Šuļžics/F64
Sociālajā tīklā "Twitter" izvērtusies diskusija par skolotājiem, kuri tic dažādām sazvērerstības teorijām un par to, vai šādiem skolotājiem ir vieta skolā. Šādi jautājumi radušies pēc pedagogu aptaujas par vakcinēšanos pret Covid-19.
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) laika posmā no 2021.gada 13.jūlija līdz 15. jūlijam veica pedagogu, augstskolu mācībspēku un izglītības iestāžu tehnisko darbinieku aptauju par attieksmi pret obligātu izglītības nozarē nodarbināto vakcinēšanu pret COVID -19.

Pētījumā, kurā piedalījušies teju septiņi tūkstoši arodbiedrības biedru, atklājas arī dažādi neglaimojoši fakti, proti, atbildot uz jautājumu, kāpēc nevēlas vakcinēties, tika minēts arī iemesls: "Uzskata, ka pietiek ar dabīgo imunitāti, apkārtējie neslimo smagi, iepriekš strādājuši klātienē un saslimstība ir bijusi ļoti maza vai nav bijusi".

Ekrānuzņēmums no Twitter

Pie LIZDA ievietota ieraksta izveidojusies visai karsta diskusija.

Sūtīšu savu bērnu tajā skolā, kas nav LIZDA. Tāds apkaunojums un tumsonība. un tas nāk no skolotājiem. SKOLOTĀJIEM, kuri plāno mācīt bērniem kritisko domāšanu, raksta kāda sieviete.

Ja skolotāja var FB publicēt bildi ar lidmašīnu debesīs un apgalvot ka tās kaisa reaģentus kas iznīcīna mākoņus un to dara valdība, lai būtu liels karstums, tad par kādu izglītību skolās var būt runa, viņai pievienojās kāds sociālā tīkla lietotājs.

Lai šie 2604 "skolotāji", kas kategoriski iebilst pret vakcinēšanos, iet prom un strādā citos darbos. Izglītības kvalitāte un vide no tā tikai uzlaboties, norāda kāds "Twitter" lietotājs.

Arodbiedrība iestājas par brīvprātīju pedagogu vakcināciju

Lai arī nedēļas laikā pret Covid-19 vakcinēto pedagogu īpatsvars ir pieaudzis gausi, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) neatkāpsies no prasības ievērot brīvprātības principu potes saņemšanai, iepriekš paziņojusi pastāstīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Viņa uzsvēra, ka obligātās vakcinācijas noteikšana dažādu profesiju pārstāvjiem, tostarp pedagogiem, ļoti šķels kolektīvus un pretnostatīs pedagogu pret bērniem, viņu vecākiem un citiem skolotājiem. LIZDA ieskatā, jau šodien ir jāsāk strādāt ar informatīvām kampaņām, kurās ar individuālu pieeju nodrošinātu atbildes uz vēl neskaidrajiem jautājumiem.

Vanaga atzīmēja, ka pie vakcinēto pedagogu skaita vēl nav piesummēts pārslimojošo skolotāju skaits. Viņa piebilda, ka ir ļoti daudz tādu pedagogu, kuru analīzēs uzrādās augsts antivielu rādītājs, bet par savu slimošanu ar Covid-19 tie ģimenes ārstu nav informējuši, jo simptomi bijuši viegli. Ja šos skolotājus pieskaitītu vakcinēto pulkam, Vanaga ir pārliecināta, ka pret vīrusu pasargāto pedagogu īpatsvars tuvotos 70%.

Lai mazinātu agresiju starp darba kolektīviem, LIZDA aicina politiķus neriskēt ar vakanču veidošanos, nosakot obligāto vakcināciju pedagogiem. Vanaga atzīmēja, ka sekas var rezultēties vēl simtiem tukšās amata vietās pie jau esošā pedagogu iztrūkuma skolās. Skolotājiem būs vairāki iemesli - kāds dosies ilgi gaidītajā pensijā, kāds lems par labu priekšlaicīgai pensijai, savukārt vēl kāds skolotājs vienkārši atstās profesiju, jo dzīvesbiedrs spēj nodrošināt ģimeni ar vienu atalgojumu, bet cits pedagogs pilnībā pievērsīsies sava biznesa attīstīšanai.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 56

 
Anonīms
 

Tie skolotāji,kas negrib vakcinēties ir tumsoņas un tādiem nav vietas skolā.Es nelaidīšu savus bērnus skolā,kuru darbinieki nav pilnība vakcinējušies!!!

25.jūlijs, 10:36 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

cik plānam prātiņam jābūt lai ticētu,ka 3 mēnešos var radīt vakcīnu kura tevi glābs no nezināmas sērgas un noformēt visus juridiskos papīrus,veikt eksperimentus ar dzīvniekiem un tt.

25.jūlijs, 10:39 Atbildēt

Precīzi!

25.jūlijs, 11:35 Atbildēt

Nu tad sadzīvosim ar kovidu vēl daudzus gadus- distancēsimies, strādāsim un mācīsimies attālināti.

25.jūlijs, 11:39 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > j.nis.5ab74e2ba392d

līdz šim nēesmu redzējis nekādu kovidu.Līķu ceļu malās nav a ko muld tie kuri pelna no cilvēku slimošanas,miršanas un tt.miljardus es neklausos ,jo tām pasakām neticu.Viduslaikos kad sērgas bij reālas un līķi mētājās uz katra stūra sērgas laikā nevienam nekas nebij jāpierāda.bet tagad man grib pierādīt to ko neredzu.Tie kuri ari it kā slimoja visi dzīvi un uz darbu iet.Neredzu nekādu iemeslu panikai.A ko tur dara attālināti man pohuju.

25.jūlijs, 12:10 Atbildēt

ostin, cik plānam prātiņam ir jābūt, lai noliegtu vakcīnu efektivitāti.

25.jūlijs, 12:14 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > 583738203030947

taisnība,ļoti efektīvs veids kā samazināt zemes pārabdzīvotību.Indijā ari šitie idioti tic,ka zemē kur ir milzu nabadzība,viduslaiku sērgas un milzu pārabdzīvotība visus vakcinē lai glābtu( it sevišķi pie Gangas, truščobās no kartona)labi onkuļi un lai viņiem būtu veselība un tie vēl sekmīgāk vairotos turpmāk un 10 bērnu vietā būtu 15 bērni katrā ģimenē .Tāda labdarība un viss par velti.Malacis ,ja tici labdarībai.

25.jūlijs, 13:07 Atbildēt

Skaidrs, Covid ir izdomāts, lai varētu radīt vakcīnas, kas nogalina...

Vēl tā pāraBdzīvotība. Viss skaidrs.

25.jūlijs, 13:25 Atbildēt

it ka tu stulbais vakcinetais nevari saslimst un nospragst no tā! Var būt vel vairāk vakcenetie slimo un zaraznie neka nevakcinetie! ta ka aiztaisi muti un sedi un nedirš uz skolotaiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

25.jūlijs, 15:10 Atbildēt

Labi pateikts...

25.jūlijs, 15:35 Atbildēt

mRNS vakcīnas sāktas pētīt jau 1989.Ievadīts tiek RNS fraggments kuram piestiķēta "ķetna"- pīķa proteiņs. Pēc būtības putnu biedēklis ar izskapti. Frankenšteins organismā sabrūk bet paspēj uzšaut imunitātei.Otrā reize nostiprina rezultātu.

25.jūlijs, 16:52 Atbildēt

Planprātiņa vienīgais arguments, apgalvot ka citi ir plānprātiņi.

25.jūlijs, 20:01 Atbildēt

sazvērestības teorija ir tāda, ka ir kaut kāds baisi bīstams vīruss, pret jebkura eksperimentāla vakcīna jāķer lai glābtos

nekādi pierādījumi netiek par to sniegti, nav nekādas caurspīdīs

ASV koronavīrusa darba grupas vadītājai paspruka ka reģistrē visus kas mira pēc pozitīva kovid testa, kā kovid mirējus, tas jau bija pagājušogad, nav nekāda iemesla domāt, ka kas tika izmainīt

tas pats bija par Austrāliju

pēc visa spriežot tas pats ir te

Visur 'kovid mirēju' vecums sakrīt ar vidējo miršanas vecumu valstī - sekojoši tas pats par sevi pierāda ka ar kovid viņu miršanai nav nekāda sakara.

Tūkstošiem, ja ne miljoniem ārstu-zinātnieku pasaulē apgalvo ka tam kas notiek nav nekāda sakara ar epidēmijas vadlīnijām, ka šī nav epidēmija, ka vakcīnas nevar būt drošas, un netiek vākti nekādi drošības dati. Tūkstošiem ārstu ir parakstījuši neskaitāmas vēstules Eiropas Savienībai, n-tām valstu valdībām utt. - izbeigt šo visu.

Eiropā protestē miljoniem cilvēku lai atdod viņiem brīvību. Tiek pārkāpts Nirnbergas kods, cilvēktiesību harta utt.

Latvijā 2020. gadā pēc oficiālas statistikas mirstība bija tāda pati kā iepriekšējos gados. Japānā ar gandrīz 0 ierobežojumiem 2020. gadā pat bija zemas mirstības rekords pēdējo 11 gadu laikā.

Masku un mājsēžu-lockdownu nelietderīgumu ir apstiprinājuši n-tie augsta līmeņa zinātniskie pētījumi.

Tā nav 'sazvērestības teorija, bet gan zinātne ka tam kas notiek nav nekāda sakara ar zinātni un veselību, bet gan vienkārši valstu valdības ļaunprātīgi izmanto varu un nodarbojas ar korupciju.

25.jūlijs, 21:31 Atbildēt

Ostinam deretu stradat slimnica,tur ari nemetajas mirusi cilveki.netici pasakam un nestasti to citiem.Tapat jau esi gudrs.

26.jūlijs, 6:52 Atbildēt
Jānis Drīksna > leons.5e81fdb8e9bb5

Bet vai vienmēr sabrūk bez sekām? Ja nu tās parādās pēc gadiem, un tad nu pierādi, ka vakcīna vainīga!

27.jūlijs, 19:40 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > 118995399152733

kur palika gripa,encefalīts,plaušu pleirīti,karsoņi? Nu tie parastie karsoņi bez kovida?

28.jūlijs, 17:09 Atbildēt

Pilnīgi piekrītu!

29.jūlijs, 17:44 Atbildēt
Andrejs Koren > j.nis.5ab74e2ba392d

Jā ar prieku,strādāsim attālināti,tā būs vairāk laika sev un ģimenei. Lai tas kovids ir kaut vai 20 gadus.

29.jūlijs, 18:28 Atbildēt

Tādi skolotāji kurus var piespiest vakcinēties rāda sliktu piemēru bērniem, parāda ka valsts var viņus dancināt kā ienāk prātā... Tas nozīmē ka bērnus arī grozīs kā patīk, bet bērnus audzināt ir tiesības tikai un vienīgi vecākiem, un kad tie izauguši kretīniem kas deldē krēslus nav jāregulē cilvēki!!! Cilvēkiem ir jāregulē viņi jo viņi tak ir tautas kalpi....

29.jūlijs, 21:16 Atbildēt
Ruta > j.nis.5ab74e2ba392d

Ar covid'u jebkurā gadījumā agrāk vai vēlāk nāksies iemācīties sadzīvot. Tas ir uz palikšanu.

1.augusts, 9:32 Atbildēt
Ruta > leons.5e81fdb8e9bb5

Leon, kā Tev šķiet, ja mRNS vakcīna rada tikai imūreakciju un no vakcīnas nekas organismā nesaglabājas, tad cik ilgi Tavs organisms būs pasargāts no vīrusa? Tik ilgi, kamēr dzīvos attiecīgās imūnšūnas?

Kā šāda vakcīna var būt labāka par dabiski iegūtu imunitāti pret vīrusu? Kāpēc sertifikāts pēc pārslimošanas ir derīgs tikai pus gadu, bet vakcinēto sertifikātiem nav termiņa? Vajadzētu būt otrādi.

1.augusts, 9:42 Atbildēt

Es nevēlētos lai mans bērns mācītos solā kur skolotāji inžikcēti ar eksperimentālajām švakcīnām.Palasiet kas ir šo švakcīnu sastāvā tad sapratīsit.

25.jūlijs, 10:38 Atbildēt

Acīmredzot,būs skolas,kuras "tic zinātnei" un Pavļutam,un būs skolas,kurās tic veselajam saprātam un dabiskai imunitātei.

25.jūlijs, 11:37 Atbildēt

Es ticu PVO, zinātniekiem, kuri vadās no vesela saprāta. Es neticu pūšļotājiem, ekstrasensiem, šamaniem, sazvērestības teorijām.

25.jūlijs, 11:45 Atbildēt

Diemžēl nākas secināt, ka pat gadu desmitiem pazīti cilvēki, šajā Covid-19 laikā sāk izturēties kā histēriskas vecenes, kas pie katras dzīves smagākas situācijas skrien pie hiromantiem, ekstrasensiem un citiem pūšļotājiem. Kam nav nekāda sajēga par to, kas ir vakcīnas un kas labprāt nodod tālāk sazvērestības teorijas un vispasaules iznīcināšanas murgainos nodomus.

25.jūlijs, 12:32 Atbildēt

Visas šobrīd Latvijā piedāvātās vakcīnas ir tikai pirms nepilna gada izstrādātas, piedevām, RNS vai vektora vakcīnas, ar citu darbības mehānismu, nekā tradicionālās. Skolotāji, kā jau izglītoti cilvēki, saprot, ka var būt nevēlamas blaknes, tāpēc tik iesardzīgi.

27.jūlijs, 19:44 Atbildēt

Esmu vakcinēta. Tātad es varu pat nepamanīt, ka esmu inficējusies ar covid. Nelielas iesnas varbūt utt. Eju uz skolu, strādāju. Vai es nevaru būt infekcijas pārnēsātāja un inficēt skolēnus pašai to pat neapzinoties?

25.jūlijs, 12:41 Atbildēt

Vari, bet bērni vispirms neslimo smagi un otrkārt, tava iespēja saslimt un pārnēsāt vīrusu vakcīnas dēļ ir tikai 5 procenti uz 95pr. Tādēļ arī vajag vakcinēties, jo tas palīdzēs vīrusam izzust. Bērni pieaugušajiem ir daudz bīstamāki, nekā pieaugušie bērniem.

25.jūlijs, 12:51 Atbildēt
Velga Vimba > maks

Paldies! Pēc vakcinācijas mani šīs šaubas nedeva mieru. Jā, tiešām, bērni laikam vispār neslimo ar covid. Tikai retos gadījumos.

25.jūlijs, 12:58 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > velga.vimba

Iesaku iet uz revakcināciju.Tūlīt būšot.Malacis.Ja tek pa ausīm ārā tātad veidojas imunitāte.

25.jūlijs, 13:09 Atbildēt

ostin, pa ausīm tev tek ārā tavas izšķīdušās smadzenes :)

25.jūlijs, 13:29 Atbildēt

Vakcinēts cilvēks nevar izklepot miljoniem vīrusu, jo tas netiek pat līdz bronhiem. Pie tam, maskas būs skolotājiem jānēsā vēl ilgi. Pandēmija izzudīs tikai tad kad būs vakcinēti vismaz 85-90% cilvēces.

