Viņķele kafejnīcā noklausās amizantu sarunu par vakcinēšanos

tautaruna.lv 9.jūnijs, 17:30
 
Dmitrijs Suļžics /F64
Bijusī veselības ministre Ilze Viņķele mikroblogošanas vietnē Twitter dalījusies ar interesantu stāstu - viņa kādā kafejnīcā Rēzeknē noklausījusies sarunu par to, kāpēc cilvēks izvēlas vakcinēties pret Covid-19.
"“Ā, viņa to vakcīnu grib, lai varētu pa barčikiem staigāt, nevis tādēļ, ka darbā prasa. Tad vēl lai zīmogu kā govij sev pierē iespiež ar Kariņa parakstu - vakcinēta” - noklausīts Rēzeknes kebabu terasē," raksta Viņķele.

Tikmēr komentāros cilvēkiem dažādi viedokļi par šo ierakstu. Komentētāji kritizē gan izglītības sistēmu, kurā nav paredzētas medicīniska rakstura apmācības, gan dalās ar citiem iemesliem, kāpēc izlēma vakcinēties pret Covid-19 (lielākoties ceļošana), gan uzsver - vienalga, kāds iemesls, galvenais ir vakcinēšanās.

"Tā notiek, ja izglītības sistēmā neparedz apmācības, kurās cita starpā mācītu par un ap veselību, medicīnu un vakcinācijām."

"Daudzi mani paziņas vakcinēsies tikai tādēļ, lai varētu vasarā aizbraukt ceļojumos bez ierobežojumiem, tāpēc spriediet pati."

"Galvenais, ka grib, kāda atšķirība kāds iemesls."

Jāpiebilst, ka ntervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" premjerministrs Krišjānis Kariņš vērsa uzmanību, ka gan Latvijā, gan pārējā Eiropā un visā pasaulē pret Covid-19 vakcinētiem cilvēkiem nākotnē dzīve kļūs daudz brīvāka nekā nevakcinētiem, piemēram, vakcinētie varēs tikties klātienē un iekštelpās bez sejas maskām, kamēr nevakcinētajiem šādu tiesību nebūs.

Paredzams arī, ka nākotnē būs arvien vairāk vietu, kur pret Covid-19 nevakcinētie varēs iekļūt tikai, uzrādot negatīvu Covid-19 testu, sacīja premjers. Viņš vērsa uzmanību, ka valsts varētu pārtraukt apmaksāt Covid-19 testus cilvēkiem, kuri nav gatavi vakcinēties. Politiķis atzina, ka testi ir dārgāki nekā pilns vakcinācijas kurss, tāpēc valstij viennozīmīgi izdevīgāk ir apmaksāt cilvēkam vakcinēšanos pret Covid-19, nevis testēt pret šo slimību.

Komentē 21

 
Anonīms
 

Kompensāciju saņēma,nu var tusēt pa kafūžiem un disenēm ar paceltu FY pirkstu!

9.jūnijs, 18:42 Atbildēt

lielākoties ceļošana tāds nepārliecinošs, neīsts un sūdains iemēsls novakCionē†ies. tas strādā tikai tādēļ, ka [šobrīd] neļauj ceļot nenovakCionē†ajiem. brīva izvēle - sākt ceļo† jau šogad un mazlie† paceļo† vai mazlie† pacies†ies un ceļo† ilgi un laimīgi!

9.jūnijs, 19:43 Atbildēt

Tu domā to ceļošanu uz citiem medību laukiem?

10.jūnijs, 14:55 Atbildēt

Vazājas pa krogiem, bet tur ne to vien var dzirdēt.

9.jūnijs, 22:04 Atbildēt

Lielākā daļa vakcinējas TIKAI dēļ ceļošanas, diemžēl :(

10.jūnijs, 7:15 Atbildēt

Stulbi vispār ir nomirt dēļ ceļošanas....

10.jūnijs, 8:36 Atbildēt
Vladimirs F Vm > kaspars.saukums

Ar vakcīnu ka kazino tikai vai mirsi vai dzīvosi... takā katra cilvēka brīva izvēle , taka nosaukt kādu par tumsoņu vai kā citādi ir nevietā.. visi drateties D... Kas tad tagad jalec līdz...

12.jūnijs, 11:23 Atbildēt

Es pieļauju, ka kādā brīdī antivaxeri arī nolems vakcinēties, kad redzēs, ka nekas slikts ar vakcinētajiem nenotiek. Pašlaik daudzi ir vienkārši stulbi un neinformēti, domā, ka vakcīna iejauksies viņu gēnos, kaut arī tā satur tikai modificētu RNA (ribonukleīnskābi), nevis DNS (dezoksiribonukleīnskābi). Vārdu sakot, vakcīnai nav nekāda sakara ar ģenētiku.

