Liepnieks dalās pārdomās par kodolkara iespējamību

tautaruna.lv 5.oktobris 2022, 16:30
 
Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency
Pēdējo nedēļu laikā ne vien medijos Latvijā, bet arī ārvalstīs spriests par Krievijas spējām veikt kodoltriecienu Ukrainā. Politisko notikumu apskatnieks, sabiedrisko attiecību speciālists Jurģis Liepnieks vietnē "TikTok' publicējis video, kurā izsaka savu viedokli par to, cik reāla ir kodolkara iespējamība.

10 minūšu ilgajā video J.Liepnieks paudis viedokli par vairākiem iespējamajiem scenārijiem. Tāpat viņš piebildis, ka nav šaubas, ka Krievija un V.Putins zaudēs karu Ukrainā.

Jau vēstīts, ka Latvijas Aizsardzības ministrija informē, ka tuvākā mēneša laikā varētu pastiprināties Krievijas kodolretorika.

Turpinoties Krievijas militārajām neveiksmēm tās nepamatoti sāktajā karā Ukrainā, publiskajā telpā arvien vairāk ir novērojama kodolšantāžas retorika. Tai skaitā nav izslēgts, ka notiks Krievijas stratēģisko kodolspēku militārās mācības "Grom", kas tradicionāli norisinās oktobrī. Šādi Krievija cenšas risināt savas militārās neveiksmes un ietekmēt situāciju Ukrainas frontēs.

"NATO alianse Krievijas kodoldraudus uztver nopietni un rūpīgi seko notikumu attīstībai. Vienlaikus, kā vairākkārt ir uzsvēris NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs un NATO dalībvalstu līderi, šī Krievijas bezatbildīgā retorika nekādi nemazinās rietumvalstu atbalstu Ukrainai cīņā par savu suverenitāti un teritoriālo nedalāmību," uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Latvijas Aizsardzības ministrija paredz, ka Krievijas īstenotā publiskā šantāža par kodolieroču aktivitātēm varētu pieaugt. Šāda publiskā komunikācija no Krievijas puses jau iepriekš īstenota apzināti, lai sētu paniku gan Ukrainā, gan starptautiskajā sabiedrībā. Saskaņā ar Krievijas militāro doktrīnu, draudēšana ar kodolieročiem nav nekas jauns un Krievija dažādos līmeņos to ir atkārtojusi jau gadiem ilgi.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:51

Jaunākās diskusijas