25.jūlijs, 16:57 Atbildēt

varat but.Viss ir iespejams.Var nepamanit ,ka esat inficeta ,var nebut simptomi,bet iespejams aplipinat kadu audzekni ,kam zema imunitate ,ja tas ir pusaudzis ,kurs slepeni smeke ,neizgulas,need pieteikami ,tapat atkal iespejams saslimt ar virusu saslimsanam bet sis saslimsanas nebus navejoss kovid ar maksligo elpinasanu reanimacija.

26.jūlijs, 6:57 Atbildēt

Ir tādi ostini, kuri domā, ka Covid nav, ka Covid ir izdomājums, biznesa projekts, kas nes milzu naudu.

Ja viņiem pajautās- kurš, pie vella, nopelna ar covid, atbilde būtu- vakcīnu ražotāji.

Pasaules valstis zaudē triljonus, ekonomikai ir milzu zaudējumi, zaudē arī lielie koncerni, zaudē arī mazais bizness. Visi zaudē!

Lūk, ostini iedomājās, ka Pasaules valstis un varenie, zaudējot triljonus, izdomāja "covid afēru", lai ļautu nopelnīt četriem vakcīnu ražotājiem???

NONSENSS!!!

25.jūlijs, 12:51 Atbildēt

Kas ko zaudē? Rakstīja ka miljonāri sev palielināja ienākumus par vairākiem miljoniem.Tak pie mums to var redzēt.Mana pilsetā kovida laikā saradās jauni Volvo un folksvāgeni. Cik Latvija dabūja no eiropas naudu?Tatad tā bus jaatdod un vēl procenti.

25.jūlijs, 13:36 Atbildēt

Tu tak ir riktīgi stulbs.

Par EU naudu- tā nebūs jāatdod, tas nav aizņēmums!

25.jūlijs, 13:39 Atbildēt
īpaši stulbs > 583738203030947

Būs, būs jāatdod...

25.jūlijs, 14:56 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

iespējams ,ka bij agresīvāks gripas paveids,bet no mušas ziloni uzpūta.Neviens negrib atbildēt kur palika ikgadējā gripas epidēmija,plaušu karsoņi,plaušu pleirīti,encifalīts un daudzas citas slimības.Paziņam bij nodzertas aknas ,nestrādāja vispār,nomira,sieva saka ,ka piešuva kovidu.Kāds kovids dzēra 10 gadus katru dienu.Izskaidro tad kāpēc super puper lipīgā slimība nepielipa citiem šajā ģimenē?Ir kas zaudē un kas pelna.Izskaidro kāpēc zeķes un burku vāciņi un cita figņa bij aizliegta prece? Kāpēc internetā tā bij brīvi pērkama? Vai tad kurjeri sērgu neiznēsā? Klusums kā vienmēr būs pēc šiem jautājumiem.

26.jūlijs, 14:51 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

nu re kā parasti,atbildes nav

27.jūlijs, 20:04 Atbildēt

Skolotājiem obligāti javakcinējas, bet skolēni ar vecākiem var vandīties pa pasauli un atvest velns zin kādu vēl COVID-19 variantu un aplipināt savus klasesbiedrus, skolotājus u.c. personālu. Tikpat labi tad pieprasiet vakcinēt visus skolēnus un viņu ģimenes locekļus, lai tie pa pasauli vazājoties neatved jaunu sērgas paveidu uz Laviju. Kpc tad tikai skolotājiem jābūt tiem vakcinētajiem?

25.jūlijs, 13:43 Atbildēt

Gudri vecāki vakcinēsies un vakcinēs savus bērnus no 12 g. vecuma. Ceļot bez Covidpass nav iespējams.

25.jūlijs, 16:59 Atbildēt
Jānis Drīksna > leons.5e81fdb8e9bb5

Tikai plānprātiņi var vakcinēt bērnus ar šā tipa vakcīnām, kas piespiež cilvēka šūnas izstrādāt vīrusa proteīnu. Nevar jau zināt, kā šīs šūnas uzvedīsies pēc kāda laika, kāda faktora ietekmē. Vai neveidosies audzēji, kā iespaidos reproduktīvās spējas.

27.jūlijs, 19:49 Atbildēt

Taisnība! Tas ir loģisks jautājums....

29.jūlijs, 18:02 Atbildēt

Daļa pedagogu tiešām nesaprot (vai neprot atrast informāciju),ka vakcinēts cilvēks nevar izplatīt infekciju,jo vīruss organismā nevairojas un mutācijas neveido.Pārnēsā tikai to nelielo daļu,kas ir saņemta,bet ar to ificēt citus tikpat kā nav iespējams.Nesaprotu,kāpēc izglītoti cilvēki tic sazvērestības teorijām,ekstrasensiem un visādām muļķībām.Kāpēc neizdara secinājumus,redzot kas notiek pasaulē un kāpēc nesadzird,ko saka ārsti un zinātnieki.Cik var skaidrot,ka pote izstrādāta,izmantojot jau gadu desmitiem pētītas metodes.Tad jau medikamentus nevar lietot vispār,jo relatīvi kaitīgi ir visi,un nomainoties paaudzēm,atklājas,ka,piem.antibiotikas u.c.ir īpaši kaitīgas un nav lietojamas bez receptes

25.jūlijs, 13:49 Atbildēt

Diemžēl, ir arī tāds speciālistu viedoklis, ka tieši vakcinēta cilvēka organismā, vīruss, sastopoties ar imūnsistēmas pretestību, mutējas, izraisot vieglu saslimšanu, un tad nu šie jaunā paveida vīrusi no vakcinētā pielīp citiem.

27.jūlijs, 19:52 Atbildēt

Tādi pedagogi tikai pazemo pārējos likumpaklausīgos izglītības darbiniekus un norāda tiem paredzēto vietu. Un tā viņiem arī vajag!

25.jūlijs, 14:53 Atbildēt

Neaiztieciet skolotājus...var iznākt kad pašiem vecākiem būs jāmāca savi bērni..

25.jūlijs, 15:39 Atbildēt

Vecāki jau mācīja savus bērnus.

25.jūlijs, 21:20 Atbildēt

Nu tiešām sabaidījāt!!! Vecāki jau sen māca savus bērnus.

27.jūlijs, 8:27 Atbildēt

Tieši tā! Tad sapratīs, ko nozīmē būt par skolotāju!...un cik gudra, loģiski domājoša, par sevi pastāvēt spējīga, prasmīga dažādās dzīves jomās...utt...utt...utt jaunā paaudze....

29.jūlijs, 18:09 Atbildēt

Skolo pats savus bērnus

25.jūlijs, 19:34 Atbildēt

Visus ārstus,kas potē ar eksperimentālajām pitēm uz Vācijas geto...

25.jūlijs, 23:32 Atbildēt

Cik smieklīgi komentāri pārsvarā piemēram kadaudz daudzi ir jau miruši

25.jūlijs, 23:44 Atbildēt

Tieši tos skolotājus, kas nevēlas būt par eksperimenta trusīšiem ir jāciena. Pārējos pakļāvīgos infuzorijas - vakcinēsim, Varbūt arī izdzīvos. Ja jau patīk to krievu ruleti spēlēt, lai spēlē. Bet pie skolas tāfeles gan tos zombikus nevajag laist.

26.jūlijs, 7:09 Atbildēt

Pilnīgi piekrītu! Kādu piemēru tāds aitu bars var bērniem rādīt?

26.jūlijs, 20:35 Atbildēt

Brīnišķīgi! Ordenis valdībai! Drīz skolas un augstskolas paliks bez pasniedzējiem un sāksies jauns bizness - izglītības vakcīna, lai nākamā paaudze bez mācībspēkiem tiktu pie gudrībām. Un daļa vecāku tikai priecāsies, ka nav jāved bērns uz skolu - lētāk, vienkāršāk, smieklīgāk.

26.jūlijs, 20:33 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:42

Jaunākās diskusijas