10.jūnijs, 9:24 Atbildēt

Tad pastāsti kā var radīt vakcīnas nezināmai sērgai un visādus testus un tt.pāris mēnešos? Nepaspēja uzrasties kovids un jau viss gatavs.Tu tici visam ko raksta uz kaut kādas pudelītes? Kurš tev to liedz,bet ko tu piepisies citiem?Ātri tikai trusīši pišas.

10.jūnijs, 14:59 Atbildēt

ES regula 2020/1043, 2020.06.17. izdara atkāpi ģmo medicinas direktivās, lai samazinātu vertēšanas laiku, riska novērtēšanu, utt., lai palaistu vakcīnas. Drošas vakcinas izstrade prasa 10 gadus. ec.europa.eu/info/live-wor...es-strategy_lv , tā ir gēnu terapija. Jūs visi esiet klīniskie pētijumi. Atrodi mk not. 946 27.1.8 pantu dēļ kura var izsludinat ārkarteju stavokli dēļ tā, ka tev no kādam zālēm rodas blakusparādības.pastudē. 80% no inficeciet mājas apstakļos tipa izslimoja www.spkc.gov.lv, visi nevdkcinēti un laba imunitāte,u.c argumentu

10.jūnijs, 23:39 Atbildēt
Edgars Cedgars > dmitrijs.60c0373b368bc

Pirmkārt nebija tikai pāris mēneši, otrkārt koronavīrusi jau sen kā bija zināmi , 43 paveidi, 7 no tiem bīstami cilvēkiem, jau pēc SARS 2002.gadā tikai ieguldīts ne mazums zinātniskā darba šī vīrusu paveida izpētē. Kovids ir tikai nedaudz izmainīts jauns paveids. Te nav nekādu brīnumu par vakcīnas ātrumu. Kamēr tu uz palmas sēdi, zinātne un progress attīstās straujos tempos, paskaties apkārt un salīdzini kā tehnoloğijas tev apkārt ir ātri attīstījušās. Bet cik daudz no progresa mēs vēl neredzam un nezinam, bet tas nenozīmē, ka tā nav. Tu esi vecs un ierūsējis savā primitīvajā pasaules skatījumā.

11.jūnijs, 0:00 Atbildēt
Edgars Cedgars > jozefs

Protams vērtēšanas laiks un risku novērtēšana ir sasteigta, bet tas ir lielā ik dienas mirušo un citādi cietušo cilvēku skaita dēļ. Tā ir ekstremāla situācija, kura pieprasa pieņemt ekstremālus lēmumus. Turklāt, neviens ar spēku nespiež vakcinēties, gribi riskē pārslimot bez vakcīnas, gribi riskē vakcinēties, katrs pats izlemj. Bet neriskē aplipināt citus cilvēkus, ja neesi slims sociopāts. Daudzus vīruss nogalina, un vēl vairākus tas padara par hroniski slimiem, tas ir fakts, ko nedrīkst ignorēt.

11.jūnijs, 0:11 Atbildēt

Es kā tumsoņa ar zemu izglītibu nekad nevakcinēšos, cik saprotu man nekas nepienāksies es ārstēšos par savu naudu, kā noprotu visas ekstras pienāksies tikai īpaši ''apdāvinātajiem'' novakcinētajiem, tad nodokļus arī es nemaksāšu, lai maksā novakcinētie, jo neredzu vajadzību pa savu naudu uzturēt idiotu un saiemas liekēžu baru.

10.jūnijs, 10:15 Atbildēt

Ak Zolvitiņ ,nu tiešām tumsoņa .

10.jūnijs, 14:17 Atbildēt
acdfe > ruth.pone

kad vakcinētie sprāgs no blaknēm ,es smiešos

10.jūnijs, 14:38 Atbildēt
dmitrijs > acdfe

Nu jau nav jāsaka,ka sprāgs.Mana attāla radiniece pirspensijas vecumā nomira 3 dienas pēc vakcinācijas.Mediķi saka to ko saka vienmēr ,ka vakcīna nav vainīga. Nomira nejaušām.

10.jūnijs, 15:03 Atbildēt

pirmspensijas

10.jūnijs, 15:04 Atbildēt

Var jau nodokļus nemaksāt,bet ,kad pienāks tie pensijas gadi,tad gan būs brīnumi:pensija ta minimālā...

11.jūnijs, 23:04 Atbildēt

Valsts mēroga sadisms, diskriminēt nevakcinētos. Tā nav aizsardzība, tā ir kaitniecība!

11.jūnijs, 18:29 Atbildēt

baigā problēma,pagaidīsim, kad šie nopotētie apsprāgs un miers būs

12.jūnijs, 14:22 Atbildēt
Jelena Sergejeva > dzintars.5fc38a066d1d3

Ja fakcinējas tikai dēļ ceļošanas un pasākumiem, tad Latvijai nekāda skāde nebūs. Jo mazāk tādu "apdāvināto", jo labāk.

12.jūnijs, 17:49 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 23:29

Jaunākās diskusijas