Latvijas ārsts stāsta par 11 stundu operāciju Ukrainā briesmīgos apstākļos

tautaruna.lv 29.maijs 2022, 13:11
 
Ekrānšāviņš no video (Sarunas ar Veidemani)
Marta beigās uz Ukrainu, lai palīdzētu ārstēt civiliedzīvotājs un karavīrus, devās mikroķirurgs Olafs Libermanis un traumatologs, ortopēds un mikroķirurgs Mārtiņš Malzubris. Latvijas Radio raidījumā "Monopols" Malzubris stāsta par kādu zīmīgu operāciju.

Zīmīga bijusi kāda 11 stundu operācija, kas veikta Kijivas aplenkuma laikā, stāstīja Malzubris: "Bija informācija, ka [Krievijas armija] ies vēl uz pēdējo mēģinājumu pilnībā aplenkt [pilsētu], līdz ar to tie draudi bija augsti. Mēs sapratām, ka tam pacientam ir divi varianti. Viņa veselības stāvoklis viņu atļāva evakuēt tālāk uz rietumiem, bet tur īsti viņa specifiskajā gadījumā diez vai sniegtu palīdzību tādu, lai viņam būtu funkcionāla roka."

"Mēs izšķīrāmies par lielu operāciju tieši epicentra vidū, kas varbūt nav medicīniski pilnīgi pareizi, jo vajadzētu it kā pacientus mūsu slimnīcā tikai stabilizēt un vest tālāk.

Sapratām, ka [operēsim] vai nu tagad, vai būs par vēlu tam pacientam. Sākām strādāt no rīta un sapratām, ka strādāsim, kamēr beigsim. Sanāca 11 stundas," mikroķirurgs stāstīja.

Viņš norādīja, ka dzīvošanas apstākļi slimnīcā esot bijuši labi, tos varētu salīdzināt ar labām kopmītnēm. Bijis gan siltais ūdens, gan ēdiens un interneta savienojums. Vienlaikus ikdienas režīms bijis smags, jo laiks atvēlēts tikai operēšanai un miegam.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

29.maijs 2022

 
 
 
 
 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas