Pētījums: cilvēkiem ar kādu acu krāsu dzīvē veicas visvairāk?

tautaruna.lv 28.augusts 2022, 17:43
 
Freepik
Luisvilas universitātes (ASV) pētnieki veica unikālu eksperimentu, kurā tika atlasīti vairāki tūkstoši cilvēku pēc viena kritērija – acu krāsas, raksta portāls "Lrytas".

Pētījums apliecināja, ka pēc acu krāsas daudzos gadījumos ir iespējams paredzēt cilvēka tieksmi uz noteiktām aktivitātēm un interesēm.

Cilvēkiem ar zilām acīm ir paveicies, un lūk, kāpēc. Izrādījās, ka zilacaini cilvēki dzīvē ir veiksmīgāki, salīdzinot ar respondentiem ar citu acu krāsu.

Ar savu karjeru un finansiālo stāvokli apmierinātu brūnacu cilvēku bija daudz mazāk. Tāpat pētījums parādīja, ka zilacaini cilvēki ir veiksmīgāki zinātnē un labāk apgūst sarežģītas profesijas. Viņi vieglāk iekaro pretējā dzimuma simpātijas.

Turklāt zilacaini cilvēki bija veiksmīgāki tādos sporta veidos kā golfs. Un arī viņu stratēģiskā domāšana ir labāk attīstīta.

Pagaidām zinātnieki nav atraduši izskaidrojumu šai parādībai. Uzdevumu sarežģī fakts, ka, lai gan acu krāsa ir iedzimta, tā ir sarežģītu ģenētisku kombināciju rezultāts un bieži vien var parādīties pēc vairākām paaudzēm.


Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas