Žurnāliste Levita paziņojumu par Uzvaras pieminekli nosauc par "bīstamu"

tautaruna.lv 13.maijs 2022, 13:17
 
f64.lv, Ģirts Ozoliņš
Latvijas iedzīvotāji ir vienoti, atbalstot Ukrainu - neatkarīgi no valodas, kurā cilvēki runā mājās, tā marta sākumā sacīja Latvijas prezidents Egils Levits. Taču nesen mikroblogošanas vietnē Twitter viņš publicēja ierakstu, kas, pēc analītiķu domām, visus, kas ieradās pie pieminekļa Pārdaugavā, pielīdzina "krievu pasaules" piekritējiem. Tas ir nekonsekventi un negodīgi, norādīja LTV7 raidījuma TČK viesi.

""Krievu pasaulē" dzīvojošo pulcēšanās pie Okupantu pieminekļa ir necieņa pret Latvijas valsti un latviešiem. Latvijas patrioti no tās stingri norobežojas. Vidusceļa te nav," rakstīja Levits.

Savu viedokli raidījumā pauda arī žurnāliste un politisko procesu pētniece Aleksandra Poļeščuka.

Viņasprāt, tas, ka tika savākti visi pie Uzvaras piminekļa noliktie ziedi, ietekmēja un aizvainoja ievērojamu skaitu krievvalodīgo - arī ārkārtīgi liberālos, tos, kuri aktīvi palīdz ukraiņu bēgļiem.

“Lasot Levita kunga izteikumus, var pieņemt, ka, ja mums šobrīd ir kādas emocijas, tad mēs esam “krievu pasaule”, “okupanti”, “neesam uz pareizā ceļa”. Manuprāt, tas ir ļoti bīstams vispārinājums," viņa sacīja.

Iepriekš vēstījām, ka Levita izteikumus komentēja arī Latvijas Universitātes (LU) profesors Juris Rozenvalds, kas prezidentam veltīja skarbu kritiku.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:56

Jaunākās diskusijas